Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Samsung Galaxy Tab A8 arvustus!
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Kui aus olla, siis pole mul varem tahvelarvutit vaja läinud. Mis saaks veel telefoni ja arvuti kasutamisel puudu jääda? Aga Samsung Galaxy Tab A8 testimisel selgus, et mul oleks võinud ta juba ammu olemas olla.

Võimalik, et ma vaimustusin lihtsalt tahvlist endast ning mitte konkreetsest mudelist. Aga päriselt – kui mugav on tahvelarvutiga ringi liikuda! Ma ei saanud linnas toimetades vahepeal isegi aru, et mul arvuti kaasas on, Samsung Tab A8 on lihtsalt nii kerge (508 g). Kui suurepärane oleks mul olnud sellega ülikoolis käia..

Disain

Mulle jäi positiivselt silma Tab A8 minimalistlik välimus. Midagi ei ole üle ja midagi ei ole puudu. Tahvelarvuti on üliõhuke ning tagasihoidlik disain laseb hallil matt toonil särada. Isegi Samsungi logo jääb esmalt üsna märkamatuks, fookus on justkui tahvli kergusel ja praktilisusel. Samsungi kodulehel on väljatoodud ka keskkonnateadlike materjalide kasutamise info, mis teeb tooted minu silmis väärtuslikumaks.

Ekraan

Tab A8 inspireeris mind isegi joogat tegema, sest teda on nii lihtne joogamatile kaasa võtta. Ja need värvid ja teravus 10,5-tollisel ekraanil tegid trenni kaasategemise palju lõbusamaks. Olgugi, et mulle tundub Galaxy Tab A8 ekraan väga kvaliteetne ning värviküllas, selgub teiste arvustusi lugedes, et ekraan ei ole tahvli tugev külg. Mina ei osanud ekraani juures ühtegi puudust leida ning sarjad, filmid, dokid ja muusikavideod tundusid mulle pildiliselt eriti ilusad.

 

Kaamera

Tab A8 kaamera osas ma eriliselt vaimustunud ei ole. Sobib küll suurepäraselt videokõnede tegemiseks, kuid muud filmimised ja pildistamised soovitan teha võimalusel oma telefoniga. Tahvelarvuti tagakaamera on 8 MP ning esikaamera 5 MP. Kuna Samsungi uuemad telefonid on niivõrd tugevate kaameratega, siis antud tahvelarvuti jääb selles osas oluliselt alla. Samas pole kaamera tablet’i juures vist ka kõige olulisem, kuigi see lisaks minu jaoks kindlasti arvutile väärtust juurde.

Muusika

Lugesin kusagilt, et Samsung Tab A8 pakub väga head muusikakuulamise kogemust ja olin hetkeks skeptiline. Miks peaks see erinema minu arvuti helikvaliteedist? Aga erineb! Tab A8-l on nelja kõlariga stereoheli.

Kui ma kuulan muusikat oma arvutist valjult, liigub heli ruumis justkui kergelt kajades laiali, Tab A8-st muusikat kuulates ei tekkinud aga mingit kajamise-efekti ning muusika liikus otse mu kõrvu ja südamesse. Nii ma siis veetsin selles kogemata tunde ja kuulasin oma lemmiklood "veidi parema helikvaliteediga" läbi. Ja kui hea on nii uut muusikat avastada.

Aku

Samsung Galaxy Tab A8 tugevaim omadus on minu hinnangul aku vastupidavus. Mul tekkis juba vahepeal tunne, et ehk seda ei peagi laadima. Muidugi sõltub aku vastupidavus konkreetsete funktsioonide ja rakenduste kasutamisest ning on varieeruv. Mina sain igatahes videokõned, muusika kuulamised, YouTube ja seriaalide vaatamised ära teha nii, et ei pidanud aku peale mõtlemagi. Samas, kui ta lõpuks tühjaks sai, siis panin tähele seda, et aku täielikult täis laadimine võttis omajagu aega (tavalise C-tüüpi USB laadijaga). Kuid kui ta juba laetud on, ei vea aku alt ning on toimetusteks kindel kaaslane. Õnneks toetab ta ka kiirlaadimist.

Kokkuvõttes näen end Tab A8 kasutajana – teda on mugav kaasas kanda ning on tagasihoidliku ja normaalse hinnaga. Minimalistliku esteetilise välimusega, sobib hästi filmide ja seriaalide vaatamiseks ning asendab põhimõtteliselt muusikakeskust.

Autor
Merilin Mändveer
Merilin Mändveer
Merilin Mändveer
Merilin jagab Tele2 blogis mõtteid uutest trendidest, seadmetest ning sellest mis on praegu pildis. Kõige rohkem võib temalt kuulda just telefonikaamerate kohta, sest video on tema kirg number üks!