52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kuidas jõulud ilma stressita üle elada?
#teletarkus
2 minuti lugemine
Avaldatud:
17.12.2019
Uuendatud:
08.09.2021
Autor:
Tele2

Paljude jaoks seostuvad jõulud tänapäeval stressiga: tuleb leida lähedastele kingid, koostada jõulumenüü, kodu kaunistada ja jõuluüritustel klaase kokku lüüa. Kõigega hakkama saamine võib tähendada suurt närvi-, raha- ja ajakulu. Siin viis lihtsat nippi, kuidas jõuluaeg ilma stressita üle elada ja pühadeaega päriselt nautida.

Ära jäta kõike viimasele minutile

Mõtle läbi, mida sul on vaja osta ja millised toimetused enne jõule ära teha. Tee endale ostunimekiri ja to do list ning vaata need seejärel kriitilise pilguga üle. Mõtle, kas kõik ostud on vajalikud ja kas kõik tegevused hädavajalikud. Hinda oma aega ja ressursse realistlikult. Ära võta endale liiga palju kohustusi.

jõulushopping

Koosta jõulueelarve

Eelarve aitab kulutused kontrolli all hoida. Alati on mõistlik internetis natuke eeltööd teha, et leida kõige soodsamad pakkumised. Eelarve tuleb ka rõõmsam, kui kinkida ise valmis meisterdatud kingitusi. Tihti on emotsionaalne kink suurema väärtusega kui kaubanduskeskusest kaenlasse haaratud kallis kink.

Mine õue

Talvisel ajal on jube mugav siseruumides olla ja leida vabandusi, miks õue mitte minna. Teadusuuringud kinnitavad õues värske õhu käes viibimise kasulikkust, kuna see mõjub positiivselt nii füüsilisele kui ka vaimsele tervisele. Tõenäoliselt on sinu kodu lähedal mõni terviserada, kergliiklustee või metsarada. Võta nutitelefon appi, haara pereliikmed või sõbrad kaasa ja minge üheskoos värskesse õhku neid radu avastama. Kui see tundub liiga tavaline, siis võid organiseerida hoopis öise matka kuuvalguses. Kindel on see, et igasugune aktiivne liigutamine aitab end paremini tunda ja vähendab stressi.

Mine uisutama

Mis oleks üks õige talv ilma uisutamiseta? Koos lähedaste või sõpradega jääl liuelda on üks parimaid võimalus talvemõnusid nautida. Tele2 klientidel on põhjust rõõmustada, sest nad saavad 16.–31. detsembrini Tallinna ja Tartu uisuväljakutel uisutada täiesti tasuta. Tallinnas ootavad Tele2 kliente vanalinnas Harju tänava uisuplats, Nõmme Uisupark ja Mustamäe Uisupark ning Tartus Lõunakeskuse uisuväljak. Uisutamisest saadav positiivne emotsioon on garanteeritud ning kindel on see, et uisutamine mõjub kehale ja vaimule mitu korda paremini kui üks suur prassing.

Jäta endale aega puhkamiseks ja pühade nautimiseks

Jõulud on ennekõike aeg iseendale ja oma lähedastele. Keskendu sellele, et perel oleks üheskoos hea olla ja leia lisaks traditsioonilistele jõulutoimingutele uusi meelepäraseid tegevusi, mida üheskoos teha. Olgu selleks siis öine jalutuskäik metsas või liuglemine uisuplatsil. Oluline on teha seda, mis meeldib ja tunda sellest rõõmu.

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!