52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Android 8.0 Oreo
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Samal päeval ameeriklasi hullutanud täieliku päikesevarjutusega (21. august), avalikustas Android oma järgmise põlvkonna operatsioonisüsteemi – Android 8.0, koodnimega Oreo. Jänkilikult võib küsida: „So f-ing what?“. Kohe selgitan, mis.

Google jätkas mõnusalt traditsioonilisel rajal, nimetades oma järjekordse operatsioonisüsteemi (OS) taaskord maiustuse järgi. On ju ka eelmised OS-id kandnud samuti hellitavaid nimesid, nagu Marshmellow (6), Nougat (7), Lollipop (5), KitKat (4) jne. Oreo turule toomise kuupäev pole just mitte juhuslikult valitud:

oreo
Päikesevarjutus = Oreo. Kas märkad sarnasust?

Suursündmuse jaoks tehti ka mänguline promoklipp:

Oreo tõi endale kaasa hulganisti  uuendusi, kuid olgem realistlikud – suurele jaole meist ei lähe kõik need detailid korda. Midagi läks kuskil jälle karvavõrra paremaks. Aga siiski võib välja noppida kolm uuendust, mis sulle ka tegelikult korda võiksid minna.

1. YouTube’ga multitasking ehk pilt pildis funktsioon. Situatsioon järgnev: tegid telefonis YouTube’i lahti, panid video peale ning tahad nüüd taustal midagi muud teha. Nt midagi guugeldada, mida videos öeldi või sõbrale uut Tinderi mätši näidata. Andke andeks. Ei saa. Võinoh saab, aga see tähendab kriminaalselt video peatamist ja äpist väljumist, et enda soovitud tegevust sooritada. Ja kui see peaks veel juhtuma peol, kus sa hajameelselt muusika peatad, siis võid rahumeeli vähemalt tolleks õhtuks oma sotsiaalse krediidiga hüvasti jätta.

Oreo teeb sinu äbarlikusele lõpu – nüüd on võimalik rahuliku südamega YouTube’st väljuda nii, et video aken jääb sinu nutiseadme ekraanile „hõljuma“ ning sisu edastamine ei peatu. Seda akent saad sarnaselt Facebook Messengeri ikoonile ringi tirida ning isegi suuremaks-väiksemaks venitada vastavalt suvale.

2. Efektiivsuse järsk kasv. Oreoga varustatud seadmete boot time on ca 2x kiirem kui vanematel OSidel. Lisaks on Oreo palju karmim taustal töötavate äppidega ning eelistab need sulgeda, et sinu telefoni akut säästa. Ja kellele ei meeldiks rohkem akut?

Sinu enda efektiivsusele aitab kaasa ka uus funktsioon, mida võiks eestipäraselt nimetada „tark märgistamine“ ehk smart highlighting. Hoiad sõrme telefoni ekraani peal, et seal mõni aadress või telefoninumber märgistada ja edasi kopeerida ning Oreo saab kohe aru, millega on tegu ja pakub sulle juba sobiliku äpi välja. Ehk kui hoiad sõrme peal ühel osal telefoninumbrist, tuleb Oreo sulle appi, märgistab ära terve telefoninumbri ning pakub sulle välja võimaluse sellele helistada või see telefoniraamatusse salvestada.

3. Täielikult ümberdisainitud emotikonid. Igat jumala emotikoni, mis varem su telefonis oli, uuendati ning lisati veel 60 uut. Miks seda vaja oli? Android seda teab. Meie mitte. Kas uued emotikonid meeldivad või mitte, on juba maitse asi:

emoji
Uued emotikonid / android.com

Mõistagi tõi Oreo endaga kaasa palju rohkem uuendusi kui eelnevalt mainitud kolm. Võib isegi öelda, et Android Oreo on Google’i kõige õnnestunum operatsioonisüsteem üldse. Temaga saab hakkama nii lihtkasutaja, kes ei hooli igasugu kelladest, viledest ja ekstravõimalustest, kui ka heavy user, kelle jaoks on oluline, et tema telefon on täpselt tema soovide järgi üles seatud. Nagu Google ise ütleb: „Oreo is for everyone“.

Ja viimaks, ehk kõige tähtsam küsimus: kas ka sinu nutividin saab endale Oreo või mitte? Tehnoloogiaportaal Geenius pani ühe selline nimekirja kokku ning seda saad uurida siit.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.