Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Meie uus lemmikloom ehk Xiaomi Mi Vacuum!
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Kui Sa ei naudi kodu koristamist ja Su laps nõuab järjepidevalt lemmiklooma, siis see lugu on just Sulle.

Mul on komme oma kodu alati korras hoida ja enne uksest väljudes korraks tagasi vaadata, et koju naastes ootaks mind ees hubane ja korras kodu.

Lapsepõlvetrauma

Lapsepõlvest saati on minuga kaasas käinud traditsioon, et laupäev on koristuspäev. Tolmuimeja hääl on süüvinud mu pähe juba aastast 1986 ja see tekitab minus ärevust ning stressi. Igal laupäeval hommikusööki süües tiksub mu peas vaikselt mõte, et jälle tuleb see neetud tolmuimeja ja tolmulapp välja otsida ja koristama hakata.

Asi läheb eriti hulluks, kui oled mõnel ilusal päikesepaistelisel hommikul rõdul kohvi joomas ja linnulaulu nautimas ning kuuled eemalt tolmuimeja häält. Arghh, miks nad ometi koristama peavad!? Automaatselt täitub mu keha kortisooliga ja enne see ei lõppe, kui olen ka oma korteris põrandad üle tõmmanud. Tolmuimeja hääl ongi mu lapsepõlve õudusunenägu ja lõppu sellel vist ei tulegi.

Eelmise aasta sügisel juhtusin kogemata nägema saadet, kus tutvustati robottolmuimejaid ja seda, kuidas nende abil on võimalik oma aega ja närve säästa. See oli kaasahaarav ja ma nägin seal võimalust oma õudusunenägudele vastu astuda! Pärast saadet haarasin koheselt arvuti ja sukeldusin teemasse. Paari päeva pärast tekkis mul saatuse tahtel võimalus Xiaomi Mi Vacuum robottolmuimejat ka testida. Olin loomulikult koheselt sellega nõus!

Xiaomi Mi Vacuum

Ja nii juhtuski, et vahetult enne jõule jõudis mu koju stiilse disainiga valget värvi koristaja otse Hiinamaalt.

Esimesed sammud robottolmuimejaga

Kõigepealt tuli masin laadima panna, siis Xiaomi Home äpiga ühendada ja seejärel saingi ta tööle saata. Robot alustas oma tööd vaiksel häälel, võttes ette elutoa ja siis liikudes edasi järgnevatesse tubadesse. Koristamise kvaliteet oli üllatavalt väga hea, kogu teekond oli nähtav Xiaomi Home äpi kaudu ja pealekauba sai nalja ka. Terve mu pere oli sellel õhtul protsessi jälgimas, kuidas see stiilse väljanägemisega robot meie kodu koristab, ise vahepeal midagi inglise või hiina keeles kommenteerides.

Xiaomi Mi Vacuum

Vahepeal otsustas ta ka oma kanget iseloomu näidata: seina ääres seisev kitarr lükati tuimalt eest ära, nügiti lillepotte, pärast pikka pusimist roniti üle kõrgete lävepakkude ja lõppude lõpuks poeti ühest avast maani ulatuva voodiraami alla ja ei osatud sealt enam välja tulla. Kõige selle juures jäin ma tema tööga siiski väga rahule ning arvestades roboti hinna-kvaliteedi suhet ja teiste kasutajate tagasisidet, olin juba esimesel õhtul pea veendunud, et temast saab meie uus pereliige.

Põneva õhtu lõpus teatas mu 7-aastane tütar, et meil tegelikult polegi kassi ega koera vaja võtta, piisab Xiaomist ka, sest ta on nii põnev ja sõbralik kaaslane! Ainus soov oli see, et me kutsuks teda edaspidi Kiisupalliks. WOW! Kõik see 5 aastat kestnud jauramine teemal ,,emme, ma tahan kassi, koera, papagoi, kilpkonna või jänest!’’ lõppes päevapealt. Ja mis saab minul selle vastu olla, kui me „pääseme“ lemmiklooma võtmisest nii lihtsal viisil. Win-win! Laps õnnelik, mina õnnelik, kodu korras ja lemmikloom ka olemas!

Müüdud?

Kuna suuri otsuseid ei tohi teha puhtalt eufooria pealt, otsustasin et esitan Kiisupallile suurema väljakutse, võttes ta Pärnusse kaasa, oma ämma ja äia maja koristama. Teadsin, et ka mu ämmal ja äial oli plaan robottolmuimeja soetada, sest neil juba oli õues robotniiduk ja nähes, kuidas see elu lihtsustab, tundus igati loogiline, et aja säästmiseks ka tuppa üks abiline soetada. Viibisime Pärnus nädal aega, kõik see aeg tegi robot ikka ja jälle oma tööd ausalt ning kvaliteetselt, suuremast pinnast hoolimata.

Xiaomi Mi Vacuum

Pärnust lahkudes tagastasin test-masina ja panin isikliku masina tellimuse teele ning jäin seda ootama. Umbes kolm nädalat igatsesin teda ikka väga, sest see kuidas ta vaikselt toimetas ja märkamatult kodu korras hoidis, oli lihtsalt uskumatu. Sel ajal kui teda ootasin, oli tavalise tolmuimejaga koristamine lausa piin. Vahepeal jõudis ka ämm mulle helistada, kes samuti oli hakanud Xiaomit igatsema ja palus tallegi see imemasin soetada.

Ja siis ta lõpuks saabus. See oli nõnda vabastav ja hea tunne, kui tolmuimeja alustas taas oma tööd, et meie kodu korras hoida! Nüüd on me põrandad koguaeg ilma vaeva ja stressita puhtad, sest Kiisupall hoiab need märkamatult korras ja pealekauba on ka laps õnnelik, et tema lemmikloom on nii meie kodus kui ka vanaema ja vanaisa juures olemas.

Täna olen suur Xiaomi Mi Vacuum fänn ja soovitan seda kõigile, kellel on soov aega ja vaeva säästa ning kes seisavad silmitsi lemmiklooma päringutega!

Vaata robottolmuimejaid Tele2 e-poest.

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!