Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Viis nippi, kuidas nutitelefon taas justkui uueks muuta
Avaldatud:
Uuendatud:

Viis nippi, kuidas nutitelefon taas justkui uueks muuta

Kui sinu nõrkus on nutitelefonid, siis ei tekita miski muu sellist elevust kui võimalus uus ja senisest võimsam seade uuena karbist välja võtta.

Kui aga praegune telefon ei ole hullus seisus ja uue mudeli jaoks raha napib, siis võivad mõned lihtsad nipid aidata vana telefoni värskendada.

Siin on viis lihtsat viisi, kuidas turgutada oma vana telefoni uhiuue sarnaseks.

Soeta uus ümbris

ümbris

Uus ümbris võib telefonile täiesti uue välimuse anda, eriti kui sellel on kasutamisest nähtavad kulumisjäljed. Ümbris on nutikas investeering ka telefoni kaitsmise mõttes, sest selle asendamine võib osutuda üsna kulukaks.

Kujunda ümber avakuva

See käib küll rohkem Androidi telefonide kasutajate kohta, kuid avakuva isikupäraseks muutes võid hakata oma telefoni täiesti teise pilguga vaatama.

Uute vidinate jaoks on ideaalsed rakendused Month ja Zooper, taustapildi jaoks Backdrops, teemasid saab uuendada äppidega nagu Evie, ASAP, Nova ja Apex. Lisaks aitab ikoonide välimuse vahetus anda telefonile täiesti uue ilme.

Tee kevadpuhastus

Mõnikord hakatakse uut telefoni tahtma, sest vana kipub aeglasemaks muutuma. See on paratamatu, kui sinna on kuude ja aastate kaupa kogunenud fotosid, videoid, faile ja rakendusi.

Ei ole sugugi paha mõte teha vahel väike kevadpuhastus, näiteks tühjendada rakenduste vahemälu, kustutada äpid, mida enam ei kasuta ning visata välja kasutamata või soovimatud failid.

Optimeeri

Sõltuvalt telefonist võib seadmel olla aku ja võimsuse optimeerimise võimalusi, mida tasub aeg-ajalt kasutada.

Igapäevase harjumusena ei ole see hea, kuid aeg-ajalt on kasulik lasta oma telefoni akul n-ö jalgu sirutada, mis tähendab, et aku võib täiesti tühjaks lasta ja seejärel uuesti laadida.

Tehnikud soovitavad aku korra kolme kuu tagant täiesti tühjaks kulutada. See aitab akut juhtivatel pisikestel arvutitel meeles pidada, kus on aku kõrgeimad ja madalaimad punktid, mis omakorda tagab täpsema laetusnäidu.

Ka ei ole halb mõte otsida Google’ist aku optimeerimise nõuandeid ja nippe oma konkreetse telefoni jaoks.

Kui miski muu ei aita, siis taasta algseaded

See ajab küll hirmu peale, aga mõnikord on vana hea algseadete taastamine tõbise ja vananeva nutitelefoni jaoks parim ravim.

Soovitatav on teha enne kogu sisust varukoopiad, et midagi tähtsat kaduma ei läheks. Seda võiks kindluse mõttes teha sageli, olenemata, kas plaanis telefoni algseaded taastada või mitte.

Kuid kogu telefon tühjaks teha ja nullist alustada on hea moodus tagada, et miski telefoni tööd ei takista. Pärast lippab see nagu olümpiavõitja.

Kui ükski eelnimetatud lahendustest uue telefoni soovi ära ei võta, võib kaaluda mõnda vanemat mudelit. Telefonid, mis on vanemad kui kuus kuud, ei ole praegu kaugeltki iganenud ja nende ostmist tasub kaaluda, kui soovid midagi uut, aga viimase mudeli jaoks jääb raha puudu.

Katrin Aron

30.05.2017