Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Alanud aasta (seni) idiootseimad gadget’id
Avaldatud:
Uuendatud:

Alanud aasta (seni) idiootseimad gadget’id

Maailma suurim elektroonikamess CES on selleks aastaks küll ammu läbi, ent see ei tähenda, et poleks enam vajadust seal esitletud gadget’itest rääkida. Vastupidi – mõned Las Vegases ilmarahva ette toodud vidinad olid piisavalt hullud, et nende üle jätkuvalt ilkuda.

Sest kui üldiselt näivad inimesed uskuvat, et tehnoloogia aitab meil oma elu paremini elada, siis õnneks (või kahjuks) leidub piisavalt ettevõtjaid, kes vastupidist üritavad tõestada. CESil olid mitmed sellised igatahes kohal. Mida siis 21. sajandil toodetakse?

Noh, näiteks järgmist.

Kui Su kass on ülekaaluline (ja milline kass ei oleks!), siis nüüd on Sul võimalik talle „trenažöör” osta. Täpselt nii – kaua ta diivanil või ahju peal ikka lösutab (ning aina paksemaks läheb), las liigutab end väheke!

Little Cat Smart Treadmill on väike ratas, millesarnastes oleme seni peamiselt oravaid lidumas näinud. Tuntud väljendi „orav rattas” asemel võib aga peagi „kass trenažööril” öelda, sest Little Cat Smart Treadmill loodab maailma justnimelt kiisudele mõeldud ketastega vallutada. Asi töötab lihtsalt – kaarjat jooksurada meenutava ratta siseküljel liigub roheline tuluke, mis kassi ennast taga ajama sunnib.

Kiisu

Kui kass on rattasse hüpanud, ei jää vaesel loomal muud üle kui tohutu tambiga jooksma kukkuda ning kaloreid põletama hakata. Peremees saab toda fantastilist gadget’it telefonist juhtida ning kui loom ühel hetkel otsi hakkab andma, masina suurema vaevata välja lülitada.

Loomasõprade (või tuleks öelda loomavihkajate?) rõõmuks näidati CESil veel teistki epohhi loovat masinat – koerte nutipeldikut. Lõpuks ometi saab igaüks endale hommikust uneaega juurde osta, ei mingit koidikul koos koeraga mööda majanurki loivamist! Smart Dog Toilet on väidetavalt esimene täisautomaatne lemmikloomakemps, mis pitsu junnid kenasti spetsiaalsesse kilekotti kogub ja Sinu ainus mure on too kott prügikasti visata. Too lust maksab „kõigest” 1200 dollarit! Mida sa hing veel elult tahta oskad?

Vapustavaid tooteid valmistatakse ka inimestele ning olulisim neist (vähemalt selleaastasest CESi valikust) on Esmartri-nimeline totrus ehk käe otsa tõmmatav varrukas, mis Su ajule stimuleerivaid signaale saadab. Oma hinna juures (55 dollarit pluss postikulud) on too ajutegevust stimuleeriv „rõivas” tõsine konkurent kõikvõimalikele kristallidele, mida eestlased teatavasti jumaldavad.

Esmartr lubab hoolitseda mälu, reageerimiskiiruse ning otsustusvõime parandamise eest, mida on kokku kaunis palju, kui tagasihoidlikku hinnalipikut silmas pidada. Näeb küll suhteliselt kole välja, eriti kristallidega võrreldes, kuid töötab ilmselt sama hästi.

Inimese kujutlusvõimel pole ilmselgelt piire ning tehnoloogia (ja tuhanded ingelinvestorid) annavad sellele seninägematu väljundi. Nii võib ühel päeval tõepoolest igast lehepoisist miljonär ning programmeerijast mõtetelugeja saada.

Mihkel Raud

29.01.2019