Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kõik, mis pead teadma Samsung Z Flipist ja S20 seeriast
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Ma ei olnud selleks valmis. Kuhu jäi ootusärevuse tekitamine, kuhu jäi õrritamine, kuhu jäi “one more thing”? Aasta tähtsaim Samsungi üritus avaldas kohe esimese (!) asjana uhiuue volditava telefoni, nimega Galaxy Z Flip ning alles seejärel võeti ette uus S20 seeria. Mida nendest teadma peaksid?

Samsung Galaxy Z Flip

Z Flip

Veidra nimega Z Flip (kas Z nagu Z-generatsioon) on Samsungi teine katsetus volditava telefoni kallal. Sedapuhku saab telefoni voltida mööda pikkust, nagu tillukest meigikarpi. Meenutuseks, et Galaxy Fold oli pigem tahvelarvuti mõõtu telefon, mis end keskelt pooleks voltis.

Z Flip

Ütlen kohe ära: Z Flip on telefon, mis inimeste pupillid suureks lööb ja suud kenasti O-kujuliseks vormib. Oma kõrge hinna tõttu ta massidesse ilmselt ei jõua, aga trendiseadjate ja suunamudijate ringkondades hakkab ta kindlasti lävima.

Lahtivoldituna on Z Flipil sama suur 6,7-tolline ekraan (FHD+ resolutsioon) kui S20+ ning paksemate servade tõttu on korpus sama suur kui S20 Ultra. Need servad on mõeldud ekraani ja voltimismehhanismi kaitsmiseks. Kokkuvoldituna annab telefoni pikkust võrrelda keskmise mehe nelja sõrme laiusega. Kinnises olekus on kasutaja jaoks imetilluke 1,1-tolline ekraan, mille pealt näed teavitusi ja kellaaega.

Z Flip

Fun fact: kui avad pauernupu topeltvajutusega kaamera, siis näed sellelt ekraanilt kaamera eelvaadet, et südamerahus tagumise kaameraga kvaliteetne selfie teha.

Z Flip

Voltimisest rääkides, siis telefoni suurusele vaatamata on seda võimalik ka täitsa ühe käega teha. Samas kahe käega on see tunduvalt mugavam. Pidevalt voltides on suur oht kaamera paratamatult sõrmega mustaks teha. Mitu korda Z Flipi murda saab, enne kui mehhanism järgi hakkab andma? Ei tea. Samsung seda ei öelnud. Esmamulje tundub pigem vastupidav.

Kui jätta telefon pooleldi lahtivoldituks, saab teda vahvalt laua peale asetada ja näiteks videosid vaadata või neid hoopis ise teha. Jääb ära tülikas tripodiga jändamine või telefoni tasakaalustamine raamatuvirna abiga. Laua peal olles on Z Flip ka mõnusalt libe, mis kutsub end keerutama.

Z Flip

Kui telefon lahti, on murdumiskohas olev ekraanilohk õrnalt näha ja sõrme all pigem hästi tunda. Samamoodi on aru saada, et ekraan pole täiesti tavalisest klaasist, vaid midagi plastiku ja klaasi vahepealset. Samsungi sõnul on tegu üliõhukese klaasiga, mida saab voltida. Telefoni küljest ei leia ka kõrvaklapiauku, aga innovaatilise telefoni jaoks olekski see liiga vanamoodne.

Kaua ta vastu peab? Akut on temas paberil väiksena mõjuvad 3300 mAh. Eks pikem testimine näitab, kuidas päriselus ta hakkama saab, aga mina olen natuke murelik. Olemas on ka juhtmevaba laadimine.

Z Flip

Erinevalt S20 seeriast ei ole Z Flipil IP68 vee- ja tolmukindlust. See teeb natuke murelikuks. Teisest küljest rõõmustab sõrmejäljeluger, mis asub pauernupu sees. Ta töötab hästi. Sarnaselt S10e mudelile. Telefoni saad pista ühe SIM-kaardi, mille lisaks saad lisada eSIMi.

Sisemälu on antud lausa 256 GB jagu, mida on rohkem kui minu laptopis. Miks nii palju? Sest temasse ei saa välist mälukaarti pista. Kaamerad? Tundub, et seal on Samsung kõige rohkem kompromisse teinud. Pikem ja põhjalikum testimine on alles ees, aga S20 seeriast pigistab ikka tunduvalt paremaid pilte välja.

Z Flip

Poest leiad Galaxy Z Flipi alates 28.02 ja tema eest tuleb välja käia 1499 €. Kogused on piiratud. Värvideks saad valida musta või lilla. Ahjaa, kõige tähtsam: telefonikõne saad lõpetada kõigest klapi sulgemise abil. Plõks! Ja side lõpp.

Samsung Galaxy S20 seeria

Samsung S20

Nüüd telefonide juurde, mis päriselt ka massidesse jõuavad: S20, S20+ 5G ja S20 Ultra 5G. Miks sellised nimed? S20 ilmselt seetõttu, et aastanumber ju ka 2020, soovitakse näidata uue ajastu algust ning ühtlasi psühholoogiliselt iPhone 11st üle olla. Lisaks näitab 5G ilmselgelt, et tegu on 5G toega telefonidega. Hetkel pole selle teadmisega Maarjamaal suurt midagi peale hakata, aga tulevikukindlust see süstib.

Samsung S20

Mis võrreldes S10 seeriaga muutus? Peamiselt kaameramooduli disain, kadunud on kõrvaklapiauk (!), pauernupp toodi tagasi mõistlikule kõrgusele, eraldi Bixby nupust loobuti, tagakülg on varasemast kumeram, esikaamera nihutati paremast nurgast ekraani keskele ning baasmudel on eelkäijast füüsiliselt tiba suurem. Lisaks muidugi muudatused tehnilistes näitajates.

Samsung S20

S20 Ultra pakub 6,9-tollist, S20+ omakorda 6,7-tollist ning S20 6,2-tollist ekraani. Samsungile omaselt on kõik tipptasemel AMOLED ning QHD+ resolutsiooniga. Uue lisandusena toetavad ekraanid ka 120 Hz värskendussagedust, mis telefonis toimuvat veelgi sujuvamalt kuvab. Olgu mainitud, et karbist võttes on telefonid seadistatud madalama resolutsiooni ja 60 Hz peale, et akut säästa.

Samsung S20

Kaamerate disainis on šnitti võetud viimasest õunaseeriast (khm, kole) ning S20 Ultra puhul turritab see ikka tõsiselt korpusest välja. Samas S20 Ultra ongi telefon, mis on mõeldud inimestele, kes tahavad parimat telefoni ja on nõus selle nimel natuke disainis ohverdama. Sest seesama kaameramoodul on koduks lausa 108 MP põhikaamerale ning võimaldab pilte vapustava 100-kordse suumiga teha.

Samsung S20

S20 ja S20+ kaameramoodulid on tunduvalt tagasihoidlikumad, aga endiselt väga võimekad. Pakuvad muuhulgas 30-kordset suumi ja ülistabiilset videot. Videost rääkides: kõigil uutel S20 telefonidel on olemas võimalus filmida 8K videot. Aga taas peab selle manuaalselt sisse lülitama, kuna karbist võttes on videorežiimiks FHD.

Mõneti kahju, et Samsung tõi erinevalt eelmise aasta väike-keskmine-suur loogikale sel aastal turule telefon, mis kuuluvad füüsiliselt pigem keskmine-suur-ülisuur kategooriatesse. Loodan, et näeme veel S20e mudelit, sest turgu sellele peaks olema.

Samsung S20

Samsungi S-seeria telefonide jõudluse peal pole mõtet liiga kaua peatuda. Mootoriks on Exynos 9900 kiip, vahemälu 8 või 12 GB jagu ning äpid lippavad nagu nalja. Ainult natuke kentsakas, et “kõige kõigem” S20 Ultra pakub meile "ainult" 128 GB sisemälu. Nagu ka S20+ 5G ja S20.

Samsung S20

Akud? 2020. aastal alla 4000mAh akuga ei tasu liialt eputada. Baasmudeliks olev S20 saigi endale 4000mAh, S20+ omakorda 4500 mAh ning S20 Ultra 5000 mAh. See on hea uudis, kuna S9 ja S10 on pigem kehvapoolse aku käes vaevelnud. Tänu ülisuurele akule ja kaameratele kaalub S20 Ultra lausa 220g. Katsu ise päevast päeva suurt šokolaaditahvlit taskus kanda.

Samsung S20

S20 seeria eeltellimine toimub 11.02-08.03 (k.a.) ning tarned algavad alates 24.02. Eeltellijad saavad ostuga kaasa juhtmevabad Galaxy Buds+ klapid (väärtus 169 €). Poodidest saab S20 osta alates 13.03.

Samsung S20 Ultra 5G tuleb hinnaga 1349 €, S20+ 5G 1099 € ja S20 899 € lipikuga. Värvivalikus kosmiline hall, pilvesinine, pilveroosa ja kosmiline must.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.