Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Klaviatuur nagu traktor
Avaldatud:
Uuendatud:

Klaviatuur nagu traktor

Juba mõnda aega kirjutan ma omi mõtteid - käesolevaid kaasa arvatud - uuel klaviatuuril! Kes ei mõista seost mõtete ning klaviatuuri kvaliteedi vahel, pole ilmselt kunagi arvutiga töötanud.

Arvutitega on nimelt see häda, et mida enam nad arenevad, seda kehvemaks nende klaviatuurid muutuvad. Iga uus MacBook (või mis tahes teine rüperaal) näeb eelmise mudeliga võrreldes küll seksikam välja, ent disainiuuendused tulevad alati ühe komponendi arvelt.

Selleks komponendiks on klahvid, mille abil tekstid arvutiekraanile ilmuvad. Võibolla muutuvad klaviatuurid aina ebamugavamaks seetõttu, et kirjutamiseks tarvitatakse arvutit üha vähem. Aga mõned siiski tarvitavad ja seda rõõmsam olin ma ühel imelisel päeval postipakki saades.

Tegin karbi värisevate kätega lahti ja seal ta oli: Das Keyboard 4 Professional. Püha taevas, midagi nii vastupandamatut pole mu tömbid sõrmed ammu puudutanud! Das Keyboard 4 Professional on mehhaaniline klaviatuur ehk umbes selline, millega ma kunagi varaüheksakümnendatel “taipima” õppisin, kuigi palju-palju parem.

DasKeyboard

Nagu nimigi ütleb, on ta valmistatud Saksamaal ehk riigis, kust tehakse Mercedes Benz nimelisi autosid ja Hugo Bossi ülikondi. Ning juba see on hea märk. Aga läheb veel paremaks!

Das Keyboard näeb überšeff välja: ta on stiilne ja elegantne, nii palju kui üks arvuti aksessuaar saab stiilne ja elegantne olla (ja me kõik teame, et saab!). Tema klahvid on suured ning - mis kõige olulisem - nad teevad peale vajutamisel häält: klikk-klikk-klikk-klikk. Juba ainuüksi too heli on Das Keyboard 4 Professionali keskmisest kõrgemat hinda väärt, sest lõpuks ometi saan ma oma klaviatuurilt informatsiooni, kas ma klahvile ikka pihta sain või vajutasin kogemata mööda. Moodaste läpakate “klaverid” on peaaegu hääletud ning mul on võimatu aru saada, kas ja mil määral nad minu tegevusele reageerivad.

Too klõbisev heli on lisaks inspireeriv, sest loob mulje, justkui teeksin ma midagi väga olulist. Minu kirjanikest vanemad töötasid aastaid tavalise kirjutusmasinaga ja nii on arvutiklaviatuuri klõbinal minu jaoks ka nostalgiline väärtus.

Das Keyboard 4 Professionalil on spetsiaalsed “meedianupud” ehk helitugevust reguleeriv rattake ning play, pause ja mute nupud. Ja ehk veidi ootamatultki on tema küljes magnetiga kinnituv joonalud, peamiselt küll klaviatuurile kalde tekitamiseks, ent vajadusel saab seda klaviatuurist lihtsasti eemaldada ning sihtotstarbeliselt kasutada. Läpaka külge käib välise klaviatuurina kasutatav Das Keyboard tavalise USB kaudu.

Ühesõnaga - vinge värk.

Lähiajal läheb veel vingemaks, sest Das Keyboard töötab hetkel uue mudeli kallal, mis annab klassikalisele mehhaanilisele klaviatuurile peotäie moodsaid lisafunktsioone ja oskuse “pilvega” suhelda. Aga sellest juba siis pikemalt, kui ma uuele imeriistale oma näritud küüned taha saan. Seniks soovitan kõigil arvutiga mingitki kirjatööd tegevatel inimestel Das Keyboardiga tutvuda.

Mihkel Raud

09.01.2018