Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Hüvasti, kõrvaklapiauk? Ehk Huawei Freebuds 3 arvustus
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Juhtmetega kõrvaklapid on ühel hetkel paratamatult mineviku muusika. Kui praegu räägib juhtme kasuks Bluetooth ühendusest etem helikvaliteet ja väiksem viiteaeg, siis see peatselt muutub. Kui tulevik on juhtmevabade kõrvaklappide päralt, siis kas seal on kohta Huawei Freebuds 3 klappidele? Vaatame lähemalt.

Freebuds3

Välimus

Öelda, et kõrvaklappide välimus pole oluline, oleks kui minna ülikooli lõpuaktusele mugava tallaga matkasaabastega, sest funktsionaalsus on ju välimusest olulisem. Mitte päris. Ega ilmaasjata internet meemidega täitunud, niipea kui AirPodsid või AirPods Prod turule tulid.

AirPods

Foto: Reddit.

AirPods Pro

Foto: iMore.

Freebuds 3 puhul võib välimusega õnneks rahule jääda. Sümpatiseerivad nii pakend, mis teeb klappide unboxingu kogemuse eriti mõnusaks, klappide koduks olev lutsukivi meenutav karp ning ka tumedad klapid ise. Üldmulje on stiilsem kui hambaarsti kabinetist tuttavat valget plastikut meenutavad AirPodsid. Tõsi, ka Huawei klappe on saadaval nii valges kui ka punases (ilus!) toonis.

Musta värvi laadimiskarp on pigem väike, elegantne ning võtab seinast vurtsu USB-C otsiku abil. Soovi korral saad karpi ka juhtmevabalt laadida. Huawei sõnutsi on laadimiskarbi disaini puhul inspiratsiooni võetud loodusest. Seda on näha. Klapid kaaluvad umbes 5 grammi ja karp 50 grammi.

Klappides endis on akut umbes 4h jagu ning laadimiskarp pikendab eluiga 20h võrra. Kui vurtsu liiga vähe, hakkab karbi peal ja sees põlema punane tuluke. Karbi laadimine toimub väga kiiresti: kõigest poole tunniga saab aku täis.

Paaritamine ja esmane kasutajakogemus

Freebuds3

Kui kasutada Freebudse koos Huawei telefoniga, siis on kõik taevamanna. Ava karbi kaas ja juba pakub Sinu telefon, et “ehk soovid klappe ühendada?” Kena ja mugav, nagu Apple’i kasutajad teavad.

Mul oli samal ajal testis aga Samsung Galaxy A71 ja algus oli törts konarlikum. Nimelt ei suutnud ma paaritamise jaoks vajalikku nuppu lihtsalt karbi pealt üles leida. Minut-kaks uurimist ja puurimist ning leidsin vajaliku musta nupu musta karbi serva pealt. Väga incognito. Kahesekundiline nupuvajutus ja klapid paaritatud.

Freebuds 3 klappidel pole pehmeid silikoonist otsikuid, millest on veidi kahju. Kui muidu istuvad klapid kõrvas mõnusalt, siis pikema kandmise peale (2h+) hakkasid kõrvad veidi valutama. Tõsi, see on väga individuaalne kogemus. Mõnele istuvad taolised klapid nagu valatult. Muidu sain klappidega ringi hüpata, joosta ja kukerpalle teha, ilma et nad kõrvast välja pudeneksid.

Freebuds3

Klappide haldamiseks tuleb alla laadida Huawei AI Life äpp, mille kaudu käib ka klappide tarkvara uuendamine. Äpist näed nii mõlema klapi kui ka laadimiskarbi aku taset ning saad seadistada, kuivõrd reibas on mürasummutus. Lisaks saad valida, mida parem ja vasak klapp topeltkoputuse korral teevad. Huawei on seadistanud, et koputus vasakul klapil lülitab mürasummutuse sisse-välja ning parema klapi toksamine paneb muusika pausile või jätkab seda. Soovi korral saad määrata, et toksamine vahetaks laulu või aktiveeriks häälassistendi. See tähendab, et klappide pealt pole võimalik heli kontrollida. Kahju.

Freebuds3

Heli ja mürasummutus

Kui klappidel puuduvad pehmed silikoonist otsikud, siis on juba ette teada, et heli isoleerimine ja tümpsuva bassi edastamine on nende jaoks väljakutse. Freebuds 3 klappides toimetab nutikas Kirin A1 kiip, mis seda probleemi lahendada proovib. Tuleb välja, et pigem õnnestunult.

Mürasummutus suudab välist keskkonda reguleerida umbes 15 dB jagu. See tähendab, et väiksemad kohinad ja surinad “nullitakse ära”, aga kõrged helid – karjuv beebi, Järvevana teel lustiv tuul, maanduv lennuk – on endiselt osaliselt kuulda. Tõsi, mitte nii läbilõikavalt. Olen proovinud ka AirPods Pro klappide mürasummutust ja tuleb tõdeda, et Apple’i klappide summutus oli efektiivsem. Tõsi, nad on ka 100 € võrra kallimad ja pehmete otsikutega, mis kõrva ülejäänud maailma eest tihedamalt sulgevad.

Muus osas on muusika ja podcastide kuulamine Freebuds 3 klappidega igati meeldiv kogemus. Keskmised sagedused, nagu laulja või kõneleja hääl, kõlavad väga selgelt ja tugevalt. Olgu öeldud, et ilmaasjata ei tasu Freebuds 3 heli põhja keerata. See läheb ikka korralikult valjuks ja maksimumi peal kuulates hakkab bass kannatama.

Freebuds3

Ka kõnekvaliteet oli tip-top. Sain inimestega muretult rääkida ka mürarikaste tänavate ääres nii, et mind oli selgelt kuulda. Kõnede hindeks tugev “neli”. Miks mitte “viis”? Kui tegin kõne läbi Whatsappi või Messengeri, siis lülitas telefon põikpäiselt ühenduse klappide pealt maha, mis muutus ajapikku ääretult frustreerivaks. Väike võimalus, et see oli ka Samsungi telefoni poolne viga. Tavaline helistamine töötas igatahes laitmatult.

Ühenduvus

Juhtmevabade klappide võlu on, et Sa ei ole juhtmetpidi telefonis kinni. Seetõttu sain telefoni laua peale jätta ja rahulikult nurga taga asuva kohviaparaadi juurde jalutada, ilma et heli katkeks. Mõnedkümned meetrid veel ja ühel hetkel tuli Bluetooth ühendusel piir ette. See juhtus umbes 5 meetrit varem kui Apple’i toodangu puhul. Samas oli see omakorda 5 meetri võrra parem tulemus, kui mu senised Honor AM61 juhtmevabad klapid.

Tea, et kui lähed pikemaks ajaks telefoni juurest ära, siis 10 minuti jooksul tagasi tulles taastub ühendus automaatselt. Klapid lähevad unerežiimi kui nad on kauem kui pool tundi ilma ühenduseta. Klapid edastavad heli meeldivalt väikse viiteajaga. Kui vaatad YouTube’st klippi, siis suu liigub peaaegu, et sünkroonis kõrva kostuva heliga.

Kokkuvõte

179 € eest on Huawei Freebuds 3 näol kõrvaklappe küll ja veel. Heli on kvaliteetne, mürasummutus teeb 95% ajast head tööd, mustad (või punased klapid) on välimuselt stiilsed ja ka aku peab kaua vastu. Igapäevane kasutamine on samuti sujuv: karp lahti, klapid kõrva ja juba oledki muusika kuulamiseks valmis.

Kuivõrd hästi nad Sinu kõrvas istuvad, on igaühe enda kõrva kuju otsustada. Paaril korral oleks kapuutsi pähe tõmmates klapid kõrvast ära lennanud, aga muus osas jäi paarinädalasest testimisest meeldiv mälestus.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.