52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kui sageli peaksid oma telefonile restarti tegema?
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Telefon mõjutab, kuidas ja millal me sõprade ja lähedastega suhtleme, tööd teeme, riideid ostame. Kui telefon mängib Sinu elus nii olulist rolli, siis kas Sa hoolitsed tema eest piisavalt ning õigesti?

Anna kord nädalas telefonile puhkust

restart

Kõik on kuulnud, et arvuti töökindluse tagamiseks tuleb see aeg-ajalt täielikult välja lülitada (power off). Sama on nutitelefoniga – et kõik maksimaalselt hästi toimiks, peaksid iga nädal vähemalt korra oma telefoni välja lülitama.

Anna telefonile minut-paar puhkust ja ärata ta uuesti ellu. See tegevus võib Sinu telefoni eluiga märkimisväärselt mõjutada.

Äpi minema „pühkimine“ ei võrdu selle sulgemisega

Enamikel juhtudel ei ole äpp, mille kasutamise oled lõpetanud ja ekraanilt ära „pühkinud“, tegelikult suletud. See jääb staatusesse, mis võimaldab selle soovi korral kiiremini taasavada. Üks-kaks äppi ei mõjuta telefoni oluliselt, kuid mõtle kui palju äppe Sa päeva/nädala/kuu jooksul kasutad.

Kui Sa ei ole omal algatusel telefonile ammu restarti teinud (mõned inimesed ei tee seda mitte kunagi, enne kui keegi nende tähelepanu sellele ei juhi või telefon seda ise ei nõua), sest kõik ju toimib, siis tegelikult mõnulevad need äpid vaikselt kuskil taustal. Ootavad Sinu kutset, et uuesti avaneda (seda hetke võib-olla ei tule kunagi) ning kasutavad samal ajal rõõmsalt nii telefoni akut kui ka mälu. Mälu, mida Sul on fotode tuunimiseks või mõne põneva uue äpi allalaadimiseks hädasti vaja.

Sellest on niiiii palju räägitud

Jah, me oleme ka varem nii taaskäivituse kui ka väljalülitamise vajalikkusest rääkinud, kuid siiski tuleb igapäevaselt palju sõprade pöördumisi, kus arusaamatul põhjusel nett või mõni äpp ei tööta. Või kogu telefonis tegutsemine on lihtsalt liiga aeglane. Just neid ja ka näiteks seadme kokku jooksmist saaks vältida, kui telefonile kord nädalas pisike paus anda. Rääkimata sellest, et väike restart aitab ka aku eluea pikendamisele kaasa.

Täpselt selle pärast soovitavad Tele2 toredad teenindajad probleemide puhul esimese asjana just taaskäivitust. Sa ei jää selle paari minuti jooksul millestki olulisest ilma ning tõenäoliselt tunned pärast seda kasutuses erinevust. Kui pärast restardi tegemist ei tunnetanud telefonis muutust paremuse poole, siis võta kindlasti meiega ühendust.

Vali restardiks õige hetk!

Ideaalne võimalus oma telefonile pikem paus anda on kinos, teatris, lennukis või õhtul magama minnes. Kui lülitame telefonid nagunii hääletu või lennurežiimi peale, siis miks mitte kasutada juhust ning nutisõber täiesti välja lülitada? Samal ajal saad nautida etendust, lugeda raamatud, lugeda lambaid või muidu sõpradega õhtusöögi ajal jutustada. 

Head restarti!

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!