Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kõik, mis pead teadma iPhone 12 seeriast
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:
iPhone 12

Aastake ootamist ja spekulatsioone on jälle läbi. Või nagu mu vanaisa armastab rääkida: “Nii ajaratas ringi käib…” Uus iPhone 12 seeria on siin. Mis nad endaga kaasa toovad?

Kõlakad pidasid paika ja oodatult avalikustas Apple teisipäeva õhtul neli uut iPhone mudelit, seerianumbriga 12. Nimedeks: 

 • iPhone 12 Mini
 • iPhone 12
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12 Pro Max

Sisuliselt võib telefonid jagada kahte leeri: ühel pool iPhone 12 Mini ja tavaline 12 ning teisel pool uhke Pro duo. Mõlemas leeris on üks väiksem ja üks suurem telefon. Mini ekraani diagonaaliks on “kõigest” 5,4-tolli, samal ajal kui iPhone 12 ekraan on 6,1-tolli. Pro perekonna väiksem ekraan on samuti 6,1-tollise diagonaaliga ning Pro Max on juba 6,7-tollise ekraaniga. iPhone 12 Mini on kusjuures füüsilistelt mõõtudelt väiksem kui 4,7-tollise ekraaniga iPhone 8, aga tema ekraan on 0,7-tolli võrra suurem.

iPhone 12

Tundub, et “mini” on Apple jaoks sel aastal südamelähedane sõna. Kuidas muidu seletada, et lisaks iPhone 12 Minile otsustati tänavu turule tuua rahva südamed võitnud iPhone SE uuendatud versioon ja tilluke HomePod Mini kõlar. Kusjuures too kõlar on napilt suurem kui üks XXL apelsin.

Väikese ja käepärase telefoni turunišš on võrdlemisi tühi, seega usun, et iPhone 12 Minil on suur potentsiaal. Viimane tipptasemel “ühekäetelefon” oli Samsung S10e, mis mulle väga hea mulje jättis.

Mis on uut?

iPhone 12

Uute telefonide esitlusel kõlas kolm peamist märksõna: 5G, A14 kiip ja paremad kaamerad. 5G jutule pühendati enne telefonide endi juurde minemist ka eraldi 5-minutiline lõik. Ja pärast jätkati sellega korduvalt telefonide tutvustamise juures. Napsumehed oleks sealt isegi joomismängu välja pigistanud: võta sõõm iga kord, kui kuuled sõna “5G”.

Uus on ka telefonide kujundus. Või siis mitte... iPhone 12 seeria disain on tuttav juba alates kolm aastat vanast iPhone X telefonist ja on tunda ka iPhone 4 ja iPhone 11 lõhna. Suurima muudatusena on iPhone 12 ekraani ääred 15% kitsamad kui varem. Lisaks on telefon 11% õhem ja 16% kergem kui tema eelkäija.

Päris uuendus on ekraanitehnoloogias. Viimaks ometi on kõigil uutel iPhone’del OLED ekraanid. See tähendab, et ekraanid on varasemast eredamad ja parema kontrastiga. iPhone 12 pikslitihedus on 460 ppi, mis on lausa kaks korda rohkem kui iPhone 11 LCD ekraanil.

Uus on ka iPhone 12 karp. Nimelt on ta varasemast tunduvalt väiksem, kuna karbist ei leia Sa enam laadimisadapterit ja kõrvaklappe. Karbis on veel alles Lightning -> USB-C kaabel. Selle lükkega säästab Apple kuhjaga raha ja loodust. Logistika jaoks tähendab see, et ühte kaubaautosse mahub lausa 70% rohkem iPhone’sid. Suure tõenäosusega võtavad mitmed teised tootjad sellest lükkest õppust.

iPhone 12

Tootja reklaamib ka neli korda etemat kukkumiskindlust. Sarnaselt eelmisele aastale on see ju tore lubadus, aga huvitav näha, kuidas garantii päris elus välja hakkab nägema. IP68 vee- ja tolmukindlus tagab, et iPhone 12 seeria telefonid võivad olla kuni 6 meetri sügavuses vees kuni 30 minutit.

Uuendusena on iPhone 12 telefonid varustatud MagSafe laadimistehnoloogiaga. Sisuliselt tähendab see, et juhtmevaba laadimisala juures on magnetid, mis aitavad telefoni hõlpsalt õigesti laadimisalusele asetada.

iPhone 12

Viimaks, kaamerad. Terve esitluse vältel demonstreeriti näidispiltide ja -klippidega iPhone 12 telefonide kaamerate võimekust. iPhone 12 ja 12 Mini saavad tagaküljele kaks kaamerat: 120-kraadise vaateväljaga 12 MP (f/2.4) ülilainurk ja 12 MP (f/1.6) lainurk. Imeline numbrite mäng. Nublu oleks uhke… 1-2-1-2. Suuremad uuendused puudutavad öörežiimi, mis nüüd töötab ka koos esikaamera, ülilainurga ja timelapse režiimiga.

iPhone 12

Pro mudelitel on tagaküljel kolm kaamerat, mida toetab selline tore asi nagu LiDAR ehk sensor, mis mõõdab laseri abil kaugust ja aitab ümbritsevat kaardistada. Selle peamine kasutegur peitub realistlikuma liitreaalsuse loomises ning kiirema autofookuse võimaldamises, eriti pimedas. See tähendab, et Sinu öised portreefotod tulevad ekstra täpsed.

Kaamerateks on tuttavad lainurk, ülilainurk ja telefoto. Pro Maxi puhul võimaldab telefoto kuni viiekordset suumi, tavalise Pro puhul on selleks numbriks 4. Põhikaamera sensor on varasemast 47% suurem, mis tähendab et kaamera püüab rohkem valgust, mis on taas pimeduse varjus hea. Lisaks on iPhone 12 Prodel kasutusel uudne stabiliseerimismeetod, mis võimaldab kuni 5 korda stabiilsemaid kaadreid kui varem.

Värvivalik on lai. iPhone 12 Mini ja iPhone 12 pakuvad rõõmsaid värve: must, valge, punane, sinine ja roheline. Pro mudelite värvid on “kallimad”: kuld, hõbe, grafiit (loe: hall) ja tumesinine. iPhone 12 seeria mälu pakutakse 64, 128 ja 256 GB ulatuses ning Pro seeria mälumahud on nõksa suuremad: 128, 256 ja 512 GB.

iPhone 12

Hinnad ja saadavus

Me nüüd teame, kuidas on lood USAs. Hinnaskaala on lai: 

 • iPhone 12 Mini alates 699 USD
 • iPhone 12 alates 799 USD
 • iPhone 12 Pro alates 999 USD
 • iPhone 12 Pro Max alates 1099 USD

Ameerikamaal alustatakse iPhone 12 ja 12 Pro eeltellimisega juba käesoleva nädala sees, 16. oktoobril. Pro Max ja Mini saavad oma järje novembri alguses, 6. novembril. Tarned algavad nädal aega hiljem. Tore. Aga Eestis?

Algus on Eestis nädala võrra nihkes. iPhone 12 ja iPhone 12 Pro eeltellimine algab 23. oktoobril. Esimesed telefonid jõuavad poodidesse ja meie sõpradeni alates 30. oktoobrist. iPhone 12 Pro Max ja 12 Mini eeltellimine algab sarnaselt jänkidele 6. novembril ja tarned nädala võrra hiljem. Ja hinnad: 

 • iPhone 12 mini alates 819 €
 • iPhone 12 alates 919 €
 • iPhone 12 Pro alates 1179 €
 • iPhone 12 Pro Max alates 1279 €

Vaata Apple telefone Tele2 e-poest.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.