52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Xiaomi Mi 10T Pro arvustus
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:
Xiaomi Mi 10T Pro

See, et Xiaomi teeb häid odavaid Androidi telefone, võiks juba meist paljudel selge olla. Aga see, et nüüd sihitakse järjepidevalt ka skaala kõrgemat otsa, on midagi uut. Kuidas Xiaomi Mi 10T Pro sellega toime tuleb?

Välimus ja esmamulje

Mõõtude ja kaalu poolest kuulub Xiaomi Mi 10T Pro kindlasti raskekaalu kategooriasse. 218 grammi ühe käega hallata on mõni kord ikkagi veidi riskantne ja telefoni libe tagakülg annab Sulle rohkem kui ühe võimaluse seade maha pillata. Kui see peaks juhtuma, siis võid ju loota, et Gorilla Glass 5 tugevusega klaas katki ei lähe, aga mina selle peale liiga palju kopikaid ei paneks.

Xiaomi Mi 10T Pro

Libeduse vastu aitab karbis kaasas olev silikoonist ümbris. Suures pildis ei saa koostekvaliteedile etteheiteid teha ja Pro nimi väljendub kenasti ka telefoni välimuses. Tagaküljel elav kaameramoodul on üpris suur ja paneb telefoni laua peal kenasti võbelema. Pane tähele, et tagakülg töötab sisuliselt ka peeglina ja näpujälgi jääb selle peale rohkem kui üks.

Xiaomi Mi 10T Pro

Ekraan on mucho grande ja ülisujuv 144 Hz värskendussagedus on omaette vaatamisväärsus. Võrdluseks: enamik telefone kasutab veel 60 Hz ja uuemad küündivad 90-120 Hz kanti. Kusjuures Mi 10T Pro ei kasuta alati 144 Hz, vaid sõltuvalt sisust varieerub see seitsme erineva astme vahel.

Miinuseid ka. Ligi 550 eurot maksev telefon kasutab LCD ekraani. Olen viimased paar aastat peamiselt Samsungi OLED ekraane vahtinud, mistõttu on veidi niru tagasi LCD peale minna. Mustad pole nii mustad kui võiks olla ja pikslitihedus jääb samuti alla 400 ppi (395 ppi). Võrdluseks on näiteks samas hinnaklassis oleva Samsung S10 pikslitihedus 550 ppi.

Xiaomi Mi 10T Pro

Positiivse poole peale saab kanda ekraani ereduse, mis lubab teda rahulikult ka päikese käes kasutada. Tippklassi näitas ka eredust haldav automaatika, kuna kordagi ei tekkinud tunnet, et ekraan on liiga tume või ülemäära ere. Ekraani ääred võrdlemisi kitsad ja 20 MP (f/2.2) esikaamera on kenasti vasakusse ülemisse nurka ära peidetud ning silma ta ei kriibi. Sõrmejäljelugeja on peidetud paremal küljel asuva pauernupu sisse ja see töötab laitmatult.

Xiaomi Mi 10T Pro

Testimiseks usaldati mulle musta värvi mudel ja kuigi Xiaomi tootjapoolne värvivalik on laiem, siis Tele2 poest peale musta midagi valida polegi. Välimuse eest muidu 8/10, igati kena telefon. Üks miinuspunkt LCD ja üks libeduse eest.

Sisemus

Xiaomid on tuntud oma võimsate akude ja hinda arvestades tõsiselt heade protsessorite poolest. Mi 10T Pro pole selles osas erand.

Akut on talle antud lausa 5000 mAh jagu, mis paberi peal lugedes lubaks kasvõi kahepäevast akut, aga 144 Hz värskendussagedusega 6,67-tolline ekraan teeb sellest päeva lõpuks ikkagi hapukapsa. Hätta kohe kindlasti selle akuga ei jää, aga maailma ka ei muuda. Karbis tuleb kaasa 33 W kiirlaadija, mille abil saad aku natuke enam kui tunniga täis. Juhtmevaba laadimise võimalust ei ole.

Xiaomi Mi 10T Pro

Võimekusega ei tekkinud ühtegi probleemi. Snapdragon 865 protsessor koos 8 GB vahemäluga müttas nagu kulda. Miinuspoolele saab kanda kõik üleliigsed äpid, mis Xiaomi telefoni eelinstalleerib. Õnneks saab need kas ära peita või maha lasta. Sisemälu on antud 128 GB jagu. See on sama palju, kui mul kodus istuval Dell XPS 13 sülearvutil.

Xiaomi Mi 10T Pro

MIUI 12 kasutajaliides on üldpildis päris kenake. Meenutab Apple’t, aga seda ainult heas mõttes. Näiteks ülevalt vasakult alla libistades näitab telefon Sulle teavitusi ja ülemine parem pool avab kiirseadete menüü. Soovitan võimalusel Seadetes mäluruumi vaadata. Xiaomi on selle väga ilusa graafilise animatsiooniga lahendanud.

Kui peaksid mitme äri omanik olema või muul otstarbel kahte SIM-kaarti kasutama, siis tea, et Mi 10T Pro sisse saad kaks eri kaarti ka pista.

Kaamerad

Põhiliseks jutupunktiks on telefoni juures 108 MP (f/1.7 avasuurusega) kaamera, mis standardina toodab umbes 25 MP fotosid. Ehk piksleid pakitakse neljakordselt kokku. Temale sekundeerivad 13 MP ülilainurk ja 5 MP (mõlemad f/2.4) makrokaamera. Makro režiimi eraldi kasutada ei saa, aga siiski saad tänu sellele erakordselt vahvad lähikaadrid ja peegelkaameratest tuttav udustatud taust on piltidel pigem reegel kui erand. Suures plaanis kaamerale tõsiseid etteheiteid teha ei saa, tubli tööriist.

Xiaomi Mi 10T Pro

Küll aga lööb kaamera vaikimisi iga pildi peale jõleda “Shot on Xiaomi Mi 10T Pro” vesimärgi. Ehmatasin ja lülitasin ta kiiresti välja. Mis silmis sama tobe asi, kui e-mailide lõppu ehtiv “Sent from my iPhone” märgis.

Keerulistes tingimustes, eriti kus vaja heledaid ja tumedaid kohti tasakaalustada, jääb Xiaomi veidi hätta. Samsung Galaxy Z Fold2 telefoni pealt tulles on vahe märgatav. Kui Fold2 puhul sai mitmel korral imestada, et “vauuu, selline pilt…”, siis Xiaomiga seda emotsiooni ei tekkinud. Pilditöötlus eelistab soojasid toone ja tavatingimustes tulevad fotod väga detailsed.

Kasutada on kuni 30-kordne suum, aga tõtt-öeldes pole sellega suurt midagi peale hakata. Äärmisel vajadusel tuleks kasutada kuni 10-kordset suurendust, mis annab päris kena tulemuse. Mõned fotonäidised siin. Arvesta, et mahu säästmise nimel on pilte paar korda kokku pakitud.

Mi 10T Pro
Mi 10T Pro
Mi 10T Pro
Mi 10T Pro
Mi 10T Pro
Mi 10T Pro

P.S. Kaamera oskab ka võlutrikke: samal ajal esi- ja tagakaameraga video salvestamine, vlog režiim (telefon lõikab ise lühivideo kokku), kloonimisfunktsioon nii foto- kui ka videorežiimis ja pika säriajaga võtted, et näiteks öises linnas autode tuledest kenad valgusvihud joonistada. Videot saab filmida kuni 8K (30 fps), aga üldiselt on mõistlikum 4K juurde jääda (kuni 60 fps).

Kokkuvõte

Xiaomi Mi 10T Pro

Kuu aega Xiaomi Mi 10T Pro seltsis ja ütleks, et tegu on väärt telefoniga, kui otsid endale midagi 500 euro ringis. Tema plussideks on kuni 144 Hz värskendussagedus, mitmekülgne kaamera, vastupidav aku, võimas protsessor ja suur sisemälu. Miinusteks saab lugeda: LCD ekraan, mõne jaoks liiga suur kere ja juhtmevaba laadimise puudumine.

Hinna poolest on otsesteks konkurentideks:

Vaata telefoni e-poest.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.