tehnoloogia areng

2018. aasta maailmamuutvad tehnikatrendid

Olgugi, et 2018. aasta on alles poolepeal, võib juba praeguseks hetkeks julgelt väita, et käesolev aasta on tehnikamaailmas mitmeski mõttes murranguline.

Loe edasi

Tuleviku telefonid

Mobiilitehastesse tuleks visata granaat

Mobiilimaailmas on igav, IGAV. Steve Jobs näitas juba 11 aastat tagasi maailmale kolm-ühes imetoodet, mis ühendas endas puutetundliku ekraaniga iPodi, mobiiltelefoni ja internetiseadme, ent pärast seda pole tegelikult juhtunud midagi sellist, mis erutusest kananaha ihule ajaks.

Loe edasi

2018 telefonid

Hitihoiatus! Need on 4 kõige oodatuimat nutitelefoni 2018 kevadel

Telefon tunneb mind nägupidi ja räägib minuga, aga millal ta minu eest tööd tegema hakkab? 2018 aasta esimestel kuudel tulevad neli telefonitootjat välja oma uute tippmudelitega, mis just seda teha lubavad.

Loe edasi


slush17

10-eurosed lihapallid bambuskausis ehk tehnoloogiakonverents Slush 2017

Selleaastase Slushi läbiv temaatika oli roheline mõtteviis ning öko-šmöko. Kõik oli läbi mõeldud viimse detailini, alates Al Gore’i valimisest avakõnelejaks ning lõpetades põhjamaiselt mugavate kaubaalustega, mis olid istumiseks ette nähtud. Mis tarka seal räägiti?

Loe edasi

viirus

Kas viirusetõrje oled mikserile peale pannud?

Kodutehnika nutistamise tuhina paratamatu varjupool on asjaolu, et oleme muutunud seeläbi elavateks sihtmärkideks häkkeritele, kes halvimal juhul kogu meie isiklikud andmed pihta võivad panna.

Loe edasi

oreo

Android 8.0 Oreo – 3 põhjust, miks see peaks sulle korda minema

Samal päeval ameeriklasi hullutanud täieliku päikesevarjutusega (21. august), avalikustas Android oma järgmise põlvkonna operatsiooni-süsteemi – Android 8.0, koodnimega Oreo. Jänkilikult võib küsida: „So f-ing what?“. Kohe selgitan.

Loe edasi


tulevikutuuled

Televiisorid kaovad poest, müügile tulevad takso kuukaardid

Mulle väga meeldib see, mille suunas inimeste maailm vankumatult ja pea kõigis oma ilmingutes liigub – õnnelik pole enam see, kellel on surres võimalik palju asju. Pigem ...

Loe edasi

sugishitid

Vaata, millised on 4 ennustatavat sügisest hitt-telefoni

Kevad ja sügis on tehnikafännidele magus aeg, sest siis avalikustavad telefonitootjad oma uued tippmudelid. Kevadel tulid müügile Samsung Galaxy S8, Huawei P10 ja Sony Xperia XZ Premium ning ka sügisel on oodata poelettidele uusi hitt-telefone.

Loe edasi

surm-vs-digi

Surm vs digiajastu – miljoniideed ootavad teostamist

Nüüdseks on vist enam-vähem kõik meie ümber haaratud jäägitult tehnoloogiaajastu megaarengust ning digilahendusi nauditakse täiel rinnal. Üks valdkond on siiski selles osas lootuselt ajast maha jäänud.

Loe edasi


bluetooth 5.0

Üks hammas jälle juures - Bluetooth 5.0

Eestikeelselt ebardliku nimega Sinihammas sai tugevamaks ning uueks numbri-kombinatsiooniks, mida telefonide tehniliste andmete seast otsida, sai 5.0. Mis aga muutus, et Bluetooth 4.2-st tehti suur hüpe numbrini 5?

Loe edasi

Iot Talks

Äpid kaovad ja asenduvad millegi hoopis arukamaga

Jah, me kõik oleme äpiusku. Pole elujuhtumit, mille lahendamiseks pole loodud äppi. See on aga varsti muutumas.

Loe edasi

mineviku-tehnoloogia

Viis asja, mis kadusid ära tänu nutitelefonile!

Nutitelefon on tehnoloogiamaastikul järjest rohkem musklit pingutamas. Seetõttu on aeg ka paljudel vanadel olijatel koomale tõmmata. Siin on neist viis.

Loe edasi


cebit

Ulme: CeBIT tehnikamessil näidati mõttejõul toimivaid masinaid

Tänavusel CeBIT 2017 elektroonikamessil näidati mõttejõul toimivaid masinaid ja virtuaalreaalsuse uut taset.

Loe edasi

cebit

Video: CeBITil paigaldati inimestele naha alla kiipe

Tänavusel CeBIT 2017 elektroonikamessil oli võimalik lasta endale 75 euro eest kohapeal naha alla paigaldada NFC kiip, mida saab programmeerida näiteks koduust avama või mobiilimakseid sooritama.

Loe edasi

taskuruuter

Video: mängi seal, kus tahad!

Katus pea kohalt läinud, kuna naine või ema viskas kodunt välja? Või mees / isa, sest 21. sajandi poliitkorrektsus. Vähemalt üks hea uudis - Sa ei pea seetõttu mängimist lõpetama!

Loe edasi


Trendid

Mida toob 2017. aasta tehnoloogias?

Sead veel lendama ei hakka, aga samas palju puudu ei jää. Loe lähemalt, mida toob meile algav aasta tehnoloogiamaailmas.

Loe edasi

Trendid

2016 kõige olulisemad trendid

Vaatame lõppevale aastale tagasi ning toome välja kuus trendi, mis tehnoloogiasektorit 2016. aastal maailmas enim mõjutasid.

Loe edasi

Juhtmeta

Eesti kolib tasapisi juhtmeta internetile üle

Viimase poole aasta jooksul on Eestis vähenenud kaabliga internetiga majapidamiste hulk ja kasvanud nende arv, kelleni jõuab kodune internet üle õhu, selgub turu-uuringufirma Norstat värskest uuringust.

Loe edasi


RIKS

RIKS-i majas peitub Eesti moodsaim tehnokeskus

Tele2 uus tehnokeskus suudab korraga teenindada 16 miljonit kõne- või andmesidekasutajat ning annab andmeside välisühenduse maksimumkiiruseks kuni 9,6 Tb/sek

Loe edasi

VR

VR/AR mängud on tulevik. Kuidas me siia jõudsime?

Ilmselt vähesed meist kahtlevad virtuaal- või liitreaalsuse mängude suures potentsiaalis. Hetkel pole nad veel massidesse jõudnud, aga see on ainult aja küsimus. Seniks aga nostalgitseme!

Loe edasi

sms

Kas SMS-idele võib hingekella lüüa?

Jälgides sõnumirakenduste Facebook Messenger, WhatsApp ja Snapchat populaarsust, oleks lihtne järeldada, et SMS-id pole enam moes ja surevad peagi välja. See pole aga tõsi.

Loe edasi


loomade internet

Koer teeb "Auh", järelikult... ehk lugu loomade internetist

Kuidas aru saada, mis tujus Su lemmik on või mida ta mõtleb, kui teda patsutatakse? Asjade internet tõttab appi – lähiaastatel muutub meie suhtlus loomadega märkimisväärselt ning eesrindlikumad loomaomanikud kasutavad uusi tehnoloogiaid juba täna.

Loe edasi

5g

Märk maas! Tele2 ja Nokia ühispingutus tõi uue 5G kiirusrekordi

5G mobiilse interneti standard on veel kinnitamata, aga nui neljaks peavad tehnoloogiaettevõtted uue ajastu saabumiseks valmis olema. Esimesena Eestis näitas oma valmidust Tele2 kui toimivat 5G lahendust demonstreeriti koos Nokiaga Tallinnas Telliskivi loomelinnakus.

Loe edasi

iot

Maailma esmaesitlus! Nokia ja Tele2 tõid uue põlvkonna nutistu Tallinnasse

Palaval juunikuu päeval kutsuti Lutheri kvartali kunagisse masinasaali kokku ajakirjanikud, et esimest korda maailmas näidata Noka ja Tele2 Eesti koostöös valminud asjade interneti ehk nutistu uue põlvkonna lahendust.

Loe edasi