Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

iPhone 12? Uued klapid? Ehk mida oodata Apple teisipäevaselt ürituselt
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:
Hi Speed

Apple iga-aastane suurüritus on taas nurga taga ning juba 13.10 kl 20:00 (Eesti aja järgi) on oodata värsket õunakraami ja üht-teist muud. Naised on saunas palju vihelnud ja kuulujutte veelgi rohkem. Mida teisipäeval oodata võib?

Esmalt olgu märgitud, et alljärgnev põhineb suuresti meedia spekulatsioonidel ja senistel leketel ning enne üritust midagi kivisse raiuda on raske. Aga klišeedega jätkates… kus suitsu, seal tuld!

iPhone 12x4

Rahvas on ühel meelel, et sel korral toob Apple välja ei rohkem ega vähem, kui neli uut iPhone korraga. Nimedeks on oodata: iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ja iPhone 12 Pro Max. Ehk üks väike, üks tavaline ja kaks Pro mudelit. Suurimaks erinevuseks ekraanide suurused, mis on vastavalt: 5,4-tolli, 6,1-tolli, 6,1-tolli ja mucho grande 6,7-tolli.

iPhone 12 pere

Pilt: EverythingApplePro.

See tähendab, et Apple teeb sel aastal lausa teist korda väikese telefoni. Kui kevadel tuli iPhone SE 2020, millel 4,7-tolline ekraan ja vanem välimus, siis nüüd on oodata 0,7-tolli võrra suuremat ekraani ja Apple meelest modernset välimust (endiselt kulm ekraani ülaosas). Tõsi, hind on selle tõttu ilmselt ligi 200-300 € võrra kallim,

Ameerikas tuleb iPhone 12 Mini müügile 699 USD, tavaline iPhone 12 799 USD, iPhone 12 Pro juba 999 USD ja viimaks iPhone 12 Pro Max 1099 USD eest. Mida rohkem mälumahtu soovid, seda kõrgemale hinnad mõistagi ka kruvivad. Vanas maailmas tuleb kõige enam välja käia iPhone 12 Pro Max 512 GB mudeli eest, mille hind küündib tõenäoliselt 1500 euroni.

iPhone 12 – midagi uut, midagi vana

Mõistagi on uued telefonid kiiremad kui kunagi varem (A14 kiip), varustatud paremate kaameratega ning sel korral tõenäoliselt ka 5G võimekusega. Mitte, et Eestis sellest (veel) tolku oleks. Kaks odavamat mudelit saavad tagaküljele kaks kaamerat ja kaks Pro mudelit kolm kaamerat: tavaline lainurk (f/1.6 avasuurusega), 5x telefoto ja LIDAR.

iPhone 12 pere

Pilt: MacRumors.

iPhone 12 Mini ja iPhone 12 pakuvad rõõmsat värvivalikut: must, valge, punane, sinine ja roheline. Pro mudelite värvid on veidi eksklusiivsemad: kuld, hõbe, grafiit (loe: hall) ja sinine.

Vormi poolest on uued telefonid nurgelisemad kui eelkäijad. Võrdluseks sobivad hästi iPhone 4 või uuemad iPad Pro mudelid. Esiküljel olev “kulm” on samuti end veidi kokku tõmmanud. Mälumahu poolest pakuvad odavamad mudelid vahemikku 64-256 GB ja Pro puhul räägime 128-512 GB mahust.

Lõpuks on kõikidel uutel iPhone mudelitel oodata ka OLED Super Retina XDR ekraane. See tähendab, et ekraanid on varasemast eredamad ja parema kontrastiga. Head aega, “Liquid Retina HD” LCD ekraanid. Kui kõik läheb hästi, siis Pro telefonid saavad ka 120 Hz värskendussagedusega Pro Motion ekraanid. See tähendab, et telefonis skrollimine on sujuvam kui varem. Samas on ka oht, et sel aastal seda veel ei pruugi tulla.

iPhone 12 pere

Pilt: EverythingApplePro.

Karbist kaovad ära ka laadimisadapter ja kõrvaklapid. Lightning kaabli saad õnneks veel kaasa. Selle lükkega säästab Apple raha ja loodust. Karp on ka selle võrra väiksem, mis omakorda vähendab transpordikulusid.

Millal telefone Eestis oodata võib?

Kui Apple oli sunnitud juba telefonide avalikustamise kuu võrra edasi lükkama, siis on oodata vähemalt sama suurt venimist ka telefonide kättesaadavuse osas. Esimeses järgus punnitab õunafirma, et telefonid USAs enne suurt pühadeaegset ostuhullust välja tuua. Oktoobri kolmandal nädalal võiks oodata 6,1-tolliseid iPhone 12 ja iPhone 12 Pro mudeleid, millele järgneb novembri teisel nädalal iPhone 12 Mini. Viimasena saab oma tähetunni iPhone 12 Pro Max, tulles turule novembri kolmandal nädalal.

See tähendab, et Maarjamaal on seis arvatavasti veelgi nukram ning veel selle aasta numbri sees tuleb uusi õunatelefone tikutulega otsida. On oodata tarneraskuseid ja võrdlemisi piiratud koguseid. Seega innukamad peavad olema valvsad ja kiirustama, kui telefonid saadaval. Üks on kindel: pärast teisipäevast üritust oleme targemad.

Midagi veel?

Tõenäoliselt avalikustab Apple teisipäeval ka uued AirPods Studio nimelised juhtmevabad kõrvaklapid ja HomePod häälassistendi väiksema versiooni (nimeks HomePod Mini?). Kõlari hinnaks on oodata 99 USD ja kõrvaklappide puhul räägitakse lausa 400 USD hinnalipikust.

Esimese puhul tahetakse olla meeltmööda võimalikult laiale publikule. Kõrvaklappide puhul sihitakse kitsamat turgu ja minnakse otse vastakuti Sony ning Bose parimate ülepea kõrvaklappidega.

On olnud juttu ka uutest juhtmevabadest laadijatest, aga Apple eelmise laadimisaluse fopaa valguses selle peale liiga palju ei panustaks. 

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.