Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kuidas lapsed enne magama jäämist telefonist eemale saada?
Avaldatud:
Uuendatud:

Kuidas lapsed enne magama jäämist telefonist eemale saada?

Google andis välja Family Link äpi, mis võimaldab vanematel piirata oma lapse nutiseadme igapäevast kasutusaega, kontrollida tegevusi ning määrata kellaaja, peale mida seade uneajaks automaatselt lukustub.

Äpp võimaldab blokeerida või kinnitada ka laste poolt allalaaditavaid rakendusi. Kindlasti ei peaks lapse iga tegevuse järgi nuhkima, aga see rakendus annab üldise ülevaate nädala või kuu kaupa, millele laps aega kulutab ning otsustada siis, kas see on mõistlik.

Lisaks laseb rakendus vanematel piirata seadme kasutust, lubades panna paika maksimaalse tundide arvu kui kaua laps võib päevas seadet kasutada ja määrata aja, mil seade uneajaks kinni läheb.

Liigne nutiseadmete kasutamine võib tekitada nii tähelepanu- kui ka sotsiaalseid häireid ning raskendada magama jäämist. Kui liiga palju aega ekraani taga istuda, siis ei jää lastel ega ka täiskasvanutel lihtsalt aega muudeks asjadeks nagu mängimine, õppimine, suhtlemine või magamine. Vanemad võiks algatuseks iseenda peal sõltuvusilminguid testida ning laadida alla äpi, mis loeb igapäevast netikasutuse aega.

Google Family Link

Family Link aplikatsioon läbis esmase katseperioodi ning on USA-s tasuta allalaetav. Ka mujal maailmas oodatakse seda rakendust pikisilmi ning see jõuab tõenäoliselt lähiajal ka Euroopas kasutusse.

Äpp on väljatöötatud ja täies mahus kasutatav uuemate Android-operatsioonisüsteemi versioonidega ja piiratult ka iPhone’iga.

Seniks kuni Google’i äpp pole Euroopas veel saadaval, tasub proovida teisi rakendusi, mis Eestis juba toimivad:

Find My Kids

GPS-rakendus, mis võimaldab lapse asukohta jälgida. Kvaliteetne rakendus, mille allalaadimine on tasuta, kuid teenuse kasutamise eest tuleb maksta.

Family Tracker

See äpp kuvab kõiki lähedasi, kes on eelnevalt andnud loa oma asukoha jagamiseks. Äppi on lisatud ka sõnumirakendus, mis kuvab kasutajatele teavitusi. Kui inimene sõnumit ignoreerib, saab panna telefoni valju sireeniga üürgama.

Moment Family

Äpp annab ülevaate, mitu korda päevas, milliseid äppe ja üldiselt kui kaua seadet kasutatakse. Äpiga on võimalik seada päevalimiit ning lülitada seadmed näiteks pere õhtusöögi ajaks välja.

Katrin Aron

23.10.2017