Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Toidukorvi vääriline telefon – eStar A28
Mida mõelda, kui näed poes telefoni, mis maksab pelgalt 29 eurot? Mõne mehe toidukorv maksab ka rohkem kui see tehnoloogiline superrelv, mis võimaldab meil kontakteeruda inimestega teisel pool maakera. Kas tegu on väärt asjaga?
Telefoni esmalt silmitsedes tuleb tõdeda, et tema hinnalipikut arvestades on tegu väga kena isendiga. Disain on pigem naiselik, tuues endaga kaasa roosakaskuldse tagakaane, mis üritab antenniliinide abil Apple’t imiteerida. Mõistagi on telefon väike ning kerge (ühe šokolaaditahvli raskune), et ridiküli või madalate taskutega teksade sisse mahtuda?
Nuppude taustavalgus on kuidagi ebaühtlane, olles keskel paremini valgustatud kui äärtes. Kuigi nupud on klõbistamiseks kenad ning suured, siis just valgustatuse mure jätab sutsu ebakvaliteetse mulje.
Kaamera on pigem telefoni küljes moe pärast, sest üle ühe klõpsu sellega sa teha ei taha. Ja alguses sa ei saa ilmselt sedagi teha, sest telefonile sisemälu pole sisuliselt antudki. Mälukaart sisse (toetab kuni 8GB) ning siis on juba elu natuke lillelisem.
Kui juba 0,8 MP kaameraga üritada pilti teha, siis on suur oht, et pilt ei tule välja. Seda kas selle tõttu, et telefon suudab pildi kuidagi ise korrumpeeruda (juhtus kolmel juhul) või pildile jääb lihtsalt pikslikogu, mis õrnalt meenutab reaalsust. Naljategemiseks aga sobib.
Ekraan on muidu sedavõrd odava isendi jaoks meeldivalt suur, missest et 2,8-tolline TFT ekraan peidab endas kõigest 240x320 px. Külgede pealt on vaatamisnurgad täitsa head, aga ülalt ja alt ekraani piiludes on lugu üpris kurb.
Telefon ei hiilga ka eesti keele oskusega – juba avakuva peal võib lugeda „SIM kaardi ei ole“. Lisada sinna iga teavitusega kaasnev hüüdpealkiri „hoiatus!“ ning kogu asi tundub kuidagi nurgeline.
Telefon on varustatud ka FM raadioga. Antenn on üpris nõrk, aga muusikat mängib raadio maha küll. Alguses läks tükk aega, et aru saada, kuidas volüümi kontrollida. Korpusel vastavad nupud puuduvad. Küll aga tuli appi ekslik vajutus keskmise nupu ülemisele servale, mis siis heli valjemaks keeras. Järgmise loogilise käiguna liigutas nupp alla ka sõnakuulelikult heli vaiksemaks.
Kõlar asub telefoni tagumisel küljel ning väljutab isegi üpris tubli kvaliteediga heli. Mitte küll ülivaljut, aga täiesti kuulatavat. Tõsi, ootused on selle telefoni hinda vaadates niigi madalaks aetud, et neid ületada on päris kerge.
Mängudest on valikus vana hea Nokia hitt – ussimäng – mille puhul on kahjuks tegu kehvavõitu koopiaga soomlaste nostalgiamasinast. Et uss liiguks kiiremini kui 2 sammu sekundis (raskusaste „kerge“, mis on ka default valik), on soovituslik valida raskusastmeks „ekspert“. Siis juba on lootust ka tempokamale meelelahutusele. Teiseks mänguks on aga Sokoban, kus sinu kui reamehe ülesandeks on pommid kastidesse asetada. Hea mõnus vaikne nokitsemine, mis nõuab loogilist mõtlemist ning rahulikku meelt.
Aku poolest on karu kõhus 800 mAh, mis peaks mitme päeva jagu kindlasti kestma. Ei kujuta ette, et keegi seda telefoni nii agaralt kasutada suudaks, et aku ühe päevaga õhtale saata. Seega kui on soov telefon mitmepäevasele festivalile kaasa haarata, siis laadimismuret temaga kaasa ei tule.
Kokkuvõte
Ettevõtte lööklauseks on „Enjoy today“ („Naudi päeva“), mis võib isegi telefoniga lõpuks kokku minna. Seda mõistagi, kui nautimise tingimuseks on nutivabadus ning teadmine, et keegi sind Messengeri või muu sotsiaalvõrgustiku kaudu torkida ei saa. Ja nautimine kestab täpselt ühe päeva, sest juba järgmisel päeval igatsed sa oma nutitelefoni tagasi. Pildid vajavad klõpsimist ning sotsiaalmeediast võõrutus vajab ravimist. Kui aga tahta telefoni lihtsalt helistamiseks või SMS-ide saatmiseks, siis võib ühe toidukorvi selle nimel ohverdada küll. Vähemalt laua peal olles ja kõnet oodates on teda ilus vaadata.
Silver Tilk
08.09.2017