Kui sageli peaksid oma telefonile restarti tegema?

2-3 minuti lugemine

Telefon mõjutab, kuidas ja millal me sõprade ja perekonnaga suhtleme, tööd teeme, riideid ostame. Kui telefon mängib Sinu elus nii olulist rolli, siis kas Sa hoolitsed tema eest piisavalt ning õigesti?

Anna kord nädalas telefonile puhkust

restart

Kõik on kuulnud, et arvuti töökindluse tagamiseks tuleb see aeg-ajalt täielikult välja lülitada (power off). Sama on nutitelefoniga – et kõik maksimaalselt hästi toimiks, peaksid iga nädal vähemalt korra oma telefoni välja lülitama.

Anna telefonile minut-paar puhkust ja ärata ta uuesti ellu. See tegevus võib Sinu telefoni eluiga drastiliselt mõjutada.

Äpi minema „pühkimine“ ei = selle sulgemisega

Enamikel juhtudel ei ole äpp, mille kasutamise oled lõpetanud ja ekraanilt ära „pühkinud“, tegelikult suletud. See jääb staatusesse, mis võimaldab selle soovi korral kiiremini taasavada. Üks-kaks äppi ei mõjuta telefoni oluliselt, kuid mõtle kui palju äppe Sa päeva/nädala/kuu jooksul kasutad.

Kui Sa ei ole omal algatusel telefonile ammu restarti teinud (mõned inimesed ei tee seda mitte kunagi, enne kui keegi nende tähelepanu sellele ei juhi), sest kõik toimib, siis tegelikult mõnulevad need äpid vaikselt kuskil taustal. Ootavad Sinu kutset, et uuesti avaneda (seda hetke võib-olla ei tule kunagi) ning kasutavad samal ajal rõõmsalt nii telefoni akut kui ka mälu. Mälu, mida Sul on fotode tuunimiseks või mõne põneva uue äpi allalaadimiseks hädasti vaja.

Sellest on niiiii palju räägitud

Jah, me oleme ka varem nii taaskäivituse kui ka väljalülitamise vajalikkusest rääkinud, kuid siiski tuleb igapäevaselt palju klientide pöördumisi, kus arusaamatul põhjusel internet või äpp ei tööta. Või kogu telefonis tegutsemine on lihtsalt liiga aeglane. Just neid ja ka näiteks seadme kokku jooksmist saaks vältida, kui telefonile kord nädalas pisike paus anda. Rääkimata sellest, et väike restart aitab ka aku eluea pikendamisele kaasa.

Täpselt selle pärast soovitavad meie toredad teenindajad probleemide puhul esimese asjana just taaskäivitust. Sa ei jää selle paari minuti jooksul millestki oluliselt ilma ning tõenäoliselt tunned kasutuses peale seda erinevust. Kindlasti võta meiega ühendust kui pärast restardi tegemist ei tunnetanud telefonis muutust paremuse poole.

Vali restardiks õige hetk!

Ideaalne võimalus oma telefonile pikem paus anda on kinos või teatris. Kui sealses keskkonnas lülitame telefonid nagunii hääletu peale, siis miks mitte kasutada juhust ning need täiesti välja lülitada? Teistega arvestav kultuurielamuse nautija või kinokülastaja ei vehkle enne vaheaega/lõppu oma helendava seadmega üle saali ja nii ongi kaks-ühes saavutatud.

Head restarti!

Kristiina Tubalkain

19.06.2019