Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kingi mehele kaitseingel
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Minu lapsepõlves pidid sa „mehena” kvalifitseerumiseks kindral olema. Või vähemalt madrus, sest vene ajal peeti meestepäevaks Nõukogude armee ja laevastiku aastapäeva. Tüdrukud tulid 23. veebruari hommikul kooli ning kinkisid klassivendadele lilli. Ma ei osanud tol ajal endast kui mehest veel mõelda ning lilledest ei hooli tänapäevalgi, aga teisalt oli tore, kui pruunisilmne klassiõde sulle natuke tähelepanu pööras.

Nüüd tähistatakse meestepäeva novembris ning sõjaväeliste küsimuste asemel keskendub kaasaegne meestepäev tervisele. Meeste tervis on nimelt tõsine probleem. Naiste omast tõsisemgi, sest pehmemal sool on oidu arsti juures käia ning suuremad mured eos lahendada. Mees ootab aga viimase hetkeni ning tavaliselt on siis juba hilja. „Kui ei ole surmatõbi, siis saab ikka viinast abi” võib suusoojaks tore öelda olla, aga Liiva-Annust sellega ei lollita. 

Kuidas kaitsta meest tema enda eest? Mida teha, et su poeg või elukaaslane võimalikele fataalsetele tervisemuredele õigel ajal jälile saaks? Arsti juures regulaarsel läbivaatusel ta ju ei käi ning polikliinikusse läheb alles siis, kui käed sõna otseses mõttes küljest hakkavad kukkuma.

Vastus on lihtsamast lihtsam: tuleb talle midagi mõistlikku kinkida. Ja selle mõistliku all ei pea ma silmas Datsuni kardaani või kuut kasti õlut ja palju viina, vaid midagi sellist, mis meest natukenegi tervislikuma elustiili suunas kamandaks. See miski on nutikell ja pole vahet, millise firma oma sa kinkida eelistad: tervisele on need suuremal või vähemal kõik orienteeritud. 

Mina olen veendunud Apple Watchi fänn, aga ka Samsungi, Garmini ja eriti Fitbiti kellad on pisutki tervislikuma elustiili suunas liikumisel head abimehed. Nutikell aitab jälgida liikumist, pulssi, kalorite põletamist ja veel umbes sadat parameetrit, mida ellu jäämise nimel oleks mõistlik aeg-ajalt monitoorida. 

Päris kõiki nutikella funktsioone ei pruugi su meestuttav kohe esimesel päeval vajada, aga kui tahad Toivole või Fredile paar eluaastat juurde kinkida, siis tee selleaastasel meestepäeval midagi teistmoodi: säästa teda tordist ja kallist vahuveinist, mis sind supermarketi riiulitel kavalalt piidleb. Osta talle tema isiklik kubjas ja kaitseingel. Ehk nutikell. Ma luban – mehele meeldib see isegi siis, kui ta oma tervise peale mõelda ei viitsi. Aga vähemalt on tal võimalus seda tegema hakata. Ilma kellata jääbki su mees õhtuti hädaldama, kuidas keegi trepiastmeid aina järsemaks teeb.

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.