Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Milline pilveteenus on Sinu jaoks parim?
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Põhjuseid, miks oma faile ja mälestusi pilve varundada, on rohkem kui Kass Arturi koogis kaloreid. Tähtsam küsimus on aga, milline pilveteenus võiks just Sulle see kõige parem olla.

Google Drive

Kui Sa veel siiski ei ole kindel, kas tasuks pilve kasutada, siis siin on mõned plussid selle tegemiseks.

  • Mugav ligipääs sõltumatult ajast ja kohast.
  • Saad faile kiirelt seadmete ja sõprade vahel jagada.
  • Garanteeritud südamerahu, sest kui Sinu arvuti või telefoniga peaks midagi juhtuma, siis kõige väärtuslikum kraam jääb pilve alles.

Seega, millist teenust sellise tähtsa ülesande jaoks usaldada?

Vaatame otsa levinumatele variantidele ja pakume ka mõned vähem tuntud alternatiivid, mis väärivad Sinu tähelepanu. Täpsemalt: Google Drive, Kiliaro (ehk Piiramatu Pilv), Apple iCloud, Dropbox, Microsoft OneDrive ja IDrive.

Põhiinfo

 

Tasuta maht

Igakuine tasu / kogumaht

Tugevused

Google Drive

15 GB

1,99 € / 100 GB

2,99 € / 200 GB

9,99 € / 2 TB jne

Tuntud teenusepakkuja. Usaldusväärne. Kasutajasõbralik.

Piiramatu Pilv (Kiliaro)

Esimesed 30 päeva piiramatu maht tasuta

2 € / piiramatu maht

Vaieldamatult kõige soodsama hinnaga pakkuja. Failid varundatakse originaalsuuruses

iCloud

5 GB

0,99 € / 50 GB

2,99 € / 200 GB

9,99 € / 2 TB

Ühilduvus Apple ökosüsteemiga.

Dropbox

2 GB

9,99 € / 2 TB

16,58 € / 3 TB

Lihtsus ja ühilduvus platvormidega (iOS, Windows, Android, Linux jne).

OneDrive

5 GB

1,99 $ / 100 GB

6,99 $ / 1 TB

9,99 $ / 6 TB (6 kasutaja peale)

Windowsiga arvutites tuleb “karbiga kaasa” ehk nähtav File Exploreris. Suurepärane ühilduvus Office365ga.

IDrive

5 GB

4,34 $ / 2 TB

6,22 $ / 5 TB

Hea hind. Saad kõik erinevad seadmed ühe konto alla varundada.

Nagu iga hea vorstiga, alustame otsast.

Google Drive – mugavus maksab

Raske leida Androidi kasutajat, kes ei puutuks kokku Google Drive’ga. Isegi kui Sa seda aktiivselt ei kasuta, siis tea, et ka Sinu Gmailis olevad meilid kasutavad Google Drive’i mahtu. Nagu ka Google Photoses olev foto- ja videokunst.

Google Drive

Google’i tööpõld on lai. Lisaks failide Drive’s varundamisele, saad neid seal kas ise või koos sõprade/klassikaaslaste/kolleegidega üle veebi muuta. Olgu selleks tavaline Wordi fail, PowerPoint esitlus või Exceli dokument, kõiki saad mugavalt jagada ja redigeerida. Saad ka näha, miks osa kallal kaaslane täpselt töötab.

Drive’i saad ka oma telefoni sisu varundada. Täpsemalt siis telefoni seaded, äpid, kõne ja SMSi logi. Just sealt võtab Google info, kui soovid uut Androidi telefoni seadistada. Või siis läptopi kindlaid kaustasid varundada.

Kui tasuta antud 15 GB-st väheks jääb, saad alates 1,99 € eest kuus mahtu juurde osta. See annab nt 100 GB, mida saad omakorda kuni 5 pereliikmega jagada. Tasulisi valikuid on kokku 6 tk ja nendest kõige kallim maksab 299,99 € / kuus. Aga selle eest saad ka 30 TB mahtu.

P.S. Google Drive’i (jt teenuseid) saavad mõistagi kasutada ka iOS süsteemide omanikud.

Piiramatu pilv

Kiliaro

Rootslaste Kiliaro (ehk Tele2 Piiramatu Pilv) on spetsialiseerunud Sinu mälestuste varundamisele, olgu selleks fotod või videod. Aktsepteeritud on tavapärased jpg, png, avi, mp4 ja mpg, aga kahjuks mitte raw. Ka dokumente ei saa salvestada. Sisuliselt on tegu Google Photosega, ainult et kogu kraam salvestatakse originaalsuuruses ja teenuse hinnastamine on palju lihtsam.

Esimesed 30 päeva saad Kiliarot tasuta kasutada ja hiljem maksab piiramatu pilvemaht vägagi taskukohased 2 € kuus. Ehk sisuliselt ühe hot dogi hinna eest saad kõik mälestused alles jätta. Kiliarol on äpid nii Androidi, iOSi, Windowsi kui ka veebi jaoks.

Fotod ja videod kuvatakse ajajoone põhimõttel ning soovi korral saad luua erinevaid albumeid, mida sõprade ja perega jagada. Lubatakse ka kõrgendatud turvalisust, kuna isegi Kiliaro enda töötajad ei pääse kasutajate fotodele ligi. Suur eelis Google ees, kes regulaarselt Sinu ja minu kraami robotite (ja ilmselt ka inimeste) silmadega skännib.

Tele2 kliendid saavad teenusega mugavalt liituda, sidudes selle oma telefoninumbriga. See päästab krediitkaardiga arveldamisest ja ohust, et teenus katkeb, kui kaart aegub.

iCloud – kui elad õunamaailmas

iCloud

Apple’i teenustel on selge läbiv joon: need on head valikud, kui Sa oled tugevalt nende ökosüsteemiga seotud. Ehk Sul on taskus iPhone, laual MacBook, kõrvas AirPodsid ja randmel Apple Watch. Kui mitte, siis on turul ratsionaalses vaates paremaid teenuseid. Sama kehtib ka iCloudi kohta.

Kuidas muud moodi seletada olukorda, et iOS süsteemi omanikud saavad iCloudis 5 GB tasuta varundamisruumi, samal ajal kui teiste seadmete omanikud peavad leppima 1 GB mahuga. iCloudil on Windowsi äpp, aga puudub Androidi äpp. iCloudi kasuks räägib hea ühilduvus Apple enda äppidega: Pages, Numbers, Keynote jne.

Muidu saad sarnaselt Google Drive’le luua erinevaid kaustasid ja seal olevates failides koos muudatusi teha. Muudatused sünkroniseeritakse üle kõigi seadmete, millega iCloud seotud. Samamoodi läheb ka Photose, Maili, Calendari jt äppide maht iCloudi mahu arvestusse.

0,99 € kuumakse annab Sulle 50 GB, 2,99 € 200 GB ning 9,99 € 2 TB mahtu. Family Sharing lubab mahtu jagada kuni viie pereliikmega.

Dropbox – otsekohene, lihtne

Dropboxi puhul kehtib talupojaloogika, et kartuli koorimiseks sobib kõige paremini kartulikoorimisnuga. Dropboxi põhiülesanne on Sinu faile varundada ja neile mugavat ligipääsu pakkuda, sõltumata sellest, mis seadet Sa parasjagu kasutad. Dropbox sobib nii Windowsi, Apple’i, Androidi, Linuxi jt seadmetega. Muidugi on ligipääs tagatud ka veebilehe kaudu.

Teenusepakkujana on ta usaldusväärne, lihtne üles seada ja mugav kasutada. Puuduvad piirangud üleslaetavate failide vormingule ja suurusele. Faile saab sünkroniseerida ka lihtsalt drag-and-drop meetodi kaudu. Kasutajaliides on puhas ja jagamisvõimalused on lihtsasti arusaadavad. Seega sobib ka algajatele kasutajatele.

Esialgu antakse kasutajale 2 GB tasuta mahtu. Erinevate tegevuste eest võib tasuta mahtu juurde saada: kasutusjuhendi läbimisel saad juba 250 MB juurde. Nagu Google Drive ja iCloudi puhul, ka Dropbox annab 2 TB mahtu 9,99 € eest kuus.

OneDrive – Windowsi kasutaja A ja O

Microsofti OneDrive on alates Windows 8-st iga Windowsi operatsioonisüsteemiga kohe kaasas. See teeb ta kasutusele võtmise äärmiselt mugavaks. Elab ta ju otse File Exploreri sees. Lisaks saad OneDrive’le ligi läbi brauseri, Androidi või iOSi äpi.

Stardiks antakse 5 GB tasuta mahtu ja hinnakiri on laias laastus turu keskmine: paar eurot kuus annab 100 GB ja ühe viisaka prae hinna eest saab juba 1 TB pilvemahtu.

OneDrive’i plussid on sarnased Google Drive’le: väga hea ühilduvus ülejäänud teenusepakkuja (siin Microsoft Office tarkvara) programmidega ja võimalus teha ühiselt veebis failidega tööd. Lisaks väga mugav kasutajaliides ja sujuv -kogemus. Tööriista omadused on väga head, seega on ideaalne valik ka ettevõtetele. Piltide ja videode jaoks on Google Drive ja Photos nõks paremad.

IDrive – varunda turvaliselt ja alati

idrive

Number üks valik neile, kelle jaoks on elutähtis, et kogu seadme sisu oleks pilves back-upitud. Siis on seadme sisu alati kättesaadav ja õnnetuse korral muret tunduvalt vähem. Saad ühe konto alla varundada nii oma Android telefoni, iPhone’i, Macbooki, tahvelarvuti kui ka tavalise PC sisu.

IDrive hoiab alles seadmete vanemaid varundusversioone ja kui korra juba kõik seadistatud, siis edaspidi toimetab IDrive juba vaikselt taustal. Lisaklikke Sa tegema ei pea. Kindlasti peaks sellise seadistuse puhul piiramatu mahuga netipaketti omama.

Nagu juba reegliks, pakub IDrive stardiks 5 GB tasuta mahtu, aga suuremahulise varundamise jaoks jääb sellest kindlasti üpris ruttu väheks. Õnneks ei maksa tasuline maht pooltki nii palju kui populaarsemate teenusepakkujate juures. Terabaidid saab kätte juba mõne euro eest.

Kokkuvõte

Parima pilveteenuse valik sõltub lõpuks mõistagi kasutaja endi vajadustest. Kui hing ihkab kõik-ühes platvormi, siis tasub vaadata Google ja Microsofti poole. Kui on oluline, et varundus kõigega ja kõikjal töötaks, siis on ehk parim valik Dropbox.

Kui tegeled fotograafiaga ja vajad, et fotod ning videod oleksid (soodsa hinna eest) salvestatud originaalsuuruses (ja mitte RAW formaadis), siis tasub uurida Kiliarot. Apple’i kasutajad jäävad tõenäoliselt iCloudi juurde, kuna see pakub õunasüsteemis kõige suuremat mugavust. Äriinimestele võib kinnisilmi soovitada Microsoft OneDrive lahendust. Kui soovid, et kõik Sinu asjad oleksid alati alles, siis ei pea IDrive’st kaugemale vaatama.

Seega, igaühele oma.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.