Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Millised äpid röövivad Sinu aega?
Avaldatud:
Uuendatud:

Kuidas kindlaks teha, millised äpid enim su aega röövivad?

Mulluse uuringu kohaselt kasutab 38% 16-24aastastest Eesti noortest nutitelefoni iga päev enam kui kolm tundi.

Kui sinu vaba aeg kulub telefonis surfates, siis järgnevad äpid näitavad sulle, millistele neist kõige rohkem aega kulutad.

apid

2017. aasta sügisel Eestis Tele2 tellimusena läbiviidud uuringust selgus, et 58% 16-24aastastest ning 49% 25-34aastastest on tundnud, et peaks telefonikasutamist vähendama.

Quality Time (Android, tasuta)

Annab lihtsa ülevaate, kaua inimene telefonis kokku ning iga äpiga aega veedab. Saad lisada alarmi, mis hoiatab, kui veedad liiga palju aega nutiseadmega. Samuti saab endale panna kasutuspiirangu, et teeksid aeg-ajalt pausi.

Androidi äpp nimega App Usage pakub sarnaseid võimalusi veidi erinevate lisadega. Näiteks saab ekraanile panna igapäevase kasutusaja-lugeja.

Moment (iOS, tasuta)

Apple piirab nutiseadme kasutamist jälgitavate rakenduste tegutsemist. Moment üritab sellest mööda saada nii, et inimene teeb ise oma telefoni töösolevatest rakendustest ekraanipildi. Äpiga on võimalik jälgida ka näiteks laste mobiilikasutust ja seada iseendale kasutusajapiiranguid.

Instant (Android ja iOS, tasuline)

Instant teeb kasutusharjumustest põhjaliku analüüsi – kui palju telefoni omanik magas, kus käis, mitu sammu päevas tegi. Lisada saab meeldetuletusi, et netikasutust jälgida või piirata.

WhatPulse (Windows, macOS, Linux, tasuta)

Whatpulse jälgib sinu tegemisi nutitelefoni asemel arvutis ja näitab ära, kui palju aega kulub töötegemisele, milliseid rakendusi enim kasutad ja mis rakendused tarbivad kõige rohkem internetti.

Webtime Tracker (tasuta)

Hea abiline on ka Webtime Tracker, mis pakub Chrome'i veebibrauseri kasutajatele ülevaadet, kui palju aega ja millistel internetilehekülgedel veedetakse.

Katrin Aron

09.04.2018