Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Viimane mohikaanlane? Huawei Nova 5T
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Härra Trump on Huaweiga sõdinud nüüdseks juba enam kui pool aastat, mistõttu viimase telefonid ei saa tulevikus Ameerika firmade teenuseid kasutada. Google tarkvara ja äpid sealhulgas. Võrdlemisi värske Nova 5T on samas kõikide Google äppidega varustatud. Kuidas nii?

Nova5T

Esmalt väline ülevaatus

On näha, et Huawei on disainile rõhku pannud. Telefoni kaunistab võrdlemisi suur 6,26-tolline LCD ekraan, mida üleval vasakus nurgas ehib tilluke kaameraauk. Käes on Nova5T pigem libe, aga samas diivanilt ta ise liiga lihtsalt ei lahku. Kaal on sõbralik: 174 grammi.

Nova5T

Tagakülje värvilahendus on väga edev: testis olnud mudelil hele- ja tumesinise gradient. Korduvalt kuulsin kolleegidelt pikkasid kiitvaid täishäälikuid, stiilis “oooo”, “uuuu”, “vaaaau”. Huawei on ise samuti nendest värvidest ilmselgelt sisse võetud. Ametlikeks nimedeks ikkagi “südasuvine lilla”, “purustav sinine” ja … “must”. Olgu, loovusel on ka piirid.

Tagaküljelt välja turritav kaameramoodul paneb telefoni laual päris tuntavalt võbelema. Eriti trükkides. Ümbrisega saaks sellest murest lahti, aga pardon, ma ei soovi oma telefoni välimust plastikuga rikkuda.

Nova5T

Kõik nupud on paremal küljel. Nii volüüminupud, mis võiksid telefonist natuke rohkem heli välja pigistada kui ka sisselülitusnupp, mis töötab ka sõrmejäljelugejana. Lugeri servad on kohati rabedad, aga telefoni lukustab ta väga kiiresti lahti. Seadistasin avamiseks ka vasaku käe nimetissõrme ja ka niipidi kõik toimis. Tõsi, mugavuse nimel aktiveerisin ka näotuvastuse.

Mälu, aku, protsessor, äpid

Heast asjast saad ikka aru alles siis, kui seda enam ei ole. Just seetõttu rõõmustasin, kui telefoni seadistamise järel tuttavat Androidi koos kõikide Google’i äppidega nägin. See teeb Nova5T-st ühe viimaseid Huawei telefone, kus asjad veel nii. Pane tähele, et Novast kuu aega varem avalikustatud Huawei Mate 30 Pro on ilma Google’i toeta.

Nova5T

Sellel on kaks peamist põhjust. Esiteks, Nova5T on sisuliselt värskendatud versioon 2019. aasta esimestel kuudel ilmunud Honor 20-st. Ehk ajast, kui Huawei veel jänkidega tülis ei olnud. Teiseks, telefonil on Android 9 ja EMUI 9.1, mitte uuemad Android 10 ja selle peale ehitatud EMUI 10, mida kasutab näiteks eelmainitud Mate 30 Pro.

Akust. Nova5T ei ole kaugeltki maailma parima akuga telefon, aga hätta ka ei jää. Õhtuni jõuan ilma muredeta. Mahutavust antud 3750 mAh jagu. Isiklikult sihin telefone, mille mahutavus algab 4000 mAh juurest. Ühe tunniga laadis 16% pealt 91% peale ehk mõnus 75-protsendiline kasv. Hea kiire tulemus, mis lisab südamerahu. Laadimispesaks mõistagi USB-C.

Sisemusest on veel kaks plussi ja kaks miinust. Plussiks on tummised 128 GB mälumahtu. See rahuldab ka kõige energilisemad telefonikasutajad vähemalt aastaks ära. 6 GB vahemälu abiga saab kenasti rööpräheldud. Pluss on ka Kirin 980 protsessor, mis on Huawei üks kõvemaid mootoreid. Võimsuse poolest on ta midagi Snapdragon 845 ja 855 vahepealset.

Nova5T

Kaks miinust. Esiteks, nagu Huawei telefonidega ikka, veetsin hea 10 minutit ebavajalikke äppe uninstallides või kaustadesse ära peites. Not cool.

Teiseks oli Messengeri kõnedega veider kala. Nii kõnede alustamine kui ka vastu võtmine võttis pärast nupuvajutust ekstra kolm-neli sekundit aega. Sellest oli paaril korral ka piisavalt, et vastaspool kõne enne ära paneks, kuigi ma võtsin ju vastu. Muus osas etteheiteid ei olnud. Kannatas ka kõige nõudikumad mängud ilma kuumaks minemata ära.

Kaamerad

Teema, millest nutitelefonide puhul enam üle ega ümber ei saa. Nova5T üritab tähelepanu võita tervelt nelja tagaküljel asuva kaameraga, mis kõik tehisintellektiga varustatud. See on sedavõrd tähtis, et Huawei turundustiim lisas kaamerate kõrvale teksti “AI quad camera”.

Nova5T

Vankrit veavad 48 MP (f/1.8) põhikaamera ja 16 MP (f/2.2) ülilainurkkaamera. Neile sekundeerivad kaks 2 MP kaamerat: üks bokeh ehk uduste portreede ja teine makro ehk lähivõtete jaoks. Kui esimest kolme näen teiste telefonide juures päris tihti, siis makrokaamerat iga päev ei kohta. Huawei reklaamib, et sellega saab objektist pilte teha kõigest 4 cm kauguselt. Esikaamera on 32 MP (f/2.0) ja video võimekus ulatub kuni 4K kvaliteedini (30 fps juures).

Olgu, kuidas siis pildid välja tulid? Lühidalt: väga hästi! Kui jätad AI funktsiooni sisse lülitamata, siis saad tulemuseks päris tõetruude värvide ja hea valgustasakaaluga pildid. Tehisintellekt on alati minu maitse jaoks liiga agressiivne olnud, eriti selfie’de puhul. Ööfotod tulid Nova5T puhul kohati ülevalgustatud ja kiiresti sahmivaid subjekte oli samuti keeruline teravalt jäädvustada. Muus osas oli Nova kaamerat rõõm kasutada. Näidispilte näed siit.

P.S. Olgu öeldud, et karbist võetuna kasutab Nova5T 12 MP põhikaamerat ja videoresolutsioon on samuti 1080p peal. Seega saad need ise üles kruvida. Aga pane tähele, et 48 MP sätet on paslik kasutada heades valgustingimustes ja 4K resolutsiooniga filmides jääb stabilisaatorist vajaka.

Kokkuvõte

Nova5T

Tuleb tõdeda, et Huawei on ühe väga ahvatleva pakkumise kokku pannud. Nova5T plussideks on võimas protsessor, Google’i toe olemasolu, suur mälumaht, kiire sõrmejäljelugeja, võimekas kaamerakomplekt ja silmatorkavalt ilus välimus. Seda kõike mõistliku hinna juures.

Miinusteks saab lugeda juhtmevaba laadimise ja 3,5mm audiopesa puudumise. Ka ekraani tehnoloogia võiks pigem AMOLED olla ja telefoni laua peal võbelemine häiris päris tihti. Kokkuvõttes oma hinnaklassis (kirjutamise hetkel 399 €) väga arvestatav valik. Kõige suuremad konkurendid on Samsung Galaxy S10e (499 €) ja Xiaomi Mi 9T Pro (429 €). 

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.