Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kui täpne on Huawei Color Band A2
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Oled end kunagi tabanud mõttelt: huvitav, kui täpselt see minu moekas nutivõru samme, pulssi ja distantsi mõõdab? Kui jah, siis see artikkel on sulle. Kui ei, siis loe ikkagi! Kunagi ehk ostad endale mõne nutivõru.

Esmalt ütleme tere loo kangelasele - Huawei Color Band A2. Nimele kohaselt on nutivõru (ehk teisisõnu aktiivsusmonitori) rihm värviline. Antud juhul heleroheline. Ilus on. Ausalt ka. Kui ma oleks naine, siis kaaluks lausa võru ja kõrvarõngaste mätšimist. Rihma materjal on samuti sõrme all väga mõnus. Värvivalikus on ka punane ning must värv.

Huawei Color Band A2

Aga mida see võru meile annab? Peaaegu tolline ekraan (võiks olla eredam!), pulsiandur, sammulugeja, nutitelefoni teavitused (vibreerib kui keegi helistab - väga mugav!), aktiivsuse jälgimine ning unemonitooring. See selleks. Tõmbasin oma Samsung S9-sse alla Huawei Health äpi, ühendasin võru telefoniga, määrasin oma füüsilised gabariidid ning aktiivne elu võis alata!

Täpsus

Loo tuum on usaldusväärsus. Kas ma saan uskuda, seda mis üks Hiina nutivõru mulle minu kohta ütleb? Kohe testime. Andmete võrdluspunktiks võtame Polar M400 spordikella, millel on eraldi pulsivöö, et… pulssi mõõta. Polari toodete täpsus on teaduslikult tõestatud ning keskmise spordihuvilise jaoks asi enam sellest kellast väga palju täpsemaks minna ei saa. Kui just ei soovi tuhandete eurode võrra oma kukrut kergendada.

Kerge aktiivsus

Huawei Color Band A2

Võtsin südame rindu ning kinnitasin oma vasakule käele kaks kella, M400 ning Color Band A2. Ženja Fokin ehk vaatab viltu, aga teaduse nimel olin nõus kolleegide üllatunud pilgud alla neelama. Võtsin nõuks minna jala tööle. Kohale jõudes kuvas A2 sammude arvuks 6600 ning M400 6200. Okei, 400 sammu vahet. A2 on natuke helde.

Müttasin kontoris ringi ning sama tempoga jõudsin ka koju tagasi. A2 hindas minu tulemuseks 16 598 sammu, samas kui M400 oli jätkuvalt pessimistlikum. 15 259 sammu.

Tõstame tempot - trenni!

Sellega polnud päev veel kaugeltki läbi. Hops ratta selga ning jalgpallitrenni. Teadsin, et see saab A2 jaoks olema tõsine katsumus, kuna ringi rapsides on raske valguse abil randmelt pulssi mõõta. A2 annab võimaluse valida kolme spordirežiimi vahel - jooksmine, aktiivne kõndimine ning rattasõit. Valisin jooksmise. M400 andis eraldi jalgpallirežiimi.

Huawei Color Band A2

Trenn tehtud ja koju tagasi. Pilk kelladele ning tulemus järgnev. A2 leidis, et ma läbisin 82-minutilise trenni jooksul 5,57 km, keskmise pulsiga 143 lööki minutis, tehes 7803 sammu ning põletades 348 kcal. Oot oot... 348 kcal ühe jalgpallitrenniga? Midagi on mäda. Pingutasin ju hullupööra!

Pöördume tõe jaoks M400 poole. Sama aeg, distants 3,44 km, keskmiseks pulsiks 162 (jah, oli intensiivne trenn ning see näit on usutav) ning 1487 kcal põletatud. Samme kahjuks M400 trenni ajal ei loe, kuid kalkulaatori toel sain sammude arvuks 11 452. Sealt võib mõned sajad maha arvestada, kuna arvutusi tegin alles koju jõudes, kuid sellegipoolest on vahe ligi 3000 sammu. Ja nüüd juba M400 kasuks. Polari distantsi pole mõtet vaadata, kuna selle arvestus käib GPSi kaudu, mis väikese jalgpalliplatsi peal manööverdades ei saa anda täpseid tulemusi. A2 arvestus käib sammupikkuse järgi.

Päeva lõpp ning pulss puhkeolekus

Võiduka päeva lõpus vedelen diivanil ning A2 näitab sammude arvuks 26 092. M400 usub mind tegevat 23 711 sammu. Pigem tahaks uskuda M400 tulemusi, isegi kui A2 puhul oleks päev helgem ning kõik sammuvõistlused võidetud.

Huawei Color Band A2

Päevale tõmban joone alla pulsi mõõtmisega. Trenn annab veel tunda ning A2 kuvab pulsiks 70 lööki minutis. Pulsivööga mõõdetud tulemus ütleb 65 lööki minutis. Iseenesest aksepteeritav veamäär. Peab meeles pidama, et A2-ga pulssi mõõtes tuleb täpse tulemuse saamiseks end täielikult paigal hoida. Muidu lihtsalt tulemus varieerub valgussensori (mõõdab veresoonte suuruse muutumise kiirust) tõttu liiga palju. Ja täpselt siis kui lõpetan nende ridade kirjutamise, näitavad mõlemad kellad 66 südamelööki minutis. Imeline!

Katse nr 2

Ükski aktiivsusmonitori test poleks täiuslik ilma jooksutestita. Seega võtsin teisel päeval kätte ning lisasin tavalistele sammudele ka 34 minuti jooksusammud. Tulemused? A2 puhul tuli jooksudistantsiks kõigest 2,86 km, tehes 4005 sammu ning põletades 274 kcal keskmise pulsiga 153 lööki minutis. Ehk siis talle tundus, et ma kõndisin! Reaalsus ehk M400 tulemus oli aga hoopis midagi muud: 6 km, 5622 sammu, 526 kcalning keskmine pulss 149. Juba usutavam tulemus.

Terve päeva lõpuks näitas Huawei 16 949 sammu ning Polar 17 154 sammu. Seega sammude puhul isegi väga täpne!

Aku

Huawei väidab, et võru 95mAh aku kestab 9 päeva ning see tundub ka tõsi olevat. Igal pühapäeval saba taha ning elu ilus. Külmema ilma korral muidugi tühjeneb aku kiiremini. Üks kana on kahjuks selle võruga kitkuda. Nimelt on laadimiseks ette nähtud spetsiaalne laadimisalus ning kui selle kuhugi maha unustad, on pidu läbi.

Huawei Color Band A2

See korra ka välismaale minnes juhtus. Tavalise USB juhtmega võru kahjuks laadida ei saa. Laadimisaeg on ca 1,5h. Et ükski samm kaduma ei lähe, võid laadimise ajaks end TV ette kerra tõmmata ja üks hea film ära vaadata.

Lõppotsus

Kokkuvõtteks on tulemus enam-vähem. Eks spetsiaalne spordikell teebki oma tööd paremini kui nutivõru, mille eesmärgiks on teha ka 10 muud asja ning olla seejuures ka pea 10 korda odavam. Sportimise jälgimiseks soovitan kindlasti kasutada kas spordikella või kasvõi nutitelefoni, mis annab täpsema tulemuse.

Samas igapäevase aktiivsuse hindamiseks on A2 täiesti aksepteeritav valik. Kui mõõtmisvahend on läbi aja sama, siis on andmed ikkagi võrreldavad ning annavad pildi ette kuivõrd aktiivne sa oled olnud. Lisada sinna juurde kõik muud kellad ja viled ning leian, et 39 € (müügil Tele2 esindustes) eest on ta oma raha täiesti väärt ost.

Huawei Color Band A2

P.S. Ahjaa, võru näitab kellaaega ja kuupäeva ka. Und mõõdab ta nagu ka, kuid selle täpsust on juba väga keeruline hinnata.

P.P.S. Dušši all saab ka temaga käia, aga päris basseini kaasa ei julgeks võtta.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.