Ülehomme

Mida tulevik meile toob?

surm-vs-digi

Surm vs digiajastu – miljoniideed ootavad teostamist

Nüüdseks on vist enam-vähem kõik meie ümber haaratud jäägitult tehnoloogiaajastu megaarengust ning digilahendusi nauditakse täiel rinnal. Üks valdkond on siiski selles osas lootuselt ajast maha jäänud.

Loe edasi

bluetooth 5.0

Üks hammas jälle juures - Bluetooth 5.0

Eestikeelselt ebardliku nimega Sinihammas sai tugevamaks ning uueks numbri-kombinatsiooniks, mida telefonide tehniliste andmete seast otsida, sai 5.0. Mis aga muutus, et Bluetooth 4.2-st tehti suur hüpe numbrini 5?

Loe edasi

Iot Talks

Äpid kaovad ja asenduvad millegi hoopis arukamaga

Jah, me kõik oleme äpiusku. Pole elujuhtumit, mille lahendamiseks pole loodud äppi. See on aga varsti muutumas.

Loe edasi


mineviku-tehnoloogia

Viis asja, mis kadusid ära tänu nutitelefonile!

Nutitelefon on tehnoloogiamaastikul järjest rohkem musklit pingutamas. Seetõttu on aeg ka paljudel vanadel olijatel koomale tõmmata. Siin on neist viis.

Loe edasi

cebit

Ulme: CeBIT tehnikamessil näidati mõttejõul toimivaid masinaid

Tänavusel CeBIT 2017 elektroonikamessil näidati mõttejõul toimivaid masinaid ja virtuaalreaalsuse uut taset.

Loe edasi

cebit

Video: CeBITil paigaldati inimestele naha alla kiipe

Tänavusel CeBIT 2017 elektroonikamessil oli võimalik lasta endale 75 euro eest kohapeal naha alla paigaldada NFC kiip, mida saab programmeerida näiteks koduust avama või mobiilimakseid sooritama.

Loe edasi


taskuruuter

Video: mängi seal, kus tahad!

Katus pea kohalt läinud, kuna naine või ema viskas kodunt välja? Või mees / isa, sest 21. sajandi poliitkorrektsus. Vähemalt üks hea uudis - Sa ei pea seetõttu mängimist lõpetama!

Loe edasi

Trendid

Mida toob 2017. aasta tehnoloogias?

Sead veel lendama ei hakka, aga samas palju puudu ei jää. Loe lähemalt, mida toob meile algav aasta tehnoloogiamaailmas.

Loe edasi

Trendid

2016 kõige olulisemad trendid

Vaatame lõppevale aastale tagasi ning toome välja kuus trendi, mis tehnoloogiasektorit 2016. aastal maailmas enim mõjutasid.

Loe edasi


Juhtmeta

Eesti kolib tasapisi juhtmeta internetile üle

Viimase poole aasta jooksul on Eestis vähenenud kaabliga internetiga majapidamiste hulk ja kasvanud nende arv, kelleni jõuab kodune internet üle õhu, selgub turu-uuringufirma Norstat värskest uuringust.

Loe edasi

RIKS

RIKS-i majas peitub Eesti moodsaim tehnokeskus

Tele2 uus tehnokeskus suudab korraga teenindada 16 miljonit kõne- või andmesidekasutajat ning annab andmeside välisühenduse maksimumkiiruseks kuni 9,6 Tb/sek

Loe edasi

VR

VR/AR mängud on tulevik. Kuidas me siia jõudsime?

Ilmselt vähesed meist kahtlevad virtuaal- või liitreaalsuse mängude suures potentsiaalis. Hetkel pole nad veel massidesse jõudnud, aga see on ainult aja küsimus. Seniks aga nostalgitseme!

Loe edasi


sms

Kas SMS-idele võib hingekella lüüa?

Jälgides sõnumirakenduste Facebook Messenger, WhatsApp ja Snapchat populaarsust, oleks lihtne järeldada, et SMS-id pole enam moes ja surevad peagi välja. See pole aga tõsi.

Loe edasi

loomade internet

Koer teeb "Auh", järelikult... ehk lugu loomade internetist

Kuidas aru saada, mis tujus Su lemmik on või mida ta mõtleb, kui teda patsutatakse? Asjade internet tõttab appi – lähiaastatel muutub meie suhtlus loomadega märkimisväärselt ning eesrindlikumad loomaomanikud kasutavad uusi tehnoloogiaid juba täna.

Loe edasi

5g

Märk maas! Tele2 ja Nokia ühispingutus tõi uue 5G kiirusrekordi

5G mobiilse interneti standard on veel kinnitamata, aga nui neljaks peavad tehnoloogiaettevõtted uue ajastu saabumiseks valmis olema. Esimesena Eestis näitas oma valmidust Tele2 kui toimivat 5G lahendust demonstreeriti koos Nokiaga Tallinnas Telliskivi loomelinnakus.

Loe edasi


iot

Maailma esmaesitlus! Nokia ja Tele2 tõid uue põlvkonna nutistu Tallinnasse

Palaval juunikuu päeval kutsuti Lutheri kvartali kunagisse masinasaali kokku ajakirjanikud, et esimest korda maailmas näidata Noka ja Tele2 Eesti koostöös valminud asjade interneti ehk nutistu uue põlvkonna lahendust.

Loe edasi