Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Tahaks kasutada VPN-i, aga ei tea, millist teenusepakkujat valida? Pole hullu, siin on viis parimat, mis meil pika kaalumise tulemusena sõelale jäid.
Kui aga pigem tahad teada, mis imeloom see VPN üldse on, siis mine piilu edasi lugemist siia. Aga ilma pikema trummipõrinata, siin on meie TOP5 VPN-i teenusepakkujat.
Private Internet Access
Platvormid: Windows, OS X, Linux, iOS, Android
Ühendusprotokolli tugi: SSL, PPTP, IPSec ja L2TP.
Asukoht: USA, serverid USA's, Kanadas, Ühendkuningriikides, Šveitsis, Rumeenias ja Madalmaades.
Hind: 7$ kuus / 40$ aastas.
Teenusepakkuja ei pea mingisuguseid logisid, küll aga küsivad nad registeerumisel sinu e-posti aadressit ning makseinfot. Tootja on pühendunud kasutajate privaatsuse tagamisele ning on paljude tavakasutajate ja ajakirjanike sõnul üks parimatest VPN teenuse pakkujatest.
TorGuard
Platvormid: Windows, OS X, Linux, iOS ning Android
Ühendusprotokolli tugi: SSL (OpenVPN), PPTP, and L2TP
Asukoht: Panama, serverid Madalmaades, Rumeenias, Ukrainas ja Panamas.
Hind: maksumus oleneb valitud paketist. Privaatsuspakett maksab 6 USA dollarit kuus, torrentite alla laadimiseks kasutatav VPN pakett 5 taala kuus ning täismahus VPN pakett maksab 10 USA dollarit kuus.
TorGuard on 100% privaatsuse poolt ning seepärast on nende teenus üles ehitatud nii, et tootja ise ei saa kasutajate kohta praktiliselt mingisugust infot.
IPVanish
Platvormid: Windows, OS X, Ubuntu, iOS ning Android
Ühendusprotokolli tugi: PPTP, L2TP, OpenVPN
Asukoht: Saadaval 47 riigis
Hind: 10$ kuus / 78$ aastas kahelt seadmelt VPN teenuse kasutamiseks.
IPVanish tagab kasutajate privaatsuse ja ohutuse huvitaval viisil. Nad kasutavad jagatavaid IP aadresse, seega isegi operaatoritel pole aimu mida kasutaja teeb ja mis lehti ta külastab. Nagu ka eelnimetatud teenusepakkujad ei jälgi see kasutaja tegevust.
VanishVPN trumbiks on selle kiirus. Kuigi VPN kasutamisel võib internetiühenduse aeglaseks muuta, selle teenuse kasutamisel antud muret pole. VanishVPN võimaldab isegi mugavalt vaadata välisriikide telesaateid ja filme.
CyberGhost
Platvormid: Windows, OS X, Linux, iOS ja Android
Asukoht: serverid 23 riigis (tasuta kasutajatele saadaval 14 riigi serverid)
Hind: Tasuta või 7$ kuus / 40$ aastas (Premium+ eest saab teenust kasutada rohkem kui ühe seadmega. Hinnaks 11$ kuus / 70$ aastas).
CyberGhost on pikemat aega turul olnud VPN teenus, mis oli küll tuntud kuid mitte eriti sõbralik teenuse tasuta versiooni kasutajate suhtes. Paar aastat tagasi muutis tootja oma poliitikat ning nüüdsest on ka prii versioon üsnagi kasutatav. CyberGhost’i tootja väidab oma kodulehel, et see on võimeline mööda hiilima Netflixi, Hulu ja teiste voogedastusteenuste VPN blokeeringutest ning võimaldab ohutult Facebook’i kasutada (teatud riikides on see blokeeritud). Paraku saab tasuta versiooni kasutada ainult 3 tundi järjest samas kui maksvale kasutajale selliseid piiranguid ei seata.
TunnelBear
Platvormid: Windows, OS X, iOS, Android ja veeb
Asukoht: serverid 20 riigis
Hind: tasuta / 7,99$ kuus / 49,99$ aastas
TunnelBear on üks nendest „väikestest aga tublidest“ VPN teenuspakkujatest, millest keegi eriti juttu ei tee ning mis aktiivset reklaamikampaaniat ei pea. Samas on tegu üsnagi asjaliku ning ohutu VPN teenusega, mis on kiire, see ei kogu kasutajate kohta mingisugust infot ning selle leivanumbriks on trikk, mis blokeerib andmeedastuse kui VPN ühendus peaks katkema. See aitab vältida kasutaja privaatsuse ohtu sattumist.