Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kuidas pildistada UFOt, kui aku on tühi
#raudvara
2-3 minuti lugemine
Avaldatud:
25.04.2018
Uuendatud:
12.07.2021

Kuidas pildistada UFOt, kui aku on tühi

Kõige tähtsamad asjad sinu elus juhtuvad siis, kui mobiili aku on just tühjaks saanud.

Kui su laps esimesed sammud tegi, oli aku tühi.

Sa olid just kallima kätt palumas (telefonis, kuidas siis teisiti!), kui aku ootamatult tühjaks sai.

Suvila taga maandus UFO ning rohelised mehikesed ronisid kosmoselaevast välja, paraku olid sa unustanud telefoni laadima panna ja nii ei õnnestunudki uskumatut sündmust jäädvustada.

Ülemus küsis telefonis, kas soovid palgalisa, kuid kahjuks sai telefoni aku just sellel hetkel tühjaks ning boss tõlgitses vaikust keeldumisena.

Lennuk oli poole tunni pärast väljumas, Taxify äpp leidis lõpuks auto, muud polnud vaja teha kui „telli” nuppu vajutada, ent paraku pani telefon pildi kotti, sest aku sai tühjaks.

Lennuinsener Edward A. Murphy sõnastas tolle seaduspära 1949. aastal ehk ammu enne mobiiltelefonide sündi: kui miski saab untsu minna, siis ta ka läheb.

Õnneks saabub abi isegi siis, kui on kümneid aastaid hiljaks jäänud. Moodne tehnoloogia lubab viieminutise kiirlaadimise järel kuni viis tundi töötavat akut ja see on kõva sõna, isegi kui lubadus ainult poole osas tõele vastab. Viis minutit ja pildista palju tahad! Kas pole imeline?

„Oota, kulla laps, viska pikali tagasi ja kannata natuke, issil on kohe aku jälle täis ja siis võid oma esimesed sammud teha!”

„Kallim, ma tahan sulle midagi tähtsat öelda, ilmselt kõige tähtsamad sõnad oma senises elus. Mu telefoni aku saab aga kohe tühjaks. Kui ma keset „kas sa tuled mulle naiseks” lauset ära kaon, siis kannata viis minutit. Selle ajaga on mu telefon taas kasutamiskõlblik ning ma helistan tagasi, et abieluettepanek lõpuni sõnastada. Kuidas kõlab?”

„Lugupeetud rohelised härrad Marsilt, rõõm teiega ootamatult kohtuda. Probleem selles, et kui ma homme Antsule räägin, et teid oma silmaga nägin, ei pruugi ta mind uskuda ja uurib, kas ma pilti ikka tegin. Noh, ma hea meelega teeksingi, aga mobla aku, kurat, on tühjaks saanud. Kas tuleb kõne alla, et ma lähen panen telefoni laadima – kiirlaadimisega peaks asi viie minutiga joones olema – ja siis teeme mõned ühispildid?”

Elu nagu lill, viis minutit ja kombes. Kiirlaadimine ruulib ja kui ma unustasingi telefoni öösel kaabli otsa ühendada, saab sellest murest kerge vaevaga lahti.

Nüüd oleks veel lapsi, kallimat, UFOsid, kõrgemat palka ja lennupiletit vaja. Õnneks on nendegi jaoks moodsad lahendused: Adoplty, Tinder, UFO Stalker, Job Juice Salary Negotiation App ja Kiwi.

Mihkel Raud

09.07.2018