Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Tee nii ja sinu jõulupildid tulevad poole paremad
Avaldatud:
Uuendatud:

Tee nii ja sinu jõulupildid tulevad poole paremad

Paremate jõulupiltide tegemiseks ei pea sul olema nelja kaameraga tipptelefon, vaid palju olulisem on jälgida kolme põhireeglit.

Kadreering

Kedagi ei huvita viiekümnekaheksas pilt jõulukuusest, mis näeb täpselt samasugune välja. Ürita traditsioonilisel jõuluajal jäädvustada midagi ebatavalist või tee seda ebatavalisel moel. Alati ei pea Raekoja platsi kuuske pildistama jalast tipuni. Huvitava kaadri saab ka siis, kui minna väga lähedale ja pildistada okste vahelt alt üles.

Hea kompositsiooniga pilt on tihti juba pool võitu ning jätab pildist professionaalse mulje. Samuti aitavad heale pildile kaasa nutitelefonides peituvad funktsioonid. Näiteks uuematel telefonidel on valikus lainurk foto tegemise võimalus – nii saab ühele pildile jäädvustada oluliselt rohkem. Portree funktsioonid, erinevad filtrid, kalasilm, aegluup, jne – kõiki neid tasub katsetada.

JõuluSiim

Fookus

Kõige lihtsam on fookusesse saada vaikelu. Samas teame kõik, et tegelikult on meile armsad hoopis need pildid, kus on peal inimesed ja emotsioonid. Sestap katseta julgelt nutitelefonis peituvaid erinevaid lahendusi, mis abistavad fookust sättida just tegevusele.

Fookust on iseenesest nutitelefoni ekraanil ühe puudutusega hästi lihtne muuta ning see annab pildile selge ja sügavama tulemuse. Samuti proovi fookus sättida inimeste nägudele või päris foto keskele. Katsetada tasub ka seda, mis saab, kui liigutada fookus ühte või teise nurka.

Valgus

Valguse olemasolu on väga oluline ning pimedas säravate tuledega kuuse taustal juhtub tihti, et tulemuseks on must pilt, millel midagi särab, kuid täpselt aru ei saa, kus need inimesed on.

Talvel on hämaras toas või õues pildistamine väljakutse omaette, sest valgust napib igal juhul. Jäta aga meelde, et selja taga säravad jõulukaunistused tekitavad sama efekti, kui pildistada vastu päikest – inimestest jäävad fotole vaid tumedad siluetid. Sestap vali just taoline nurk, kus saad fookusega mängides muuta ka foto valgustundlikkust. Kaval nipp on veel see, kui näidata teise telefoni taskulambiga eestpoolt valgust lisaks.

Ära unusta õues ja õhtuhämaruses pilti tehes jälgi ka, et jopedel olevad helkurid kogu pilti ära ei riku ja üle ei valgusta. Selleks proovi pilti teha ilma välguta või mõne teise nurga alt.

Silver Tilk

21.12.2018