Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

4 põhjust, miks seenioril peaks olema nutitelefon
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Ehk mõtled, et „tal ei pea üldse nutitelefoni olema“, sest ka täna täidavad lauatelefon, nuputelefon ning pliiats-paber endiselt edukalt mitmeid rolle, mis nutitelefon on üle võtnud. Reaalsuses pakub nutitelefoni omamine palju lisaväärtusi, mis toovad ellu mugavust, kindlustunnet ja aitavad kasvõi kauem elada!

seenior

Elusündmuste jagamine

Vanemaid inimesi on erinevaid – mõned elavad aktiivset seltsielu ja liiguvad palju ringi, teised jälle peavad erinevatel põhjustel enam koduseinte vahel olema. Mõelge vaid kui palju uut energiat võib kodus istujale anda videolõik lapselapse balletitunnist või videovestlus välismaal elava 5-aastase pojapojaga.

Teistel võib päris huvitav olla vaadata õhtusel tantsukursusel osaleva sõbranna saadetud pildimaterjali. Tehes kontod sotsiaalmeediasse ja kasutades Skype’i, saab kiirelt anda ülevaadet enda elu kohta ning uudistada, mis teised toimetavad.

Lisaks on lausa teaduslikult tõestatud, et sotsiaalselt aktiivsete inimeste eluiga on suure tõenäosusega pikem!

Hoia aju erksana

Aju aktiivsena hoidmine on tähtis igas eas, kuid eriti oluliseks saab see vananedes, mil kognitiivsed võimed kipuvad halvenema. Ajutegevust toetab uute asjade õppimine ning tegevused, mis nõuavad mõtlemist.

Nutitelefonis olevad äpid aitavad (peale mõnusa ajaveetmise) ligi hiilivat üksindust eemale peletada ja  meeled erksana hoida. Tasub uurida äppe nagu Sudoku, Tetris, Solitare, Elevate või Lumocity. Miks mitte ka Monopoly või kasvõi Angry Birds.

Hobid ja huvialad

Internet on uue aja raamatukogu. Sealt leiab asendamatut infot ja ideede genereerimiseks vajalikku materjali. Näiteks Pinterestist leiab ideid nii uuteks heegeldustöödeks kui ka aia ümberkujundamiseks. Loomulikult saab sealt ka koos lapselapsega otsida huvipakkuvaid ajaveetmisevõimalusi – õhupallitennis, mänguretseptid, erinevad käsitööprojektid jne. Muidugi leiab ka häid ideid selle kohta, kuidas oma vaba aega põnevalt sisustada. Ainult mine ja surfa!

Muusika on hingetoit, tuues rõõmu südamesse ning värsket õhku kopsudesse. Nutitelefon ja sellesse installeeritud Spotify äpp võivad anda vanemale inimesele uue hingamise. Võimalus valida miljonite lugude hulgast, koostada oma playlist või kuulata teiste poolt tehtud muusikalistide. Saab kuulata ka vanu lemmiklugusid, mis viivad tagasi nooruspõlve ja elustavad mõnusaid mälestusi.

Tervise toetamine

Nutitelefon on asendamatu abimees tervisemurede üle kontrolli omamisel. Eaka inimese mälu ei pruugi alati olla just kõige usaldusväärsem ja seega on teretulnud äpid, mis annavad märku, kui on ravimite võtmise aeg. Teised äpid on jällegi abiks vererõhu (nt Blood Pressure Diary) või -suhkru (mySugr või Blood Glucose tracker) taseme igapäevasel ülestähendamisel, mida on hiljem mugav arstile esitada. Lisaks see meelerahu, mis kaasneb teadmisega, et kõik on kontrolli all.

Nutitelefonide soovitused

Kui soovid lähedasele vanemale inimesele nutitelefoni soetada, vaata pigem mudelite poole, millel on suur ekraan. Nii on tekst hõlpsamini loetav ja õiged nupuvajutused kergemad tulema. Olulisel kohal on mõistagi ka kauakestev aku, et ei oleks tülikat igaõhtust laadimist. Lisaboonus on ka nutipliiats, mida ekraanil kasutada. See võib olla sarnaselt Samsung Note seeriale juba telefoniga kaasas või saab soetada ka eraldi nutipastaka. Seega soovitame vaadata järgmiseid telefone:

Lõpetuseks – õpetage neile esimese asjana selgeks, kuidas screenshot’i teha, et saaksite neid lihtsamini aidata, kui neil tekib telefoni kasutamisel küsimusi.

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!