Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kellade mäng: Huawei Watch GT2 Pro vs Samsung Galaxy Watch3
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:
Watch GT2 Pro vs Watch3

Tänavu sai lihtrahva nutikellade turg kaks väärt täiendust. “Lihtrahva”? Sest iPhone kasutajate jaoks on niiehknaa kõige mõistlikum valik Apple Watch. Androidi kasutajad võiksid pigem vaadata Samsungi ja Huawei nutikellade poole. On nende uutest mudelitest asja?

Olgu siinkohal märgitud, et suures pildis jaguneb kellaturg neljaks: nutikellad, aktiivsusmonitorid, spordikellad ja tavalised käekellad. Seinakelladel selles loos ei peatu, aga tea, et ka neid on nutikaid.

Lühidalt ka minu taustast: alustasin 12 aastat tagasi tavalise käekella kandmisest, mis asendus 6 aastat tagasi Polari spordikellaga. Nutikellad ja aktiivsusmonitorid pole mind kunagi väga erutanud. Pelgas mõte järjekordsest tähelepanuröövlist ja pidevast laadimisest ajas alati kulmu kortsu. Õnneks või kahjuks, aga olukord on muutumas...

Välimus

Watch GT2 Pro vs Watch3

Testimiseks sain pigem naistele suunatud Samsung Galaxy Watch3 pronksikarva 41mm mudeli. Huawei Watch GT2 Pro on sama võrra rohkem meestele mõeldud: tumedad värvid, 46mm mudel. Isiklik sümpaatia kuulub vaieldamatult viimasele ja seda isegi siis, kui võrdluses oleks Samsungi 45mm kell.

Watch GT2 Pro vs Watch3

Nimelt on titaanist korpusega Huawei kell selgelt õhukesem ja siledam. Pulssi ja vere hapnikusisaldust mõõtev keraamiline tagakülg on kerge kühmuga, samal ajal kui terasest Galaxy Watch3 mõjub oma plastikust tagaküljega pontsakalt. Samsungile lisab kõrgust keerlev rõngas, millega on küll mugav läbi menüüde lipata, aga mis jääb päris kergelt jope käise ääre taha kinni. Korpulentsusele vaatamata on Samsungi kell kerge, kaaludes ligi 50g (väiksem 48g, suurem 52g). Huawei kaalub 52g.

Watch GT2 Pro vs Watch3

Mõlema kella paremal küljel asuvad kaks nuppu, mis tõsi, on ka keeratavad, aga reaalset kasu saad ainult nende vajutamisest. Esindatud on ka mikrofoni- ja kõlaripesad. Rihmad on nahast ja soovi korral saad neid ka vahetada, et näiteks trenni ajaks teine rihm peale panna. Puutetundlikud ekraanid on ilusad ja eredad.

Võitja: Huawei. Kell sobib kandmiseks nii trennis, vabal ajal kui ka viisakamatel sündmustel.

Trenni!

Nagu ka varasematel kordadel (Apple Watch 4 täpsustest ja Huawei Watch GT2 arvustus), testin ma esimese asjana uue kella sportlikke võimeid, sest minu loogika järgi võiks mul olla üks kindel kell, mis sobib nii igapäeva toimetuste kui ka trenni jaoks. Seni on Polar jäänud väga spordipõhiseks ja nutikellad pole suutnud minu spordivajadusi täita…

Watch GT2 Pro vs Watch3

Nii Huawei kui ka Samsungi uued kellad proovivad seda tõsimeeli parandada. Neist esimene võimaldab salvestada üle 100 spordiala, sealhulgas kõhutants, langevarjuhüpped, noolemäng, köievedu ja palju muud. Watch3 poolt on vastu panna ligi 40 spordiala, peaasjalikult suunatud jõusaalihuntidele.

Võrdlesin kellasid kolmel alal: jooks, jalgratas ja jõusaal. Kui GPSiga muresid ei olnud ja kõik kolm kella (võrdluseks panin peale ka Polar Vantage M kella) näitasid pea identset distantsi, siis ikka ja jälle sai nutikellade komistuskiviks pulsi mõõtmine. Nui neljaks, aga Huawei Watch GT2 Pro ei suutnud minu randmelt täpset pulssi edasi anda. Reeglina näitas kell kordades väiksemat südamelöögisagedust kui Polari ja pulsivöö kombo. Esines ka veidraid kõikumisi, kui terve jooksu vältel hoidsin ühtlast tempot ja pulssi, kuid trenni esimeses pooles kuvas Watch GT2 Pro stabiilselt pulsiks 120 lööki minutis ja lõpuosas 160 lööki minutis.

Watch GT2 Pro vs Watch3

Galaxy Watch3 tuli pulsi mõõtmisega üldjuhul paremini toime, kuid tema suuremaks murelapseks sai hoopis aku vastupidavus! Toon näiteks ühe 32 km rattasõidu, ajaliselt 1h 20 min. Samal ajal kui Huawei kella aku vähenes kõigest 4% võrra, kukkus Samsungi kella oma 23%. Võrdluses olnud Polar omakorda 17%, aga temas on ka mitu aastat vana aku. Kui tol korral ei soovinud Samsungi kell huvitaval kombel pulssi üldse mõõta, siis Huawei arvas, et ma vaevu liigutasin (keskmiselt 82 lööki minutis) ja pulsivöö andis tulemuseks realistlikuma numbri: 135.

Watch GT2 Pro vs Watch3

Samas näitas 6 km jooksuringi lõpus Polari pulsivöö keskmiseks pulsiks 153, millele sekundeeris Samsungi kell 152 ja üllatusena näitas Huawei tulemuseks 157 lööki minutis. Trenni ajal oli Samsungi kella tänu keerlevale tunduvalt mugavam kasutada. Ei olnud vaja jooksu ajal higise näpuga täpselt üle ekraani viibata või kinnast käest kiskuda. Trenni andmeid saad vaadata vastavalt Samsung Healthi või Huawei Healthi äpist. Samsungi kella haldamiseks on Sul vaja ka Galaxy Wearable äppi.

Watch GT2 Pro vs Watch3

Võitja: puudub. Usaldusväärse pulsi saamiseks peab endiselt kandma pulsivööd ja seni, kuni nutikellad nendega ei paaritu, pole neist trennis mulle kasu. Huawei mõõdab pulssi valesti ja Samsungi aku ei pea pikemale trennile vastu.

Aku ja laadimine

Kui Samsungi nõrgast akust sai juba räägitud, siis – nagu reklaamis ikka öeldakse – see pole veel (kahjuks) kõik. Lisaks napilt ühepäevasele akule, on Galaxy Watch3 laadimine ka tunduvalt keerukam. Kui mõlemad kellad toetavad juhtmevaba laadimist, siis Huawei puhul toimis see kenasti ka minu kodus olevate laadimisalustega.

Samsung aga ei saanud Qi standardit kasutavate laadijatega ühendust ja nõustus end laadima ainult spetsiaalse laadimisaluse kaudu, mis temaga karbis kaasa tuli. Proovisin ka telefoni tagakülje kaudu tagurpidi laadimist, ebaõnnestunult. Meeletult suur miinus. Mis kasu on käekellast, kui tema aku väheneb juba pelgalt talle peale vaadates ja mille laadimine on tarbetult keeruline. Tasub ka teada, et Watch3 laadimiseks kulub keskmiselt 2-3 tundi, seega kui hommikul ärkad 20% akuga, siis tea, et temaga on sisuliselt kööga: lõunat kell ei näe.

Watch GT2 Pro vs Watch3

Seda enam hämmastas mind Huawei Watch GT2 Pro üle mõistuse hea aku. Nutikell, mis kestab muretult nädal kuni kaks, sõltuvalt kui tihti trenni teha ja kas ekraan on alati sees või mitte, on kindlasti väärt kaalumist. Millest see tuleb? Ühest küljest on Huaweil konkurendist tunduvalt suurem aku, 455mAh vs 244/340mAh (sõltuvalt suurusest), aga sellest erinevusest ei piisa. Watch GT2 Pro sisemuses on A1 kiip, mis annab koos 32 MB RAMiga tulemuseks ääretult energiatõhusa mootori. Tänu sellele pole kell ehk nii sujuv kui Watch3, aga kordades parem aku on seda väärt.

Võitja: Huawei, Huawei ja veelkord Huawei.

Kasutajakogemus ja igapäevaelu

Samsungi kella üks meeldivamaid omadusi on tema sujuv kasutajakogemus ja meeldivad animatsioonid. Sinna see aku ka ilmselt kaob. Kui istud liiga kaua paigal, siis mõlemad kellad soovitavad Sul end liigutada, aga Samsung teeb seda palju kaunimal moel, pakkudes Sulle erinevaid venitusi ja tehtud korduste arvu kaasa lugedes.

Lisaks on omaette klassist Galaxy Watch3 teavituste haldus, mis võimaldab neid kohe kellalt lugeda ja neile ka vastata. Huawei kell suudab ainult näidata, et teavitus tuli. Mõlemad kellad lubavad Sul ka kõnedele vastata ja kõnesid alustada. Tubastes tingimustes on see täiesti arvestatav ja mugav võimalus. Õues pigem mitte.

Watch GT2 Pro vs Watch3

Läbi päeva jälgivad kellad ka pulssi. Vaikimisi teeb Huawei seda järjepidevalt ja Samsungi kell iga viie minuti tagant, et akut säästa. Soovi korral saab neid eelistusi ka muuta. Mõistagi on olemas ka sammude jälgimine, une mõõtmine, hingamisharjutused ja üldised aktiivsusrõngad, mida päeva jooksul täis pead saama. Uuendusena mõõdavad kellad ka vere hapnikusisaldust ja Samsung aitab menstruatsioonitsüklil silma peal hoida.

Nutika lisavõimalusena suudab Samsung tuvastada Sinu kukkumise ja sellest kindlaksmääratud kontaktile märku anda. Kell saadab häda korral SOS sõnumi koos Sinu koordinaatidega ja teeb ka telefonikõne. Mõlemad kellad on ilmastikukindlad: saab muretult käia läbi tulest ja veest.

Watch GT2 Pro vs Watch3

Viimane oluline pluss läheb Samsungile ka muusika eest. Nimelt saab temaga kasutada teiste seas ka Spotify äppi, mille kaudu saab kellale playliste alla laadida. Watch GT2 Pro on kinni veel väga vanamoodsas MP3 failide tõstmise maailmas. Muidu on mõlema kella peal navigeerimine mõistlik ja vahva kogemus. Valida on ka sadade erinevate sihverplaatide vahel.

Võitja: Samsung. Võimalusi rohkem kui Kass Arturi koogis kaloreid ja kolmandate osapoolte äppide tugi.

Hind

Loo kirjutamise hetkel on Huawei Watch GT2 Pro müügil 299 € eest ja Samsung Watch3 BT 41mm mudeli letihind 429 €.

Võitja: Huawei.

Kokkuvõte

Watch GT2 Pro vs Watch3

Ratsionaalselt on minu jaoks etem valik Huawei kell, kuna hindan tema metsikult head akut, soliidset välimust, tipptasemel koostekvaliteeti ja mõistlikku hinda. Vajaka jääb kolmandate osapoolte äppide toest (nt Spotify) ja pulsimõõtmise täpsusest. Lubati, et neist esimene saab peatselt parandatud. Teise puhul jään ootama võimekust paaritada kell välise pulsivööga.

Samsungi kell on vaieldamatult väga võimekas, ereda ekraaniga ja oma klassi tippude seas. Samas on tipus ka kella hind ja põhjas tema aku. Kes on harjunud iga õhtu kella laadima ja on nõus selle jaoks eraldiseisvat laadimisalust kaasas kandma, nende jaoks pole see ilmselt takistus. Minu jaoks on.

P.S. Tea, et nii Samsungi kui ka Huawei kellad ühilduvad soovi korral iPhone’dega. Siiski on kõige sujuvam kasutajakogemus juhul kui kasutad Samsungi kella koos Samsungi telefoniga, Huawei kella Huawei telefoniga ja Apple Watchi koos Apple telefoniga. See kehtib reeglina ka juhtmevabade kõrvaklappide puhul.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.