52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Seiklusi täis e-äri
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

On uus päev, heliseb äratuskell, mis sunnib sügiseses pimeduses silmi avama. Pärast jalutuskäiku koeraga ja hommikukohvi joomist, istun Tele2 e-poe halduri toolile ja alustan uut seiklust. Seiklus – just selle sõnaga võib kirjeldada minu tööd. Igas päevas on piisavalt väljakutseid ja pidevalt saab midagi uut õppida ja teha.

„On esmaspäeva hommik pikk nädal ootab ees. Ma olen selles ringis kõik läheb sama teed“ nii laulab Koit Toome. Kui saan milleski kindel olla, siis selles, et mitte miski ei lähe siin sama teed. Teen oma postkasti lahti, et vaadata, mis mind täna ees ootab.  Alustan oma päeva kohe koosolekuga ning seejärel tuleb uus toode e-poodi lisada. Toodete lisamise juurde kuulub piltide töötlus ja loomulikult ka tootekirjelduste kirjutamine. Paratamatult võivad kirjutades sõrmed valele nupule vajutada, ning seetõttu on nii mõnigi kord juhtunud, et nutitelefonist saab nututelefon.

Tundub, et päeva algus on rahulik, kuni leian arvutiekraanilt samaaegselt mitu uue e-maili ja vestluse teavitust. Meie tubli võlur avastas, et sel ajal, kui mina õndsat und veel nägin, on e-poes käinud Kratt ja justkui võluväel on ära kaotanud mõned tooted. Maandumisleht ei avane, liidivorm ei lase andmeid ära saata, toote info on uuenenud ja vajab muutmist, pdf-fail tahab kuskil uuendust – need on ainult mõned mured, millega minu poole pöördutakse. Nagu tehnoloogiaga ikka, ei ole võimalik selliseid hetki ette näha ja planeerida, seetõttu pean igapäev olema valmis ootamatusteks. Õnnetused ei hüüa tulles ja kui juba tulevad, siis ikka mitme kaupa. Sellistel puhkudel kulub ära kiire reageerimisvõime ja prioritiseerimisoskus.

Kõrvalseisjale võib jääda sisuhalduri rollist mulje kui rutiinsest liinitööst, tegelikkuses on minu rollile usaldatud suur vastutus ning kui on piisavalt aega, et mõelda ja planeerida, on võimalik lasta oma loovusel lennata. Rutiini hoiab ka eemal pidev uute asjade õppimine. E-kaubanduse maailm muutub kiiresti ja nende muutustega tuleb kaasas käia. Selle lühikese aja jooksul on mul õnnestunud palju asju teha esimest korda – esimene A/B test, uus menüü meie kodulehele, enda kujundatud maandumislehed ja loomulikult see sama blogipostitus, mida Sa parasjagu loed.

Kuigi Sulle võib jääda mulje nagu töötaksin kiirreageerimisrühmas, siis tegelikkuses möödub mõni päev rahulikus tempos, kõrvaklapid peas, maandumislehti ehitades ja veebisisus muudatusi tehes.

Oma rollis teen tihedalt koostööd meie e-poe tootejuhiga, kes seisab selle eest, et meie sõpradeni jõuaksid ainult kõige paremad veebilahendused, ja UX-disaineriga, kes kujundab meile kõige vingemaid lehti. Kui Sa soovid natuke rohkem nende mõtetest lugeda siis kliki siia ja siia. E-äri tiimis töötame kõik selle nimel, et meie e-keskkondade kasutajateni jõuaksid ainult parimad lahendused.


Merje Adams
Tele2 e-poe haldur

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!