Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Mihkel Raud: Kõige olulisem asi maailmas
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:


Käin aeg-ajalt koolides esinemas. Reeglina gümnasistidele, aga viimati sattusin Tabasalus saalitäie algkoolilaste ette. Ja läks raskeks, et mitte öelda piinlikuks.

Küsisin laste käest, milline aine neile kõige vähem meeldib. 

„Matemaatika!“ kõlas kui ühest suust.

„Ai-ai-ai!“ kukkusin näpuga vibutama. „Matemaatika on kõige olulisem asi maailmas – sellest sõltub tehnoloogia ja majandus ja tegelikult enam-vähem kõik, mis meie elus tähtis on. Lisaks õpetab matemaatika olulisi seoseid looma ning loogiliselt ja kriitiliseltki mõtlema. Te peate matemaatikat hoolega õppima, muidu läheb raskeks!“

Lapsed olid vait, justkui oleksid kummitust rääkimas kuulnud.

„On teil veel küsimusi?“ uurisin seejärel.

„On küll!“ tõstis üks poiss käe püsti. „Kui palju on 12 korda 9 miinus 100 pluss 48 korda 78 jagada 43ga.“

Nüüd jäin mina vait, ehkki kummitust ei paistnud kusagilt. 

Poiss oli mul vaiba elegantselt jalge alt tõmmanud. Sest tõsi on see, et kui otsustad lastele matemaatika olulisusest rääkida, tuleb sul endalgi tasemel olla. 

Mina ei tea aga matemaatikast mõhkugi. Tean numbritest vaid seda, et mõned on suuremad kui teised. Ja et suurematel on rohkem kaalu. Kui aga eriti keeruliseks kiskuda, siis võib „rohkem“ tähendada ka „piiramatult“. Ning see on juba kõrgem matt!

 

Millest ma jauran? 

Otse loomulikult Tele2 vingest piiramatust lahendusest ärikliendile! 

Ma ei pruugi teada, kui palju on 12 korda 9 miinus 100. Aga ma tean, et kui mulle midagi piiramatult pakutakse, lähen pehmelt öeldes elevile. 

Ja pole vahet, kas mulle serveeritakse küpsiseid või megabaite, mida telefoni õnnestub sikutada. Mida rohkem, seda uhkem. Ja mida piiramatult rohkem, seda… noh, seda ei suuda isegi minusugune verbaalne düsenteerik sõnadesse panna. 

Aga tagasi matemaatika juurde. 

Lugu selles, et Tele2st sobivat täishinnaga äripaketti tellides on iga järgnev Piiramatu Äri mobiilipakett või 5G Ärinett Piiramatu netipakett vaid 12 €/kuus. Seega hoiab äriklient kombotades kokku nii palju raha, et ei minu ega isegi Tabasalu koolipoisi mõistus suuda seda hoomata. 

Igaühel hakkaks pea ringi käima, kui ta tahvli ette kutsutaks ning järgnevat numbrirodu näidataks:

2 paketiga hoiad kokku 240 kulli

3 paketiga hoiad kokku 480 kulli

4 paketiga hoiad kokku 720 kulli

6 paketiga hoiad kokku 1200 kulli

Ja… trummipõrin…

 

10 paketiga hoiad kokku kuni 2160 kulli aastas. 

Sa ikka tead, mida kõike on võimalik 2160 euro eest osta? Ma ju räägin, et matemaatika on kõige olulisem asi maailmas! See aitab meil piiramatult kokku hoida!

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.