Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Ulme: CeBIT tehnikamessil näidati mõttejõul toimivaid masinaid
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Ulme: CeBIT tehnikamessil näidati mõttejõul toimivaid masinaid

Tänavusel CeBIT 2017 elektroonikamessil näidati mõttejõul toimivaid masinaid ja virtuaalreaalsuse uut taset.

Päev, mil me puhtalt mõttejõul kogu oma keskkonda juhtida saame, pole veel käes, kuid EEG (elektroentsefalograafia) põhiste tehnoloogiate arendajad liiguvad jõudsalt selles suunas. Arvato Bertelsmanni väljapanekul said inimesed mõttejõul kuuli veeretamises võistelda, mis sest et tegelikkuses mõõtis seadeldis vaid üldistatud keskendatusetaset teatud ajulaine põhjalt.

cebit

"Keskendunum" mängija võidab, kuigi tegelikkuses on selliste mänguliste lahenduste peamiseks mureks elektroodidega kolba pealt võimalikult puhta signaali saamine ja tihti muudab müra võistluse pigem loteriiks. Selle probleemi lahendamiseks on uusi elektrooditüüpe aga välja töötanud Jaapanis paiknev CiNet uurimiskeskus.

cebit

Tänavusel messil oli kirju valik tervisemonitore. Näitaks südamega seotud murede puhul on tihti probleemiks sümptomitele jälile saamine ning südametegevuse mõõtmine just siis, kui enesetunne halveneb. Selle lahendamiseks pani Frankfurdis paiknev startup Cardiosecur kokku 100 eurot maksva EKG-mõõtmisvahendi ning äpi, mis kogub ja analüüsib sinu andmeid. Ning annab soovituse, kas oleks vaja spetsialisti juurde minna, kui tõsine on probleem ning võimalusel edastab mõõtmistulemused otse arstile. Südametegevuse mõõtmiseks on vaja endale külge kleepida küll neli elektroodi, mille juures on abiks ka äpp ise.

Virtuaalreaalsus on jõudmas suuremate tarbijahulkadeni ning ka ärid kasutavad seda turunduses. Terve messi peale oli koos lugematu hulk VR-komplekte, mis pidid tooma tooted potentsiaalsetele klientidele lähemale. Tihtipeale jäi seos VR-demo ja toote enda vahel üsna küsitavaks, kuid kuna tegu on hetkel üsna mõjusa turundusnipiga, siis ei saa seda liialt ette heita.

Lisaks olid kohal ka spetsiifiliselt VR-arendusega tegelevad ettevõtted, mis näitasid prototüüpe virtuaalkogemust sügavamaks muutvatest seadmetest. Näiteks demonstreeris Zotac oma VR Go seljakotilaadset toodet, mis lubab kuni kaks tundi juhtmevabalt VR-mänge kogeda. Tegu on sisuliselt seljakotiks kujundatud võimeka mänguarvutiga, mis on päris hea mõte, kui võrrelda Oculuse ja HTC Vive’iga kaasaskäivat juhtmepundart.

cebit

Mitmes kohas sai näha kindalaadsete toodete prototüüpe, mis peaksid lubama kasutajal virtuaalses maailmas asju kätte võtta ning samal ajal tänu tagasisidele ka tunda, nagu hoiaksid nad päriselt midagi peos.

Samuti katsetatakse palju kõikvõimalike pultide ja helilahenduste kombinatsioonidega, et muuta VR-kogemus veelgi haaravamaks. Ettevõtte VR Nerds väljapanekul sai kätte võtta püssi ning koos kaaslasega vastaseid maha kõmmutada.

cebit

Veel olid suurteks märksõnadeks droonid, elektriautod ja masinõpe. Näiteks IBM demonstreeris, kuidas on võimalik kasutada oma kuulsat Watsonit kõikvõimalikes äriliselt olulistes valdkondades nagu investeerimine või protsesside optimeerimine.

Kesklaval võttis pooleks tunniks ka sõna Andrus Ansip, kes rääkis Euroopa ühtse digitaalse turu loomise hetkeseisust ning rändlusest, kuid midagi murrangulist kuulda ei saanud.

Katrin Aron

27.03.2017

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!