52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Minu lemmikmuss - kevad 2017
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Minu lemmikmuss - kevad 2017

Deezer on üllataval kombel palju parem muusika "striimise" koht kui ma arvasin.

Näppisin teist veidike ja tulemuseks on playlist, millel on esmapilgul ebaoriginaalne, ent meie kliimas paraku asjakohane nimi: "Kevad tuleb, kus ta pääseb!". Tuhka ta tuleb (või noh, kalendaarselt on ta vist juba käes), ent lootus sureb viimasena. Playlist Deezeris asub selle lingi taga. Youtube playlisti leiad siit

Siin on laulud, mille saatel ma koduaknast välja vaatan ja natukenegi kevadisemat ilma ootan:

1. Canned Heat "On the Road Again" - parim laul kevadise asfalti kulutamiseks, auto või motikaga, vahet pole. Kõige ebatüüpilisem bluusivokaal ja seda coolim!

2. Ladytron "Sugar" - üks mu lemmikbände, kuulsin seda laulu esmakordselt kellegi pulmas, vist kõige ebatavalisem (ja seda lahedam) pulmamuusika.

3. Depeche Mode "Never Let Me Down" - ma pole narkotsi kunagi teinud, kuid see ei takista mind trippimise laule kaifimast, palju tervislikum pealegi kui kokalaks.

4. Ines "Legend" - üks ilusamaid eestikeelseid laule, mida ma kuulnud olen, igal kevadel kohustuslik lugu isiklikes kõrvaklappides.

5. Iggy Pop "Beside You" - maailma koledaim mees (mida Iggy Pop kahtlemata on) ja ilusaim armastuslaul, omamoodi Quasimodo meets "kevad südames".

6. Emmylou Harris "Red Dirt Girl" - ma olen parandamatu country fänn ja see on ilmselt parimate sõnadega laul, mis kunagi mu kuuldekaugusesse on sattunud.

7. Borns "10 000 Emerald Pools" - hea näide tõsiasjast, et aeg-ajalt suudab keegi ka tänapäeval enda hinnangul kõike kuulnud kõrvu parimas võimalikus võtmes üllatada, geniaalne poplaul.

8. Miranda Lambert "Runnin' Just in Case" - järjekordne kantrilaul, milleta ma ühtegi päeva oma elus ette ei kujuta, Lambert on kõige elutargem noor naine, kes neil päevil muusikat teeb.

9. Morrissey "Suedehead" - klassikalise muusika vastu ei saa keegi, isegi Ines mitte. Üks neid laule, mis täidab ka kõige talvisema pööningu kevadega.

10. Vennaskond "Maailma lõpus on kohvik, kus kunagi kohtume kõik" - see on kindlasti parim eestikeelne laulutekst, piirduks kogu Vennaskonna looming selle lauluga, oleksid nad ikka oma legendi staatuse väärilised.

11. Acid Arab "Stil" - ma olen tohutu araabia muusika fänn, päris klassikalist adhani ei julenud ma võimalike Kapo repressioonide hirmus sellesse playlisti lisada.

12. Dum Dum Girls "Trouble is My Name" - üks mu uuemaid lemmikuid, see laul meenutab mulle natuke The Jesus and Mary Chain nimelist bändi ja seda, kuidas lõppes film "Lost in Translation". Kevad!

13. Brian Jonestown Massacre "Panic in Babylon" - ainus instrumentaalne, kuid väga võimalik, et kõige võimsam laul selles playlistis, taaskord selged araabia mõjud. Sorry, Kapo!

14. Leftfield "Open Up" - aegade parim tantsukas, laulab John Lydon ehk Johnny Rotten, kelle musa saatel ma väga ammu üles kasvasin.

15. Kraftwerk "The Hall of Mirrors" - ükski minu playlist - eriti kevadine - ei saa läbi Kraftwerkita, see on üks vanem ja ilmselt lemmikum Kraftwerki lugu.

Kogu playlist on kuulatav mõistagi ka YouTube-st.

Deezerist saad rohkem lugeda siit.

Mihkel Raud

22.03.2017

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!