Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Xiaomi Redmi 4A 32GB ülevaade
Avaldatud:
Uuendatud:

Hiina säästukangelane – Xiaomi Redmi 4A 32GB

Hiina invasioon on täistuuridel käimas. Järk järgult on tee Eesti turule leidnud OnePlus, Huawei, Meizu, Xiaomi ja mitmed teised Aasia tootjad. Xiaomi puhul testitakse turgu madalama otsa telefonidega ning Redmi 4A 32GB on üks sellistest isenditest. Kas 129€ eest saab asjaliku nutitelefoni või mitte?

Sikutades telefoni karbist välja, avastad enda eest üpris ootuspäraselt üleni plastikust telefoni. Kui muidu võiks eeldada, et see on telefoni puhul halb omadus, siis Redmi 4A suudab plastiku väga hästi välja mängida – käes tundub telefon väga mõnus. Telefoni suurus on ühe käega toimetamise jaoks igati sobiv ning paremal küljel asuvad nupud on kenasti pöidlaga opereeritavad.

Redmi 4A

Küll aga tasub mainida, et telefon tundub käes ääretult kerge (132g) ning see võtab soliidsuse skaalal mõne punkti vähemaks. Kohati on isegi raske aru saada, kas telefon on taskus või mitte. Muus osas tagab plastikust tagaklaas südamerahu, kuna tegu on kõike muud kui sõrmejäljemagnetiga. Lisaks veel fakt, et plastik ei purune pooltki nii kergelt kui klaas ning tegu ongi tip-top komplektiga.

Kiirus ja mälu

Hiina karu kõhus pesitseb kaheksatuumaline Snapdragon 425 protsessor, mis on pühitsetud 2 GB muutmäluga. Lisada kompotti Android 6.0.1 Marshmallow ning tulemuseks on üpris keskpärane perfoormants. Vähemalt paberil. Reaalsuses aga on Redmi 4A üllatavalt kiire reaktsiooniajaga ning lihtsamate ülesannete ja rööprähklemisega saab ta väga kenasti hakkama. On küll oht, et kõige nõudlikemate mängudega jääb Redmi 4A kohati jänni, aga pühapäevamängurile kärab küll.

Redmi 4A

Sisemälu on antud 32GB jagu, millest reaalselt kasutamiseks on ca 23GB. Seega telefon ei karju välise mälukaardi järgi ning selle üle on ainult rõõm. Kui aga soov peaks tekkima, siis kuni 256 gigane microSD on alati valikuvariant.

Kaamera

Paberi peal on tagumine kaamera õnnistatud 13 megapiksliga ning f/2.2 avasuurusega. Komplimendiks on juures puutefookus, HDR, panoraamvõte ning burst mode (hoia näppu kaameranupu peal ning järjest tehakse palju-palju pilte). Pannes teooria praktikasse, tuleb Xiaomile kiitust avaldada – piisava valguse korral teeb Redmi 4A vägagi arvestatavaid pilte. Hämaras on lood mõistagi tiba teised (üpris mürarikkad pildid), kuid selle murega maadlevad ka kordades kallimad telefonid.

Esikaamera toob endaga kaasa samuti f/2.2 ning 5 megapikslit. Kõige koomilisem (ja seltskondlikult lõbusaim) on esikaamera näotuvastusfunktsioon, mis tunneb ära subjekti näo ning annab sellele hinnangu. Siinkirjutajal oli rõõm teada saada, et tegu on mehega (õige), kellel vanust vahemikus 27 kuni 32 eluaastat (vale!), sõltuvalt näoilmest ja valgustusest. Muidu on kvaliteedi poolest kaamerad head (selfied kõlbavad Instagrami postitamiseks küll ja veel) ning nii esi- kui ka tagakaamera puhul on päästik kärme.

Redmi 4A
Redmi 4A
Redmi 4A

Video poolest lubab telefon filmida Full-HD kvaliteedis 30 kaadrit sekundis (fps). Tulemus on üpris tubli, kuigi tuleb silmas pidada, et stabilisaatori puudumine annab tulemuseks üpris väriseva video.

Ekraan

5-tolline HD ekraan (720x1280px) annab pikslitiheduseks 296 ppi. Mitte midagi maailmamuutvat ning mõistagi ka mitte AMOLED, aga õnneks tagab IPS ekraan väga head vaatamisnurgad, et ka kõhuli voodis lebades on telefoni hea põrnitseda. Ekraan pole küll äärest ääreni, kuid õnneks pole korpus ka sonylikult massiivsete servadega.

Redmi 4A

Aku

Telefoni üks parimaid omadusi on kindlasti selle aku, mis mahutab endasse imestusväärsed 3120 milliampertundi. Arvestades, et sedavõrd mahukas aku peab ülal pidama kõigest 5-tollist 720px ekraani, siis on kaks päeva kasutusaega garanteeritud. Kui just mõistagi päevad läbi HD videoid YouTube’st maha ei mängi. Laadimiseks on ette nähtud ootuspäraselt micro-USB. Laadimine ei toimu just kaelamurdvalt kiirelt, aga arvestades kui harva seda peab tegema, siis elab need tunnid juhtme küljes üle.

Varia

Navigeerimisnupud asuvad telefoni korpusel ning on kahju tõdeda, et neil puudub taustavalgus. Isegi päise päeva ajal on keeruline näha, kas „tagasi“ nupp asub vasakul või paremal pool kodunuppu. Ehk on lootust, et see kulub käe sisse.

Redmi 4A

Kõlar asub telefoni tagaküljel, mis tähendab, et kui asetada telefon laua peale, siis heli muutub üpris summutatuks. Muudel juhtudel on aga kõlar vali, aga mitte piisavalt kvaliteetne, et peol meelelahutuskeskuse rolli asuda.

Redmi 4A

Sõrmejäljeluger telefonil puudub, aga seda on ehk ka liiga palju säästutelefonilt oodata. Telefon on ka Dual-SIM võimekusega, kuigi seda vaid juhul kui sa ei otsusta välist mälukaarti kasutada. Nimelt SIM2 ning SD kaart jagavad pesa. Eks kõike head ei saagi korraga.

Kokkuvõte

Xiaomi on idamaade turgudel kõvasti kanda kinnitanud. Jääb üle vaid oodata, millal Euroopas sama tehakse ning Xiaomi tippmudelid (nt Mi 6, Mi Mix või Mi Note 2) tee ka Maarjamaale leiavad. Siis läheks elu ka nutitelefonide ladvikus palju põnevamaks.

Redmi 4A puhul tuleb aga tõdeda, et 129 € eest on telefoni küll ja veel. Üllatavalt hea kaamera ning vastupidav aku teevad sellest ühe parima säästutelefoni, mis hetkel Eesti turul saada. Kui kaaluda alternatiive, siis on ta kindlasti etem valik kui 10 € kallim Samsung Galaxy J3 (2016) või Nokia 3 ning ilmselt parem kui 60 € kallim Samsung Galaxy J3 (2017).

Silver Tilk

07.09.2017