52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Telefoniga päikese käes – kõik on võimalik!
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Saatuse iroonia – rand, sinine vesi ja väikese vihmavarjuga kokteil; haarad oma telefoni, et seda kõike jäädvustada ning sinna see jääb. Ekraan on pime ja lausa ilmvõimatu on eristada oma varbaid kõrval lebavast täispuhutud flamingost. Loe see kirjatükk läbi ja saad teada, mismoodi telefoniga ereda päikese käes toime tulla!

rand

Kõige lihtsam – ekraan heledamaks

Kindlasti oled seda proovinud, kuid kui ei ole, siis telefonidel on võimalus alt üles (iOS) või ülevalt alla (Android) lohistades leida nö kiired seaded (Quick Settings). Seal saad lihtsa näpuliigutusega ekraani heleduse riba lõpuni lohistada ja pilt on jälle selge.

Pea meeles, et liiga hele ekraan koormab silmi. Seepärast kohanda ekraanivalgus peale päikese käes olemist taas ümbritseva keskkonnaga sobivaks. NB! Mida heledam on ekraan, seda kiiremini tühjeneb aku, nii et kasuta seda võimalust teadlikult.

Pööra valge mustaks

Tavaline lähenemine on, et ekraan on valge ja tähed on mustad. Tasub proovida alternatiivi, kus teed tausta mustaks ning tähed valgeks (Dark Mode). Nii mõnegi meelest hõlbustab selline ekraanivaade päikese käes telefoni kasutamist. Leiad selle ja veel mõned võimalused ekraaniseadetega katsetamiseks valides telefonis Seaded à Juurdepääs või Seaded à Ekraan.

Abi lisatarvikutest

Kõige kättesaadavam ja soodsaim lahendus on peegeldumisvastane ekraani kaitsekile. Tavaline kaitseklaas on abiks kriimude ja väiksemate kahjustuste korral, aga päikesevalguse vastu see ei saa. Spetsiaalne anti-glare ehk läikevastane kate aitab just otsese päikesekiirguse puhul.

Nagu tagumise kaane ümbris, peab ka ekraanikatte ostmisel arvestama selle sobivusega antud telefonimudelile. Parima valiku nende osas leiad kindlasti erinevatest veebipoodidest.

Vähemlevinud vidin on päikesevari telefonidele. Toksi Google’isse „suncover for phone“ ning leiad erinevaid väiksemaid ja suuremaid variante. Kui oled kuldsete kätega, võid selle muidugi ise valmistada, sest tõenäoliselt on seal olemas ka DIY õpetus.

Aktiivse lugejana tasub investeerida hoopis e-lugerisse. Lugerite ekraaniseaded on oluliselt paremate võimalustega ning päikese käes kasutamisel silmadele sõbralikumad kui telefoni-või tahvelarvutiekraan.

Päeva nael!

Kui soovid mõnusalt ja rahulikult ilma silmi väsitamata raamatut või tähtsaid e-maile lugeda, istu lihtsalt varjus. Muul juhul naudi päikest igal võimalusel ning las pilte teevad need, kes varjus istuvad.

Soovitus – kui oled teinud pilte või videoid päikese käes, ära kustuta neid enne kui oled need kas arvutis või vähemalt siseruumides telefonist üle vaadanud. Need tulid võib-olla oodatust paremini välja.

Mõnusat suve ja palju päikest!

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!