Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Mida Sa pead teadma Huawei P40 seeriast?
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Sügisel küpsevad õunad (uued iPhone’d) ja Hiina ning Korea kraami saab alati näha kevadel. See on peaaegu, et juba loodusseadus. Nüüd on meie ees kolm uut Huawei P40 telefoni. Mida me nende kohta teadma peaksime?

P40 Pro

Huvitava lükkena “sündis” esimesena pere pesamuna: P40 Lite. Ilmselt oli Huawei soov, et kõik pereliikmed saaksid võrdselt tähelepanu, sest olgem ausad – Lite mudel oleks tavalise P40 ja P40 Pro varju jäänud. Kuna tegu ongi päris eri kategooriatest loomadega, siis vaatame neid ka natuke eraldi.

P40 ja P40 Pro

Esmalt tasub ära öelda, et P40 stardihind on 799 € ja P40 Pro 1049 €. See paneb edasise ehk paremini perspektiivi. Lisaks ei saa üle ega ümber ka sellest, et telefonidel puudub kaubandussõja tõttu Google Mobile Services tugi ja vana head Google Play poodi koos Google’i enda äppidega nendest telefonidest ei leia. Aga kõik omal ajal.

Välimus

P40 Pro

Esmalt välimusest. On aru saada, et Huawei on vaeva näinud. Telefonid näevad juba kaugelt kallid välja ja käes tundub P40 Pro “mõnusalt” raske (209 grammi). P40 on märksa väiksem ja käepärasem. Tagaküljel asuv kaameramoodul on sarnaselt teistele tootjatele kenasti paisunud, et rohkem kaameraid ära mahutada. Natuke häirib, et ta pole külgede suhtes võrdselt joondatud: vasakul on rohkem ruumi kui mooduli kohal. Samsung S20 telefoni kaamerate disain on minu silmis paremini õnnestunud.

Telefonidel on vastavalt 6,11 ja 6,58-tollised OLED ekraanid. Disain on inspireeritud voolavast veest, seetõttu on tavapärastele külgede kumerusele ka P40 Pro ülemine ja alumine ots kumerad. Tõsi, kumerdub rohkem ekraani kaitsev klaas, mitte ekraani sisu. P40 Pro ekraan värskendab end 90 Hz juures ja P40 tavalise 60 Hz juures. See tähendab, et Pro peal tunduvad kõik liigutused törtsu sujuvamad.

P40 Pro

Ekraani vasakust nurgast vaatab vastu võrdlemisi suur väljalõige esikaamerate tarbeks. Seal peitub ka infrapunasensor, mis muudab näotuvastuse turvalisemaks ja aitab pimedas hõlpsamini telefoni lahti teha. Ekraani ülaosast ei leia me füüsilist kuulariava, millega telefonikõnesid pidada. Selle asemel saabub heli Sinu kõrvadesse võngete kaudu. Teised ümber asuvad inimesed ei pidavat seega Sinu vestlusi nii lihtsalt kuulma. Seda peab kindlasti testima, kui koroonamöll läbi ja taas inimeste sekka minna saab.

Kõik nupud asuvad telefonide paremal küljel. Sõrmejäljeluger on endiselt optiline (valgustab Su sõrme, et seda lugeda), aga Huawei sõnutsi lausa 30% kiirem kui varem. Testisin. Jah, ta on kiirem kui varem, aga mitte ligilähedalt nii kiire kui telefoni näotuvastus, mis töötab välgukiirusel.

P40 Pro

Huawei P40 ja P40 Pro värvivalikus on must (kergelt läikiv), hõbedane härmatis ehk rahvakeeli hall ning minu käes olev jäävalge ehk roosaka gradiendiga valge.

Sisemus ja äpid

Telefonide kõhus möllab 5G võimekusega Kirin 990 kiip. P40 sisemälu 128 GB ja Prol 256 GB. Akut vastavalt 3800 mAh ja 4200 mAh. Huawei’d tundes kestavad need akud väga hästi. Laadimiseks on Prol lausa 40 W kiirlaadija ja tavamudelil 22,5 W kiirlaadija. See tähendab, et nullist 70% akuni jõuad kõigest poole tunniga. Alles on ka pöördlaadimine, mis tähendab, et saad oma kõrvaklappe või nutikella telefoniga juhtmevabalt laadida.

P40 Pro

Nüüd aga põhiteema: äpid. Google’t siin pole, mis siis saab? Ütleme nii, et 80% muredest lahendad sellega, et kloonid eelmise telefoni sisu P40 ümber. Tegin seda Phone Clone äpiga ja telefon tõi 38/54 eelmistest äppidest üle. Tulemata jäid äpid nagu Bolt, Chrome, Docs, Drive, Gmail, Photos ja YouTube, mis olid kõik märkega “not supported yet”. Samas Whatsapp, Waze, Wolt, Spotify, Skype, LinkedIn, Instagram, Endomondo, LHV, Booking jt tulid kõik kenasti üle.

Muidu on abiks Huawei enda äpipood, nimega AppGallery, mis on täiesti ka eesti keeles olemas. Paljud levinud küsimusi saavad vastuse Huawei Communitys ehk Huawei foorumis. Mõned äpid saad endale muretseda ka nii, et lähed brauseriga otse äpi kodulehele ja laed ta sealt alla. Mõni teenus töötab ka otse läbi brauseri, nt YouTube.

Mobiil-ID tugi on samuti olemas, Smart-ID kohta vastuseid ei oska veel anda. Ühed ütlevad, et töötab, teistel ei töötavat.

Kaamerad

P40 Pro

Huawei pole kaameratega tagasi hoidnud. Põhikaameraks on 50 megapiksline isend, mille sensor on suurim, mida nutitelefonidel seni nähtud: 1/1.28". Suur sensor püüab rohkem valgust (lubatakse lausa 200% rohkem) ja see annab alust loota, et ööfotod tulevad P40 Prol eriti head. Lisaks on telefonil 40 MP ülilainurk, 12 MP telefoto ja üks sügavussensor.

Telefotost rääkides, pakub P40 kolmekordset optilist suumi ja P40 Pro 5x suumi. Kokku on võimalik suumida vastavalt kuni 30 korda või 50 korda sisse. See pole küll päris 100x, nagu Samsung S20 Ultra, aga olgem ausad: selle 100x juures pole kvaliteedist enam palju juttu.

Hoopis põnevam on Huawei tehisintellekt, mis suudab piltidelt peegeldused eemaldada. Lisaks pakub telefon Sulle võimalust piltidelt inimesed ära kustutada, mis moonutab reaalsust veelgi.

P40 Pro

Huawei pingutab ka üliaegluubis võtete üle võlli keeramisega. Kasutajale pakutakse võimalust filmida videot kuni 7680 fps ehk kaadrisageduse juures ehk 256 korda aeglasemalt kui päris elu. See kõik tundub väga põnev ning vajab veidi pikemat testimist, et aru saada, millega täpselt tegu. Esikaameraga on seni tehtud klõpsud tulnud väga head välja ja võib loota, et P40 Pro näol on tegu ühe selle aasta vaat, et parima kaameraga.

Kiirus loeb

Ei pea silmas telefonide kiirust. Nad on kiired, selle pärast ei pea muretsema. Pigem tasub mainida, et kui tellid telefoni enne 05.04, saad kingituseks kaasa Huawei Watch GT2 või Watch GT2 Elegant nutikella. Väärtusteks vastavalt 249 ja 299 eurot. Watch GT2 sai meie arvustuses igati positiivse hinde, seega tundub väärt pakkumine!

P40 Lite

P40 lite

Foto: Huawei koduleht.

Nagu mainitud, toodi P40 Lite avalikkuse ette veidi enne teisi. Tema stardihinnaks on 299 €, seega tasub teda võtta pigem kui alamkeskklassi telefoni, mis peab nii mõnestki kohast järeleandmisi tegema.

Esmalt aga kohad, millele P40 Lite on rõhku pannud: aku, sisemälu, laadimine ja ekraan. 4200 mAh mahutavusega aku tähendab, et keskmise võimsusega telefonilt võib väga pikka eluiga loota. Üks päev peaks kergelt kätte tulema ja pigem tasub loota kahepäevast aku kestvust.

Kui aku peaks ikkagi ühel hetkel tühjaks saama, siis on võimalik teda laadida lausa 40W kiirlaadija abil. Võrdluseks: uute iPhone’de kiirlaadija on kõigest 18W. See kõik tähendab, et ligi 70% akust saad umbes 30 minutiga täis.

Sisemälu on antud 128 GB jagu, sama palju kui minu kodus oleval läpakal. Viimase jaoks on sellest vähe, aga telefoni jaoks rohkem kui küll. Eriti kui failide ja fotode varundamiseks pilveteenuseid kasutada. Sõrmejäljelugeja on peidetud sisse-väljalülitamisnupu sisse.

P40 lite

Foto: Huawei koduleht.

Ekraan on pigem suur, 6,4-tolline LCD isend. Kindlasti pole ta nii kvaliteetne kui kallimate telefonide OLED ekraanid, aga suurema ekraani pealt on alati lõbusam videosid vaadata, selles pole kahtlust. Iseasi, kuidas ta kõige pisematele sobib. Kaalu on samuti mitte just vähe: 183 grammi jagu. Välimus on samuti võrdlemisi industriaalne, eriti mis puudutab kaamerate välimust.

Kaameraid on talle antud neli: 48 MP põhikaamera, 8 MP ülilainurk, 2 MP bokeh ja 2 MP makro. Odavamate telefonide puhul ei tasu kaamerate arvust liiga palju järeldada. Neid on tore omada, aga peamise töö teeb ikkagi ära tarkvara seal taga. Kuna ise seda telefoni testida pole saanud, ei saa kaamerale veel hinnanguid anda.

Telefonil on kõrvaklapisõprade jaoks täitsa alles ka 3,5mm audiopesa ning värvide poolest saad valida roosa, musta ja rohelise vahel. 

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.