Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Neli lihtsat nippi, millega nutitelefonis netti säästa
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Millised tegevused säästavad nutitelefoni andmemahtu, et kõige põnevama tegevuse ajal see otsa ei saaks? Siin neli lihtsat nippi.

“Tere, oled ületanud kuutasus sisalduva andmemahu või juurde ostetud lisamahu piiri. Täiendava lisamahu ostmiseks mine aadressile…” Just siis, kui on pooleli kõige põnevam tegevus saab andmemaht otsa.

iPhone

Internetimahu täitumist kiirendavad kõige enam YouTube’i vaatamine, videokõned, Instagram ja teised nõudlikumad äpid ning tegevused. Kuidas oma andmemahu kasutamisel silma peal hoida ja seda piirata?

Kasuta võimalusel WiFit

Kui Sul pole piiramatu mahuga paketti, on kõige lihtsam viis oma internetikasutust kontrolli all hoida nii, et aeg-ajalt lülitad mobiilse andmeside välja. Hea nipp on kasutada automaatset WiFi võrku ühendamist – isegi kui ise unustad koduuksest sisse astudes WiFi sisse lülitada, teeb telefon seda sinu eest.

Oluline on jälgida ka seda, millised rakendused Sinu nutiseadmes taustal veel töötavad. Näiteks, kui kasutad rakendust, mis pidevalt uuendab oma sisu, siis võtab vaikeuuenduste tegemine samuti palju andmemahtu.

Kasuta andmesäästja abi

Kui Sul on piiratud mahuga internetipakett, siis soovitame andmesäästja (data saver) abil piirata oma andmekasutust. Nimelt tõkestab see teatud rakenduste puhul taustal andmete saatmist ja vastuvõtmist.

Rakendused, mida parasjagu kasutad, saavad kasutada mobiilset andmesidet, kuid võivad seda teha harvemini – näiteks ei pruugita kuvada pilte enne, kui Sa pole neile toksanud. Andmekasutamist taustal saab piirata ka äppide kaupa – valides seadetest mobiilse andmesidekasutuse ning sealt erinevatele äppidele klõpsates saab lubada/keelata üksikult taustaandmete kasutamist.

Kui kasutad veebibrauserina Google Chrome´i, siis on sellel sisseehitatud funktsioon, tänu millele säästad andmemahtu kuni 70%. Selleks tuleb avada Google Chrome menüü, siis Seaded (Settings), alla kerida ning lülitada sisse funktsioon andmesäästja (Data Saver).

Videosid võid vaadata ka madalama resolutsiooniga

Nagu eelpool mainitud, siis võtab andmemahtu ka YouTube´is videode vaatamine. Tänu tehnoloogia arengule on mobiilne internet nii kiire, et kui avad näiteks YouTube’s mõne videoklipi, siis lülitab nutitelefoni kvaliteedi automaatselt kõrgeima võimaliku peale. Kui aga soovid andmemahtu säästa, lülita videoklipp madalama resolutsiooni peale.

Hoia automaatsetel uuendustel silma peal

Üks suurimad andmemahu kasutajaid on tegelikult nutirakenduste poed nagu Google’i Play Store ja Apple’i App Store. Nii rakenduste allatõmbamine kui ka telefoni installitud rakenduste uuendamine võtab väga palju mahtu. Kui see protsess on automatiseeritud, siis ei pruugi Sa ise arugi saada, kui sajad megabaidid andmemahust ühel hetkel kaovad.

Eriti tuntav on see probleem mobiilimängude puhul, mille uuendused võivad olla tavalisest mõnekümnest megabaidist märksa suuremad. Üks nutikas viis on uuendada rakendusi, vaid WiFi-võrku kasutades.

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!