Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Tagasi kooli: õudusunenägu või täiuslik elu?
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:


Mul on üks korduv unenägu. Sõbrad räägivad, et neil on umbes samasugune, mõnel koguni täpselt samasugune. 

On 1. september ja mingil põhjusel olen taas oma vanas koolis. Kõik klassikaaslased on uued ja enam-vähem selles eas, nagu noored inimesed lõpuklassis tavaliselt on. Mina olen aga täpselt nii vana nagu tegelikus elus. Ehk 53-aastane. 

Selgub, et ma pole mingil põhjusel kooli ära lõpetanud ja mul tuleb veel üks aasta koolipinki nühkida. Mis aga veel hullem – ma olen täpselt 35 aastat koolist põhjuseta puudunud ja nüüd tuleb mul veenev vabandus välja mõelda, kus ma kõik selle aja olen viibinud. Ülejäänud klassikaaslased said 1987. aasta lõpuaktusel tunnistused kätte, mina olen aga siiani kümne klassi haridusega. 

Õudne unenägu ja korduv, nagu mainisin. Näen seda vähemalt korra aastas, mõnikord tihedamaltki. Mõnikord jätab õudusunenägu mu natukeseks rahule, teinekord suisa paariks aastaks, et siis veel kirkamalt mu öisesse ellu naasta. 

Mul on kolm last. Üks on kooli ammu lõpetanud ja kaks käivad seal praegu. Ja ehkki igasügisene koolisaatmine on pigem ema õlul, tuleb minulgi septembri lähenedes mõelda, milliseid „tagasi kooli” asju ma lastele ostan. Mis annab mulle omakorda võimaluse taas kord tõdeda, kui jube palju lihtsam on tänaste laste elu võrreldes nende omaga, kes pimedail 80ndail koolis pidid käima. 

Kui keegi oleks mulle kooli mineku puhul taskutelefoni kinkinud, oleksin arvanud, et terve mõistus on mu maha jätnud. Mobiiltelefone polnud tollal olemaski ning Spotify asemel tuli sul Raadio Luksemburg sahinate kiuste üles otsida, kui moodsat muusikat tahtsid kuulata. Nüüd ostetakse aga lastele 1. septembri puhuks uus iPhone 13 või Samsung Galaxy S22 ja õigesti tehakse – miks peaksid tänased noored kannatama vaid seetõttu, et nende vanemate elu kehvem oli?

Ja muidugi transport! Brežnevi ajal käisid lapsed koolis trolli või trammiga. Ning need, kes sattusid koolimajale lähemal elama, pidid kondimootoriga läbi ajama. Nüüd on tänavad täis elektritõukerattaid ja iga jüts eeldab õigusega, et lisaks ranitsale ulatatakse talle 1. septembri hommikul ka Segway Ninebot eKickscooter F30E. 

Kui järele mõelda, pole mu korduv unenägu nii õudne midagi – 1987. aastaga võrreldes on 2022ndal päris mõnus kooli minna. Head saabuvat 1. septembrit! 

 

Koolialguse pakkumised Tele2lt leiad SIIT.

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.