Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Mobiiliühenduse tagamine tormi ajal: helista vaid hädaolukorras
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Üha sagedamini esinevad tugevad tormituuled toovad kaasa elektrikatkestusi ja mõjutavad mobiiliteenuste kvaliteeti. Selleks, et tagada ühendus ka tormi ajal, toob Tele2 tehnoloogiadirektor Tanel Sarri välja viis head soovitust. 

1. Lae täis mobiiltelefoni aku ja akupank
Tormiks ja võimalikuks elektrikatkestuseks valmistudes on esmatähtis laadida täis mobiiltelefoni aku. Täis laetud aku aitab olla valmis ootamatuteks olukordadeks ka siis, kui elektrikatkestus peaks kestma oodatust kauem. Lisaks tasub soetada endale akupank ning teha kindlaks, et ka see on täis laetud – nii saab telefoni laadida ka siis, kui elektrit pole.

2. Sulge ebavajalikud rakendused
Elektrikatkestuse ajal on oluline säästa mobiiltelefoni akut. Näiteks tuleks vältida pidevat interneti ja akut kiirelt tühjendavate rakenduste kasutamist. Samuti soovitame sulgeda mittevajalikud rakendused, mis kasutavad mobiiltelefoni akut uuenduste tegemiseks ka siis, kui neid parasjagu aktiivselt ei kasuta. Lisaks tasub välja lülitada mobiilne andmeside, kui seda parasjagu vaja ei lähe. Nende nippide abil saab pikendada aku kestvust ja tagada, et telefon on olemas just siis, kui seda kõige enam vaja on – oluliste kõnede tegemiseks ja hädaolukorras suhtlemiseks.

3. Jäta kõned hädaolukorraks
Meie andmed näitavad, et elektrikatkestuste ajal suureneb võrgukoormus ning see võib omakorda mõjutada mobiilside kvaliteeti. Selleks, et aidata vähendada võrgukoormust, tasub kaaluda, kas kõne tegemine on hädavajalik või mitte. Kui ei ole, tasub lähedastega ühendust hoides eelistada sõnumite saatmist SMS-i või mobiilirakenduste kaudu. Sõnumite saatmine vähendab kõnekoormust ning aitab kaasa stabiilsemale sidevõrgule.

4. Hoia raadio käepärast
Selleks, et olla hädaolukorras hästi informeeritud, tasub tormi ajal enda läheduses hoida töötavat raadiot. Raadio võimaldab saada värsket infot tormi arengute ja ohtude kohta. Päevakajaline info annab juhiseid hädaolukorras käitumise, aga ka näiteks evakuatsiooni- ja varjupaikade kohta. Enne tormi tasub veenduda, et raadiol oleks piisavalt laetud aku või töötavad patareid, et see töötaks ka siis, kui elektrit ei ole. 

5. Ole valmis sidekatkestuseks
Kuigi mobiilsideoperaatorid teevad kõik endast oleneva, et tagada toimiv telefoni- ja internetiühendus ka tormi ajal, võib siiski ette tulla ajutisi katkestusi. Nii tasub valmis olla selleks, kui mobiilsideühendus peaks katkema. Ühenduse hoidmiseks on heaks abiliseks alternatiivne sidevõrk: näiteks fix või satelliitinternet; lisaks kodune lauatelefon või raadioside ühendus.

Kokkuvõttes on kõige olulisem võtta tormihoiatusi tõsiselt ning teha ettevalmistusi võimalikeks elektrikatkestusteks, et tagada mobiilside ühendus nii lähedastega kui ka hädaolukordades. 

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!