52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.
Vajad abi?
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Küpsised

www.tele2.ee veebilehel kasutatakse küpsiseid, et pakkuda kasutajatele asjakohasemat sisu ning muuta veebilehe kasutamine mugavamaks ja lihtsamaks. Küpsised on väiksemahulised tekstifailid, mis salvestatakse sinu veebilehitsejasse (veebilehitsejaks kutsume programme nagu näiteks Chrome, Firefox, Explorer, Safari) külastades meie veebisaiti.

Mis on küpsised (inglise keeles ’cookies´)?

Küpsised aitavad saada infot selle kohta, kas Sa oled meie lehel esimest korda või oled seda ka varasemalt külastanud; mitu korda on loetud mõnda artiklit või milliseid tooteid lisatakse e-poes ostukorvi. Küpsiseid kasutatakse, et muuta veebileht sulle mugavamaks, lihtsamaks ja personaalsemaks.

KÜPSISTE KASUTAMISEST KEELDUMINE

Sul on võimalus keelata kõigi või valikuliselt mõnede küpsiste salvestamine oma seadmesse muutes oma veebilehitseja seadeid või tehes valiku veebilehte külastades. Küpsiste keelamisel ei pruugi veebileht töötada enam ootuspäraselt, kuna veebilehe funktsionaalsus võib olla häiritud.

EELNEVALT ANTUD NÕUSOLEKU MUUTMINE

Kui Sa oled algselt nõustunud küpsiste kasutamisega oma veebilehitsejas ning ühel hetkel soovid oma nõusolekut muuta või tagasi võtta, tuleb Sul muuta veebilehitsejas oma seadeid ning ka kustutada eelnevalt seadmesse salvestatud küpsised. Veebilehe seadetes saab küpsised vastavalt Sinu soovile igal ajal kustutada.

Tele2 veebilehel kasutatakse erinevaid küpsiseid, mida saab liigitada järgnevalt:

KÜPSISED ELUEA JÄRGI

Seansiküpsised. Tegu on ajutiste küpsistega, mida kasutatakse iga kord, kui külastad veebilehte ja kustutatakse pärast veebiakna sulgemist. Ajutisi küpsiseid kasutatakse näiteks ostukorvi sisu meeldejätmiseks või autoriseerimise tegemiseks veebilehel.

Püsivad küpsised. Need küpsised aitavad meeles pidada Sinuga seonduvat infot ja seadeid, kui Sa peaksid veebilehte tulevikus uuesti külastama. Näiteks saab jätta selle küpsise abil meelde Sinu keele valiku eelistuse ning sisselogimise kasutajatunnuse ja salasõna, et Sa ei peaks seda infot veebilehte külastades iga kord uuesti sisestama. Püsivad küpsised aitavad lehte kiiremini laadida ning parandavad kasutajamugavust. Püsivatel küpsistel on erinev aegumisperiood - mõned jäävad kasutaja seadmesse tundideks või päevadeks, teised kuudeks ja isegi aastateks.

KÜPSISED KUULUVUSE JÄRGI

Veebilehe omaniku enda küpsised. Tele2 veebilehe omanikuna loob, haldab ja paigutab oma veebilehele ise küpsiseid.

Kolmandate osapoolte küpsised. Need küpsised kuuluvad kolmandatele osapooltele ning on paigutatud Tele2 veebilehele veebilehe omaniku loal. Seda võib ette tulla siis, kui meie veebisaidil on kasutatud teistelt osapooltelt pärit elemente nagu sotsiaalmeedia lisandmoodulid, reklaamid, pildid või gifid. Tele2 kodulehel on näiteks sellisteks kolmandateks osapoolteks Google (Google Analytics, Google AdService, Google TagManager), Facebook, Decibelinsight (https://www.decibelinsight.com/), Binkies 3D (https://www.binkies3d.com/) ning Adform (https://site.adform.com). Kolmandate osapoolte küpsistele kehtivad kolmandate osapoolte küpsiste tingimused, millega on võimalik tutvuda nende kodulehtedel.

Kui soovid täielikku ülevaadet kolmandate osapoolte küpsistest, palun tutvu küpsiste tabeliga nõusoleku sätetes.

KÜPSISED KASUTUSVIISI JÄRGI

Veebilehe funktsioneerimiseks vajalikud küpsised. Need küpsised tagavad veebilehe elementaarse funktsionaalsuse. Kui need küpsised keelata, ei pruugi veebileht töötada või töötab osaliselt. Näiteks võib kontole sisselogimine või toodete ostukorvi lisamine ebaõnnestuda.

Veebilehe eelistuste salvestamiseks mõeldud küpsised. Need küpsised võimaldavad veebilehe külastajale pakkuda veebilehe täiustatud funktsioone ja isikupärastamist, näiteks jätta meelde kasutaja valikuid eelistatud keele või asukoha kohta. Sellised küpsised võivad kuuluda ka kolmandatele osapooltele. Nende küpsiste keelamisel ei võta veebileht järgmisel korral, kui külastad Tele2 veebilehte, arvesse sinu eelnevalt tehtud valikuid.

Veebilehe statistika ja analüüsi tegemiseks mõeldud küpsised. Need küpsised aitavad muuta meie veebilehte paremaks. Näiteks on anonüümse statistika abil võimalik teada saada, kui palju inimesi, millisel ajahetkel külastas meie veebilehte ning millistel linkidel, artiklitel või toodetel veebikülastajad on klõpsanud. See omakorda aitab meil teha veebilehe arendamiseks paremaid otsuseid ning arvestada Sinu vajadustega. Siin kasutame ka meie kolmandate osapoolte (näiteks Google Analytics) abi. Nende küpsiste keelamisega ei saa me infot veebilehe kasutamise statistika kohta.

Reklaami kuvamiseks mõeldud küpsised. Nimetatud küpsised võivad olla meie veebilehel nii Tele2 enda kui kolmandate osapoolte omad. Nende küpsiste abil on võimalik luua Sinu huvidele vastav profiil ja selle põhjal esitada Sulle asjakohaseid reklaame ja pakkumisi. Need küpsised salvestavad infot Sinu veebilehitseja ja Sinu poolt kasutatava seadme kohta. Sinu profiil luuakse Sinu külastatud veebilehtede põhjal. Näiteks kui Sa külastad tihti kodumasinatega seotud lehekülgi, kuvatakse Sulle nende ettevõtete reklaami, kes müüvad kodutehnikat. Kui Sa keelad reklaami küpsised veebilehitsejast, ei jää Sa reklaamist ilma, vaid esitatud reklaam on juhuslik ning ei arvesta Sinu huvisid.

Juhul, kui oled nõustunud enda internetiliikluse andmete kasutamisega turunduseesmärkidel, siis võidakse nende küpsistega kogutud teavet kombineerida ka sinu kohta käivate kliendiandmetega. Kasutame turunduseesmärgil küpsiseid, et prognoosida Sinu huvisid, eelistusi ja ostukäitumist meie veebis.

MUU

Meie küpsiste kohta esitatav info ja küpsised võivad ajas muutuda. Tutvu ka Tele2 privaatsuspoliitikaga siin. Küsimuste korral palun kirjuta dpo_estonia@tele2.com