Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Telefon teeb paksuks!
Avaldatud:
Uuendatud:

Telefon teeb paksuks!

Ma jumaldan vandenõuteooriaid! Eriti neid, mis mobiiltelefone puudutavad.

Valitsus jälgib, kes mida parajasti kus teeb.

Mobiiliga rääkimine tekitab ajuvähki.

Inimese juttu saab isegi siis pealt kuulata, kui mobiiltelefon on välja lülitatud.

Välisriikide valitsused luuravad oma tootjate telefonidega teiste riikide valitsusi.

Ja nii edasi. Milline jama!

Välja arvatud üks, mille ma olen peaaegu iseseisvalt välja mõelnud: mobiiltelefonide kasutamine teeb paksuks! Lugesid õigesti: Su iPhone’is või Huaweis võivad kõik maailma dieediäpid olla, paksuks teeb Su mobla aga ikkagi!

Kuidas? Väga lihtsalt!

telefon teeb paksuks

Kui ma hommikusöögilauda istun, vahin müslikausi kõrvale üheksal juhul kümnest oma telefoni. Mu lapsed jõllitavad omi ja nainegi ei saa pilku telefoniekraanilt. Mina vaatan uudiseid, lapsed multikaid ja naine skrollib mööda Instagrami.

Me sööme vaikides ja mida keskendunumalt me oma mobiile vahime – restoranis, kodus –, seda vähem me söömist ennast tähele paneme. Kuni olukorrani, kus ma kuuendat juustusaia pugides tõsimeeli arvan, et see on alles esimene.

Inglise keeles on selle kohta suisa eraldi (ning enne mobiiltelefonide leiutamist välja mõeldud) väljend: TV dinner. Ehk teleri-õhtusöök, mis tuleb sügavkülmutatud roogade osakonnas korvi tõsta, koduses mikrolaineahjus üles soojendada ning telerit vahtises pintslisse pista. Ning seejärel magamaminekuni snäkkida!

Toitumine on ideaalis midagi enamat kui mehaaniline tegevus, mis mobiiltelefoni põrnitsemist saadab. Söömine on mõnu! Täpselt samasugune nagu seks. Kui Sa oma partneriga armatsedes telefoni vahid, saab armatsemine kohe otsa. Juhul muidugi, kui Su partner ise täpselt sama ei tee. Kui teeb, olete mõlemad suuremas hädas, kui ette oskate kujutada.

Söömise puhul ei näi see aga kedagi häirivat, et nauding uudiste või Instagrami piltide ohvriks tuuakse.

On Sul üldse olnud aega tähele panna, kui hea üks roog võib olla? Kas või pitsa või sõõrik. Eriti pitsa või sõõrik! Või seda, et kõhu täissaamiseks piisab kahest pontšikust, ei pea tingimata kolmekümmet sisse vohmima

Muidugi pole Sul aega olnud, sest inimeste elu sisustab ühest küljest hädavajalik, teisalt täiesti ebaoluline tarbeese – mobiiltelefon. Ning jah, ta teeb inimese paksuks. Kui ei usu, kobi kaalule!

Õudne? Tere tulemast klubisse! Õnneks on kiire ja tõhus võimalus hakata nüüd ja kohe kaalus alla võtma: pane järgmine kord sööma asudes telefon käest. Mõnule iga suutäit mäludes, kaifi oma lähedaste ja sõprade seltskonda, ning ülekilod hakkavad tasapisi kaduma!

Mihkel Raud

31.07.2019