Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Nutikas lukustus: eestlaslikult digitaalne võtmelahendus
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Põgenesin kahe sõbrannaga aprillikuise lume ja lörtsi eest päikselisemasse ja soojemasse paika kaugtööd tegema. Rentisime Airbnb korteri ning saime kamba peale ühe võtme. Arvestades meie kõikide erinevaid päevakavasid ja käimisi, on ühe võtme jagamine uskumatult tüütu. 

Tegelikult on ülalkirjeldatud probleemile olemas eestlaslikult digitaalne lahendus – nutikas lukustus, mida pakub Tele2 koostöös Eesti startupiga. „Kõik asjad on juba telefoni liikunud ning võtmekimp on viimane asi, mis veel taskus koliseb“ kommenteerib BLE Locking müügijuht Raido Seppam. Nutikas lukustus võimaldab füüsilisel kujul olevatest võtmetest ja pultidest ning nendega kaasnevatest kuludest loobuda, muutes need digitaalseks ning hõlpsasti ühe platvormi kaudu hallatavaks. Mis veel on nutika lukustuse eelised?  
 
Kindel ülevaade, kes saab ust avada 
Ettevõte, mille töötajatel on ligipääs erinevates linnades asuvatele kontoritele, saab võtmete või uksekaartide asemel jagada oma töötajatega ligipääsu nutilukustuse platvormilt. Kui töötaja on ettevõttest lahkunud, saab sama hõlpsalt ka võtme kasutusõiguse eemaldada. Kuna füüsilist võtit või uksekaarti on võimalik kopeerida, kaob ülevaade võtmete tegelikest kasutajatest. Nutilukustusega seda probleemi pole – teada on võtmete kasutajad, kelle avamistest-sulgemistest jäävad maha ka logid.  
 
Teenus võimaldab avada uksi mugavalt läbi äpi ja olla võtmetest sõltumatu 
Keskmine inimene kulutab aastas 2,5 päeva kadunud asjade otsimise peale. See teeb kokku 150 päeva elust, mis möödub asju otsides! Kui veelgi täpsemaks minna, siis võtmete otsimiseks kulub selleks umbes kolmandik. Ma kulutaks selle kuu pigem mõnusa puhkuse peale. Lisaks veel mugavus, et paar meetrit enne ukseni jõudmist tunneb lukk su telefoni ära ning teeb ukse lahti – raskete poekottidega ukse taga taskutest või käekotist võtmete otsimise asemel saad kohe tuppa astuda.  
 
Jaga ajutist ligipääsu  
Varasemalt kodumajutust pakkudes pidin alalõpmata koordineerima enda käimisi vastavalt külaliste saabumistele. Check-in’i aja võib ju märkida, kuid lendude-rongide hilinemisi tuleb ikka ette ning pidin nii mõnigi kord külalistele ukse avamiseks oma uneaega või lõunapausi ohverdama. Külaliskortereid pakkuvad ettevõtted saavad klientidele digitaalset võtit klientidega jagada täpselt nende külasviibimise ajaks, korteriühistud anda tehnikutele ligipääsu mõneks tunniks või päevaks, väravaomanikud jagada ligipääsu klientide või koostööpartneritega.  
 
Lukusta uks automaatselt ja kontrolli selle lukus olemist 
Kes varasemalt on pidanud auto poole tee pealt ümber keerama, et kontrollida, kas uks ikka sai lukku, saavad seda lihtsalt telefonist üle vaadata. Kas üürnik või külaline ikka taipas ukse enda järelt lukustada? Äpist näeb! 
 
Tele2 pakub koostöös Eesti startupiga teenust nii äri- kui ka eraklientidele ning selle paigaldamine on kliendi jaoks imelihtne.  
 
Sammud võtmevaba igapäevaeluni: 
1.     Avalda soovi siin 
1.     Sinuga võtab ühendust Tele2 tiim, kellega koostöös selgitate välja Sulle parima lahenduse 
1.     Sulle saadetakse hinnapakkumine (hinnad alates 150€) 
1.     Paigaldaja paneb luku paika ning vajadusel tutvustab veelkord nutika lukustuse tööpõhimõtet ja äppi 
 
Nutika lukustuse kasutusele võtmine hõlbustab ligipääsude haldust – nutiluku moodul opereerib kõiki lukke ühelt platvormilt ning vähendab võtmete/pultide/lukkudega seotud kulusid. Hetkel on olemas kaks lahendust – standardlahendus, mille kohta saab täpsemalt lugeda siit ning uus, Euro Cylinder, mida saab iga kasutaja ka iseseisvalt paigaldada – nii kontorisse, külaliskorterisse, garaaži või suvilasse.  
 

Linda Luise Paluteder

Tele2 VAS Area Manager

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!