Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Wolt'i arvustus Mihkel Raua poolt
Avaldatud:
Uuendatud:

Wolt – esimene tõeliselt maitsev äpp

Tahad kehakaalus alla võtta? Selleks on sadu äppe. Tahad aga hoopis paksemaks minna? Ka siin tuleb nutitelefon appi, sest mis võiks olla kalorirohkem äpist, mis rasvase prae sulle niimoodi toidulauale toimetab, et sa selleks ühtegi liigutust tegema ei pea?

burger

Ameerikas elab pool elanikkonda selliste äppide otsas. Vinge värk – teed telefoni lahti, valid toidu, vajutad nuppu ja paarikümne minuti pärast on hiina noormees aurava kraamiga ukse taga. Sõida suvalisse Ameerika punkti ja sa ei suuda ära imestada, kui paksud võivad inimesed olla. Ameeriklaste pöörast rasvasisaldust ei saa mõistagi ainult äppide süüks kirjutada, aga selge on see, et mida vähem sa liigutad, seda paksemaks sa lähed. USA popimad toidu kohale toomise äpid on Seamless ja Grubhub, aga neid on mõistagi kõvasti rohkem.

Ka eestlased on juba üheksakümnendatest restoranitoitu koju tellinud. Kui Toit.ee kunagi turule tuli, lõpetasin ma väljas söömise ja lahkusin koduseinte vahelt vaid kõige äärmisel vajadusel. Ma võtsin protsessi käigus küll umbes 50 kilo juurde, aga see oli väike mure naudingu kõrval, mille kuller igal issanda päeval mu koduukse taha tassis.

Tänapäeval on pilt kirjum, kuid kõiki siinseid toidutellimise teenuseid vaevab kaks suurt probleemi. Esiteks on äpist toidu tellimine neetult tüütu, mul peab olema sularaha või pangakaart käeulatuses ning mul tuleb iga kord kuhugi oma kodust aadressi kirjutada. Teiseks on siinsete toidutellimise firmade saidid puhtesteetiliselt üsna nutused.

Hiljuti tuli Eesti turule aga Soome firma nimega Wolt, mis teeb kõike teistmoodi. Esiteks näeb Wolti äpp hea välja, ma tahan selles kasutatavat graafikat ja toitude pilte lakkuda, kui Steve Jobsi väljendit kasutada. Teiseks on Wolt loogiliselt navigeeritav ja kogu tellimisprotsess jahmatavalt lihtne. Oma aadress tuleb sul vaid ühe korra sisestada ja mis veel olulisem – Wolt talletab su krediitkaardi info nii, et maksmine toimub automaatselt, ei mingit sulli ega mobiilseid kaarditerminale, kuhu sa trepikoja ukse ees külmetades PIN-koodi pead taguma.

wolt

Kolmandaks võimaldab Wolt sul reaalajas jälgida, kui kaugel su toidu valmistamine parajasti on ja kui kaua sul selle kättesaamiseni veel oodata tuleb. Ilma naljata: kui kuller toidukraamiga lõpuks teele asub, saad sa kaardilt jälgida, millisel ristmikul ta parasjagu rohelist tuld ootab.

Wolt pole siiski päris probleemivaba äpp. Sellega liitunud restorane on praegu üsna vähe ja kord juhtus mul nii, et kogu teenus pandi ootamatult kinni, sest tellimusi oli liiga palju ja kullereid liiga vähe. Äppi integreeritud klienditugi vabandas küll ette ja taha, aga vabandused mu kõhtu paraku ei täida. Ka esmane krediitkaardi lisamine oli keerukam, kui see tänapäeval olla võiks: mul tuli lisaks Wolti klienditoele suhelda ka oma pangaga, enne kui mu krediitkaart Wolti keskkonnas lõpuks tööle hakkas.

Üldiselt hoian ma Woltile aga pöialt ja loodan, et neil õnnestub rohkem restorane oma võrgustikku saada. Wolt surub tugevat pinget ka kodumaiste tellimisäride tagumikku, mispeale need end loodetavasti kokku võtavad. Ja mine tea, ehk saab ühel päeval Eestiski wolte vajalikud 220 tükki olema, et sarnaselt ameeriklastega siinset toiduäri mõnusalt elektrilisena hoida.

Mihkel Raud

21.10.2016