52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Apple'i telefon ei pruugigi Eestis õues toimida
Avaldatud:
Uuendatud:

Apple'i telefon ei pruugigi Eestis õues toimida

Apple’i telefonid ja tahvelarvutid pole mõeldud Eesti talvekülmas kasutamiseks ning alla 0 kraadi võivad nende akud hakata kiirelt tühjenema.

Apple'i MacBook arvutite jaoks on liiga jahe juba alla kümne plusskraadi jääv temperatuur.

Külma ilmaga vähenev iPhone'i aku mahutavus on levinud probleem, millega mobiilioperaatori juurde tullakse.

Kaebuste arv kasvab selgelt, kui õues on alla miinus viie. Ka paljude teiste telefonimudelite aku võib füüsikalistel põhjustel Eesti talvekülmas kiiresti tühjeneda. Lapimaale puhkusele sõites tasub võtta kaasa pigem külmakindlam telefon.

kulm

Ka uuel iPhone Xil oli probleeme jaheda ilmaga, millega puuteekraan ei toiminud. Apple parandas selle tarkvarauuendusega ära ning inimesed peaksid vaatama, et neil on operatsioonisüsteemi viimane versioon.

Üldiselt külmatõrgete vastu paremat lahendust polegi, kui laadida aku enne õueminekut täis ning hoida seade sisetaskus soojas. Kui aku on tühjavõitu, siis ei tasu seda liigselt taskust väljas hoida. Kui telefon end külmast välja lülitab, siis tuleb sel lasta soojas toas mõnikümmend minutit soojeneda ja siis sisse lülitada.

Tuleb teada, et külm akut ei kahjusta, küll aga kuumus. Kui lähete soojale maale talvepuhkusele, siis võib enam kui 35-kraadine temperatuur akut ja seadet püsivalt mõjutada. Apple hoiatab, et ülekuumenenud seadme laadimine kõrge temperatuuriga keskkonnas võib seda veelgi enam kahjustada.

Loe siit, mida Apple ise oma seadmete külma- ja kuumataluvuse kohta ütleb!

Sirli Seliov

29.12.2017