Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Sõnum valesse aknasse
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Mõnikord võib sõnumivestlus ootamatult alata. Kuuled piiksu, võtad telefoni taskust välja, ning seal see ongi, selges eesti keeles:

Ma kannan praegu midagi, mis võib sulle meeldida.

Esimese hooga ei pruugi arugi saada, mis nüüd juhtus. Siis aga taipad, et kallim tahab sinuga sekstida. 

Mis imeasi on sekstimine, võib mõni nüüd küsida. Et seejärel kohe aru saada: sõnal, mis koosneb osadest „seks” ja „tekst”, saab olla ainult üks tähendus. Ja see tähendus on „telefonitsi nilbevõitu sõnumite saatmine”. 

Sekstimine on 21. sajandi paratamatus. Inimestel pole aega kokku saada, teinekord võimalustki. Tehnoloogia on tõeline abimees, eriti olukorras, kus päris maailmas elamine aina enam julgust nõuab. 

Inimkond on tegelikult aegade algusest sekstinud. Enne mobiiltelefone kasutati selleks klassikalist tiguposti või käskjalgu ning sekstimist võis ka armastuskirjade saatmiseks nimetada. Loomulikult polnud kõik armastuskirjad tingimata seksuaalsed, aga paljud olid. Vene ajal võidi sind taolise korrespondentsi eest kinni panna.

Tänapäeval on sekstimine turvaline meelelahutus. Seda muidugi juhul, kui mõlemad osapooled asjas kokku on leppinud. Häda selles, et alati ei pruugi olla. Ning põhjuseks pole pahatahtlikkus, vaid kurikuulus „vale akna” sündroom. 

Kui palju sul tavalisel tööpäeval arvutis või telefonis aknaid lahti on? Mul on umbes tosin, igas aknas eri inimene. Mõnega ajan tööjuttu, mõnega arutan päevauudiseid, mõnega löön niisama aega surnuks. Ja mõnega võib juhtuda, et kisub sekstimiseks. 

Kuna aknaid on nõnda palju, kipuvad adressaadid segi minema. Ja see võib piinlikuks kiskuda

Nii kaua, kuni aja surnuks löömise sõber uudisesõbra juttu loeb, on kõik hästi. Aga kui ma kolleegile „otsi endale kiiresti koht, kus teised sind ei näe, mul on sulle üks siivutu jutt rääkida” kirjutad, on pahandus majas. Ja püüa sa hiljem „vale akna” jutu taha pugeda! Kõik poevad! 

Tehnoloogia teeb ühest küljest elu kergemaks, kuid muudab selle teisest küljest põrguks. Kindlaim viis turvaliselt sekstida on selleks spetsiaalne suhtlusäpp hankida, näiteks Signal. Lepid kallimaga kokku, et kui tekib väljakannatamatu soov keset tööpäeva teineteisele „rumalusi” saata, tuleb vastavat äppi kasutada. Muul juhul oled #metoo mees (või naine) kiiremini, kui mõni „whatsapp” jõuab öelda! 

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.