Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

UUDISED

Ole kursis sellega, mis Tele2s toimub. Loe kõige värskemaid uudiseid!

Tele2 investeeris 5G oksjonil sagedusvahemikesse, mille abil tagada oma klientidele kiirem teenus üle Eesti
15.11.2022


Eile, 15. novembril teatas Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti (TTJA) järjekordse 5G oksjoni enampakkumise edukast lõppemisest. Oksjoni tulemusena sai Tele2 Eesti võimaluse pakkuda 5G teenuseid ka 700 MHz sagedusalas, mis võimaldab klientideni viia parema leviala ja oluliselt suuremad kiirused.  


TTJA seekordsel 5G oksjonil olid enampakkumisel kuus plokki sagedusalas 694–790 MHz. Seda sagedusala loetakse 3,5 GHz ja 26 GHz kõrval üheks olulisemaks ning see on olulise tähendusega 5G tehnoloogia kasutuselevõtmisel. 

Tele2 tehnoloogiadirektor Tanel Sarri sõnul on 700 MHz sagedusala varasematest palju madalam ja sobib hästi just hajaasustuspiirkondadesse. „Võidetud sagedusala plokid on meie jaoks väga olulised, kuna aitavad tagada parema üleriigilise katvuse ehk levi saab olema ka siseruumides ning kõikjal, kus eelnevad mobiilside generatsioonid täna levivad. Paremad kiirused ja uued võimalused jõuavad lisaks linnadele ka maapiirkondadesse, aga selleks, et 5G võrku kasutada on vaja ka vastava toega seadet. Selle kohta leiab infot näiteks Tele2 veebilehelt tele2.ee/5G ja soovitusi saab loomulikult küsida ka tele2lastelt.“  

Sarri lisab, et senised sagedusalad, milleks on varasemal oksjonil võidetud 3500 MHz ja pikalt Tele2 kasutuses olnud 2300 MHz, on eelkõige suure mahu ning paremate kiiruste tagamiseks. Lisandunud 700 MHz sagedusala võimaldab paremale katvusele lisaks pakkuda teenuseid, mis ei vaja suuri andmemahtusid nagu on asjade interneti teenused (IoT).  

Tele2-l on juba varasemast valmis tugijaamad, kus 5G uute, 700 MHz oksjonilt võidetud litsentside tulemusena sisse lülitatakse. „Tegeleme 5G arendustöödega järjepidevalt ja plaanime saavutada üleriigilise katvuse, et vastata oma klientide vajadustele. Meie kliendid on teenust juba suve algusest eelkõige Tallinna piirkonnas testida saanud. Järgmisest aastast on 5G meie klientide jaoks saadaval kõigis teenustes. Lisaks plaanime teha koostööd uuendusmeelsete kohalike ja rahvusvaheliste ettevõtetega, et tuua oma klientideni parimad ning turvalisimad 5G teenused.,“ täpsustas Sarri.