Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Kui jürikuu alguses oli tehnikahuviliste fookuses Huawei P30 Pro, siis ma lahutasin meelt hoopis Samsung Galaxy S10e-ga. Telefon, mis esialgu ka ülejäänud S10 seeria varju jäi. Tuleb välja, et teenimatult.
Esimene nädal
Ehmatus oli suur. Õigemini väike. Sest seda S10e oma füüsilistelt mõõtmetelt on: harjumatult väike telefon. Missest, et ekraani diagonaal on 5,8 tolli. Number, mis veel 2-3 aastat tagasi oleks võrdunud labida ostmisega. Ekraan on erinevalt S10 ja S10+ mudelitest lame ja selle vastu pole midagi. Pigem meeldib see isegi rohkem, sest Instagrami story’de tekst ei jookse üle ääre.
Kohmetuks tegi ka telefoni värv, mis on pigem naiselikult sinakasroheline. Nii mõnigi kolleeg iseloomustas seda telefoni sõnaga “nunnu” ja uuris kas tegu on mõne iPhone’ga. Ei saa pahaks panna, sest S10e on sisuliselt Samsungi vastus iPhone XRile.
Esiküljel asuva kaameraaugu katmiseks guugeldasin kärmelt sobiva taustapildi. Proovi ka. “Samsung S10e wallpapers”.
S10e saab ohtralt plusspunkte sõrmejäljelugeja eest, mis asub telefoni paremal küljel võrdlemisi kõrgel. Kuna telefon on pigem käepärane, siis erinevalt S10+ mudelist ei häirinud asetus mind põrmugi. Saab ka vasaku käe nimetissõrmega mugavalt avatud. Lugeja töötab üle mõistuse kiirelt ja hetkel on see etem lahendus, kui ekraanisisene sõsar.
Teine nädal
Ilmad meenutasid üha enam suve ja seetõttu läksin esimest korda jooksma vööga, mil veepudelid küljes. S10e mahtus kenasti vöö taskusse ära. Samal ajal testis olnud Xiaomi Mi 9 seda ei suutnud.
Hakkasin ka vaikselt väikese telefoniga ära harjuma, sest S10e on mugav ühe käega majandada. Seda ei saa just paljude 2019. aasta telefonide kohta öelda. Aktiveerisin ka sõrmejäljelugejal funktsiooni, millega saan teavituste riba alla libistada.
Kõlaritega olen rahul. Lähevad piisavalt valjuks ja stereo-kogemuse tagab ekraani ülaosas asuv peenike kõlar. Kellele sellest ei piisa, siis teadku et Samsung pole 3,5mm audiopesa veel ära kaotanud. Samas on aeg vaikselt juhtmevabade klappide poole vaatama hakata.
Kaamera osas suurt vahet varasemalt testitud S10+ telefoniga ei ole. Endiselt on tavakaamera kõrval alles ülilainurk kaamera, mis võimaldab tunduvalt enam pildile püüda. Kohati tulevad sellega veidi moonutatud pildid (sarnaselt GoProle), aga pigem on see kasulik funktsioon. Kahekordne optiline suum on kadunud, aga seda nii väga ei igatse. Funktsioonide poolest on kaamera endiselt rikas. Mõni ütleks, et valikuid on kohati isegi liiga palju.
Kolmas nädal
Mesinädalad hakkavad vist otsa saama. Muret teeb telefoni aku. Paberil mahutab 3100mAh, reaalsuses tähendab see 75% ühest päevast. Hommikul 90-100% täis laetud aku kestab umbes kuni kella 20ni õhtul. Siis on järel 10-20% ja tuleb hakata laadimisele mõtlema. Ja seda kõike mitte ülemäära intensiivse kasutuse juures. Samas 1% juures suutis telefon end hoida lausa 20 minutit.
Juhtmega laadimine on moodsalt kiire (nullist sajani umbes ühe tunniga) ja juhtmevaba laadimise võimekus pole samuti kuhugi kadunud.
Mängimiseks on telefoni ekraan pigem väikesevõitu. Xiaomi Mi 9 ja Samsung Galaxy Note 9-ga oli lustimist tunduvalt rohkem. Samas ei läinud telefon kordagi kuumaks.
Neljas nädal
Viimaks leidsid vihmapilved tee Maarjamaale ja telefoni sai nii mõnigi kord märjaks. IP68 reiting tegi oma töö ära ja telefoniga midagi ei juhtunud. Tõsi, vihma käes telefoni kasutamine oli tüütu, kuna ekraan registreeris piisad puudutustena ja telefon hakkas oma elu elama.
Whatsappil on raskuseid telefoni kaamera normaalse kasutamisega. Kord lülitub Whatsappi kaamera ülilainurga peale ja teine kord näidatakse sulle taas põhikaamera kitsamat nurka. Veider asi, mis ilmselt lähiajal ära parandatakse.
Kuu aja lõpuks suutsin telefoni mälu “täita” kõigest 25% jagu. 128 GB sisemälu tagab südamerahu 99% kasutajatele. Soovi korral saab alati ka microSD kaardi sisse susata.
Kokkuvõte
Loo küpsemise hetkeks on S10e hind langenud juba 629 euroni, mis on üle mõistuse hea diil. Saad peaaegu, et sama hea komplekti, kui S10 ja S10+. Peamised järeleandmised on akus ja väiksemas ekraanis. Mõnele on väiksus jällegi suur võit. Nagu ka ekraanisisese sõrmejäljelugeja puudumine.
Samsungi tuleb kiita. Nad suutsid täita turul oleva väiketelefoni tühimiku. Seni oli see Androidide puhul olnud Sony Xperia Compacti rida ja õunamaailmas iPhone SE valdkond. Kuna mõlemad on praeguseks hetkeks juba vaat, et ajalooraamatute materjal, siis S10e on väärt valik. Mina ise aga vaatan tagasi suuremate telefonide poole. Akut on rohkem vaja.