Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Uus trend: kolm pildirakendust, mis fotod palju koledamaks muudavad
Avaldatud:
Uuendatud:

Uus trend: kolm pildirakendust, mis fotod palju koledamaks muudavad

Nutitelefoni rakendustepoodidest leiab tuhandeid fotorakendusi, mis teevad pildid ilusamaks. Neile vastukaaluks on aga nüüd tekkinud uus sotsiaalmeediatrend postitada võimalikult koledaid fotosid. Siin on kolm rakendust, mis annavad piltidele ja videotele tõeliselt eemaletõukava välimuse.

BitCam lubab muuta fotod sakiliseks ning tükiliseks, luues sellega vanamoelise välimuse.

Vanamoelised filtrid on väga populaarsed ning need võivad pildid väga ägedateks muuta, kuid BitCam keerab vindi üle, muutes pildid raskesti hoomatavaks ning annab neile üleüldiselt halva välimuse.

Glitche lubab luua fotosid, mis näevad välja justkui oleks ekraan katki ning pilt seetõttu vigase välimusega. Maitse asi, aga rakenduse eest tuleb maksta euro ning tulemus on küllalt halb, mis ilmselt oli ka eesmärk.

Glitche

Fisheye kalasilma-objektiivid on fotomaailmas populaarsed, kuid rakenduste abil on sarnast efekti võimalik luua ka telefonikaameraga. Fisheye pingutab aga sellega kõvasti üle ning fotost, mis kunagi võis olla isegi üsna ilus, jääb alles moonutatud jubedus.

Kuidas tunda ära head rakendust?

Kuna fotorakendusi on palju, võib hea leidmine olla üsna keeruline ülesanne. Siin mõned soovitused, kuidas just endale sobilik pilditöötlusrakendus leida.

1) Uuri, millised rakendused on populaarsed ja loe, mida nende kohta arvatakse.

2) Populaarsemad rakendused on suurema tõenäosusega ka vähemalt üle keskmise head.

3) Internetist leiab ohtralt arvustusi, neid lugedes-vaadates saad vältida rakendusi, mille kohta on palju kehvasid arvustusi avaldatud.

4) Kuula oma sisetunnet. Kui sulle tundub, et mingi filter on kole, kuigi kõik teised seda kasutavad, siis tasub sellest ikkagi eemale hoida.

Katrin Aron

17.08.2017