Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.
Vajad abi?
Otsing Created with sketchtool.

Küpsised

Küpsiste tingimused

Sinu privaatsus on meie jaoks oluline ning me soovime, et tunneksid end meie veebilehti www.tele2.ee ja minu.tele2.ee (Tele2 iseteenindus) kasutades turvaliselt ning et nende lehtede kasutamine oleks Sinu jaoks mugavam ja lihtsam.

Mis on küpsised (inglise keeles ’cookies´)?

Küpsised on väiksemahulised tekstifailid, mis salvestatakse Sinu veebilehitsejasse (veebilehitsejaks kutsume programme nagu näiteks Chrome, Firefox, Explorer, Safari) külastades meie veebisaiti.

Küpsised koguvad teavet veebisaidi kasutamise kohta ning salvestavad andmeid Sinu seadmesse, et aidata Sul veebisaidile sisse logida, veebis osteldes ostukorvi sisu meeles pidada ning jälgida ja analüüsida Sinu külastusi meie veebisaidil ning Sinu üldist internetikäitumist.

Küpsised aitavad meil mõista, kuidas meie veebisaiti kasutatakse ning kuidas saaksime seda parandada. Näiteks saame aru, millised meie veebisaidi lehed on külastajate seas kõige populaarsemad, milliste funktsioonide puhul võib aga esineda takistusi. See võimaldab meil mõista, mis külastajatele meie veebisaidi juures meeldib või mis vajab täiendamist, et meie veebisait oleks jätkuvalt toimiv ning kasutajasõbralik ja vajadustele vastav.

KÜPSISTE KASUTAMISEST KEELDUMINE

Sul on võimalus keelata kõigi või valikuliselt mõnede küpsiste salvestamine oma seadmesse muutes oma veebilehitseja seadeid või tehes valiku veebilehte külastades. Pane tähele, et küpsiste keelamisel ei pruugi veebileht töötada enam ootuspäraselt, kuna veebilehe funktsionaalsus võib olla häiritud.

EELNEVALT ANTUD NÕUSOLEKU MUUTMINE

Kui Sa just ei muuda oma küpsiste kasutamise nõusoleku valikuid juba varem, kehtivad need 12 kuud, misjärel küsime Sult uuesti nõusolekut. Pane tähele, et mõnede küpsiste eluiga on pikem kui 12 kuud, mistõttu võib juhtuda, et pead oma veebilehitseja seadistusi muutma ning soovi korral kustutama kõik küpsised käsitsi.

Ükskõik, kas Sa oled varem küpsiste kasutamist lubanud või keelanud, saad meelemuutuse korral igal ajal oma küpsiste seadistustesse naasta ja uuesti sobivad valikud teha. Küpsiste eelistusi saad muuta küpsiste seadistustes, kui klikid lingile "Küpsiste eelistused" veebisaidi jaluses. Selleks, et su eelistused jõustuksid, võib vaja olla seadistuste veebisaidi värskendamist. Vajadusel tuleks sul seadmest sinna varem paigaldatud küpsiste eemaldamiseks muuta oma veebilehitseja seadeid ja kustutada küpsised käsitsi.

Tele2 veebilehe jaluses olevast lingist “Küpsiste eelistused” saab küpsiste seaded igal ajal tagasi kutsuda ja muuta. Selleks, et saada teavet selle kohta, kuidas oma veebilehitsejas küpsiste kasutamist kontrollida, külasta vastava veebilehitseja seadustusi. arendaja veebisaiti. Siit saad teada, kuidas hallata küpsiseid järgnevates veebilehitsejates:

KUIDAS ME KÜPSISEID KASUTAME?

Tele2 veebilehel kasutatakse erinevaid küpsiseid, mida saab liigitada järgnevalt:

1. KÜPSISED ELUEA JÄRGI

Seansiküpsised. Tegu on ajutiste küpsistega, mida kasutatakse iga kord, kui külastad veebilehte ja kustutatakse pärast veebiakna sulgemist. Ajutisi küpsiseid kasutatakse näiteks ostukorvi sisu meeldejätmiseks või autoriseerimiseks veebilehel.

Püsivad küpsised. Need küpsised aitavad meeles pidada Sinuga seonduvat infot ja seadeid, kui Sa peaksid veebilehte tulevikus uuesti külastama. Püsivad küpsised aitavad lehte kiiremini laadida ning parandavad kasutajamugavust. Püsivatel küpsistel on erinev aegumisperiood - mõned jäävad kasutaja seadmesse tundideks või päevadeks, teised kuudeks ja isegi aastateks.

Ajaga piiratud küpsised. Nendele küpsistele on etteantud konkreetne eluaeg, mille pikkus võib erineda (nt 5 päeva, 1 aasta vms). Ajaga piiratud küpsiseid kasutatakse näiteks, et meelde jätta Sinu poolt valitud küpsiste seadeid, et neid igal külastusel mitte uuesti küsida.

2. KÜPSISED KUULUVUSE JÄRGI

Veebilehe omaniku enda küpsised. Tele2 veebilehe omanikuna loob, haldab ja paigutab oma veebilehele ise küpsiseid.

Kolmandate osapoolte küpsised. Need küpsised kuuluvad kolmandatele osapooltele ning on paigutatud Tele2 veebilehele veebilehe omaniku loal. Seda võib ette tulla siis, kui meie veebisaidil on kasutatud teistelt osapooltelt pärit elemente nagu sotsiaalmeedia lisandmoodulid, reklaamid, pildid või gifid.

Tele2 kodulehel on näiteks sellisteks kolmandateks osapoolteks Google (Google Analytics, Google Ads), Meta Platforms, Microsoft, Exponea, LinkedIn, YouTube, Binkies 3D (https://www.binkies3d.com/) ning Adform (https://site.adform.com). Kolmanda osapoole küpsiseid võivad kasutada mitu veebisaiti korraga, et mõista ja jälgida seda, kuidas Sa veebisaitide vahel liigud. Tele2 saab neilt küpsistelt infot ning seda infot võivad ka kolmandad osapooled kasutada vastavalt enda seatud eesmärkidele.

Kolmandate osapoolte küpsistele kehtivad kolmandate osapoolte küpsiste tingimused, millega on võimalik tutvuda nende kodulehtedel.

Täielikku ülevaate kolmandate osapoolte küpsistest ja nende eesmärkidest, saad kui tutvud küpsiste tabeliga nõusoleku sätetes.

3. KÜPSISED KASUTUSVIISI JÄRGI

Veebilehe funktsioneerimiseks vajalikud küpsised. Need küpsised tagavad veebilehe elementaarse funktsionaalsuse. Kui need küpsised keelata, ei pruugi veebileht töötada või töötab osaliselt. Näiteks võib kontole sisselogimine või toodete ostukorvi lisamine ebaõnnestuda.

Veebilehe eelistuste salvestamiseks mõeldud küpsised. Need küpsised võimaldavad veebilehe külastajale pakkuda veebilehe täiustatud funktsioone ja isikupärastamist, näiteks jätta meelde Sinu valikuid eelistatud keele või asukoha kohta. Nende küpsiste keelamisel ei võta veebileht järgmisel korral, kui külastad Tele2 veebilehte, arvesse Sinu eelnevalt tehtud valikuid.

Veebilehe statistika ja analüüsi tegemiseks mõeldud küpsised. Need küpsised aitavad muuta meie veebilehte paremaks. Näiteks on anonüümse statistika abil võimalik teada saada, kui palju inimesi, millisel ajahetkel külastas meie veebilehte ning millistel linkidel, artiklitel või toodetel veebikülastajad on klõpsanud. See omakorda aitab meil teha veebilehe arendamiseks paremaid otsuseid ning arvestada Sinu vajadustega. Siin kasutame ka meie kolmandate osapoolte (näiteks Google Analytics) abi. Nende küpsiste keelamisega ei saa me infot veebilehe kasutamise statistika kohta.

Reklaami kuvamiseks mõeldud küpsised. Nende küpsiste abil on võimalik luua Sinu huvidele vastav profiil ja selle põhjal esitada Sulle asjakohaseid personaalseid reklaame ja pakkumisi, mida võid näha ka hiljem teisi veebisaite külastades. Need küpsised salvestavad infot Sinu veebilehitseja ja Sinu poolt kasutatava seadme kohta. Sinu profiil luuakse Sinu külastatud veebilehtede põhjal. Näiteks kui Sa külastad tihti kodumasinatega seotud lehekülgi, kuvatakse Sulle nende ettevõtete reklaami, kes müüvad kodutehnikat. Kui Sa keelad reklaami küpsised veebilehitsejast, ei jää Sa reklaamist ilma, vaid esitatud reklaam on juhuslik ning ei arvesta Sinu huvisid.

Juhul, kui oled nõustunud enda internetiliikluse andmete kasutamisega turunduseesmärkidel, siis võidakse nende küpsistega kogutud teavet kombineerida ka Sinu kohta käivate kliendiandmetega. Kasutame turunduseesmärgil küpsiseid, et prognoosida Sinu huvisid, eelistusi ja ostukäitumist meie veebis.

Rohkem teavet

Rohkem teavet enda kui andmesubjekti õiguste kohta ning selle kohta, kuidas me Sinu isikuandmeid töötleme saad Tele2 privaatsuspoliitikast, mis on leitav Tele2 kodulehelt.

Kui Sul on mingeid küsimusi või muresid, võid alati meiega ühendust võtta e-posti aadressil dpo_estonia@tele2.com.

Meie küpsiste kohta esitatav info ja küpsised võivad ajas muutuda. Kui muudame kasutatavaid küpsiseid, värskendame oma küpsiste nimekirja ning vajadusel käesolevat küpsiste poliitikat. Selle poliitika uusima versiooni leiad alati meie veebilehelt.