Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Enneolematu võimalus: einesta restoranis Gloria kodust väljumata ja suud avamata!
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Kõik need veebikontserdid on ju tegelikult imearmsad. Muusikud on tõepoolest tavatus olukorras: isegi sõja ajal õnnestub neil akordionid kohvritest välja pakkida ja pommirahes paar lugu teha, nüüd pole sedagi. Ei jäägi muud üle kui rüperaali veebikaamera sisse lülitada ning koduselt diivanilt Facebooki kaudu fännidele laulda.

veebikontserdid

Midagi revolutsioonilist taolistes veebikontsertides mõistagi pole. YouTube on arvutist jälgitavaid show’sid juba ammu täis ja isegi enne YouTube’i oli võimalik VHS-kassetilt vaadata, kuidas Michael Jackson moonwalk’i tegi. Ekraanil laulev popstaar pole niisiis midagi enneolematut, kuigi just sellena kõiki neid veebikontserte kiputakse esitlema. Hea küll – kontserte võib-olla mitte, aga mõne päeva eest nägin eestikeelses meedias midagi, mis mul suu sõna otseses mõttes ammuli ajas.

„Erakordne võimalus! Osale safaril Lõuna-Aafrikas: tasuta otseülekanded igal hommikul ja õhtul,” kuulutas pealkiri tuntud portaalis. Anti teada, et reisifirma see ja see võimaldab võtta tasuta osa nende safaritest Lõuna-Aafrika Vabariigis. Ülekanded toimuvad reaalajas ja ühe safari pikkus on 3 tundi. Safareid saab jälgida erinevates kanalites, nii Youtube’is, Facebookis kui ka Instagramis.

„Võimas!” oli mu esimene reaktsioon. „Pole see viirus nii hull midagi. Pigem vastupidi, sunnib inimesed uuenduslikuks ning mine tea, võib-olla jääme virtuaalkontsertide ja -safarite juurde ka viiruse taandudes.”

Sain aga kiiresti aru, et virtuaalsafarid pole tegelikult midagi enamat kui suvaline loodusfilm, mida juba vene ajal igast telekanalist näidati. Selle vahega, et loodusfilmid on korralikult monteeritud ja sellevõrra huvitavamad.

Kogu see virtuaalelu tundub niisiis „iga uus on unustatud vana” tüüpi vigurdamisena. Kui tahta tõesti revolutsiooniline olla, võiks kärbeste pähe ajamises sammukese kaugemale astuda. Näiteks nii:

Enneolematu võimalus! Einesta restoranis Gloria kodust väljumata ja suud avamata! Igal õhtul toimub otseülekanne legendaarse restorani rikkalikult kaetud laudade tagant, kus suvalised paksmaod head ja paremat sisse ajavad. Ühine meiega Facebookis ja naudi täiel rinnal!

Tekkis isu? Muidugi mitte.

Ma saan aru, et inimestel on hetkel palju aega ning „Külasta võimsa loodusega Aafrika rahvusparke kodust lahkumata” laadis virtuaaltuurid ületavad uudiskünnist sagedamini kui varem. Aga kusagil jookseb vist siiski mingi mõistlikkuse piir.

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.