Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

10 põhjust, miks sa praktikale või tööle ei saa
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:


Oled töö või praktika otsingul? Kas mõnikord tundub, et elu on justkui üks suur tööintervjuu, kus sa ei pääse kunagi järgmisesse vooru? Ära muretse, sa pole üksi. Tänapäeva konkurentsitihe tööturg nõuab mitmekülgset lähenemist, et eristuda ja silma paista, olgu tegu praktika või töökohaga.

Kandideerimisprotsessid võivad olla keerulised, kuid selleks, et olla edukas on vajalik pühenduda rohkemale, kui vaid CV täitmisele. Siin on 10 võimalikku põhjust, miks sa tööle või praktikale ei saa:

  1. Jää iseendaks – võib olla, et sa pole päris sina ise tööintervjuul. Püüdlikkus on kiiduväärt, kuid autentsus & haavatavus müüb ehk püüa jääda iseendaks nii CV’d koostades kui ka intervjuul.

  2. Networking networking pole enam pelgalt pop sõna, vaid väärtuslik & vajalik oskus tööturul silma paistmiseks. Võrgustiku või ühenduste puudumine võib kaasa tuua raskendatud kandidatuuri või mõne kaotatud võimaluse. Seega käi tudengimessidel, suhtle palju & jaga oma kontakti ohtralt. 

  3. Ettevalmistus, ettevalmistus, ettevalmistus – kui ettevõtte väärtused tulevad sulle intekal üllatusena, siis ilmselt pole sa kodutööd piisavalt hoolikalt teinud. Üldjuhul on väärtustega ettevõtted need ka vahvalt oma kodukale üles riputanud, et kandidaadid saaksid nendega eelnevalt tutvuda. Tee seda. Mitte ainult selleks, et neid osata intekal korrata, aga ka selleks, et mõista, kas ettevõtte väärtused & kultuur ühtib sinu omaga. Üleüldine ette valmistamine garanteerib sulle suurema enesekindluse kogu kandideerimisprotsessi vältel.

  4. Vaata üle oma kontod sotsiaalmeedias – sageli piiluvad tööandjad ka su sotsmeedia profiile & tutvuvad sinu interneti presence’iga. Kui jagad seal asju, mis lähevad vastuollu ettevõtte uskumuste või lähenemistega või on lihtsalt ebasobivad, siis võib see sinu kandidatuurile määravaks saada.

  5. It’s not you, it’s me – vahel ootab tööandja väga kindlat kogemust või haridust, mida sul sellel hetkel ei ole & see võib samuti saatuslikuks saada. See on parim rejection, sest vähemalt tead, et sind ei värvatud tuginedes objektiivsetele kriteeriumitele, mitte kellegi kõhutundele.

  6. Vähem on rohkem – kui eelistad selget ja loetavat sisu, siis võid kindel olla, et see meeldib ka sinu tulevasele tööandjale. Hoia oma CV lühike ja lööv, keskendudes olulisele – loetavus on võti. Jäta pikad jutustused kõrvale, sest vähem on rohkem!

  7. Väike viga võib olla suur – väikestel vigadel võib olla väga suur mõju – kontrolli, et kõik oleks korrektne. Üks väike kirjaviga võib kahjustada oluliselt sinu esmamuljet ja sulle saatuslikuks saada. Veatu keel annab märku täpsusest ja professionaalsusest ning aitab sul jätta endast parima mulje potentsiaalsetele tööandjatele. Mõne minuti panustamine detailide kontrollimisse võib olla sinu edukuse võti soovitud töökohani

  8. Su e-posti aadress ei vasta standardile – tööotsingu protsessis on oluline mõelda ka oma kontaktandmetele, sealhulgas e-posti aadressile. Näiteks, kui su e-posti aadress on angelface@kiisu.com, võib see jätta ebaprofessionaalse mulje. Loo endale uus e-posti aadress kasutades näiteks ome ees- ja perekonnanime, sest nii saad suurendada oma usaldusväärsust ning näidata, et oled pühendunud professionaalsele kuvandile.

  9. CV on sinu visiitkaart – unusta igavad Wordi mallid ja avasta loomingulisi alternatiive, näiteks Canva. Loo endale silmapaistev ja personaalne CV, mis kajastab sinu ainulaadseid oskusi ning eristub massist. Kasuta julgelt erinevaid värve ja lisa kaasaegseid elemente, mis peegeldavad sinu loomingulisust ja innovatiivsus. Don’t over do it - oluline on meeles pidada, et sinu CV oleks kooskõlas vastava töökohaga.

  10. LinkedIn on uus CV – ja selle korrastamine on võti end parimast küljest esitlemiseks. Tööandjad hindavad täielikku ja informatiivset profiili, kus on pilt, selgelt välja toodud kogemused, saavutused ja soovitused. Tühjad read võivad jätta külmaks ning seetõttu on oluline pöörata erilist tähelepanu LinkedIni sisule, et see peegeldaks sinu professionaalsust ja pühendumust. Ära alahinda digitaalse CV mõju, sest see võib olla sinu esimene võimalus jätta positiivne mulje tööandjale.

Nüüd, kui oled teadlik olulistest nüanssidest, mis võivad mõjutada sinu edu töö või praktika otsingutel, on õige aeg astuda samm tagasi ja vaadata kriitilise pilguga üle oma CV. Tee vajalikud parandused, keskendudes autentsusele, täpsele ettevalmistusele ja professionaalsusele. Sinu CV on su visiitkaart, seega veendu, et see peegeldaks sind parimal moel ning avaks uksed soovitud võimalustele.

Kui CV on valmis ja tunned, et sinus on #põhjusegamässaja hing ja oled valmis astuma järgmise sammu oma karjääris, siis kandideeri praktikale SIIN.
Liitu meiega ja mässame üheskoos!

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!