Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kuidas valmistada ise kodus ideaalset kohvi?
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Kes meist ei tahaks osata ise kodus ideaalset kohvi valmistada? Coffee People kliendihaldusjuht Sandra Pärnat jagab oma soovitusi, kuidas ise kodus perfektset kohvi valmistada. 

Kas Sina usud, et maailma parimat kohvi tehakse just Tallinnas? Ei usu? Aga nii see tõesti on –  Tallinna külje all asub Coffee People röstikoda, mis on kogu tiimiga pühendunud planeedi kõige kvaliteetsema kohvioa leidmisele ning selle veelgi paremaks röstimisele. Ettevõte varustab kodusid-kontoreid kohviseadmete ja espressomasinatega, koolitab baristasid ning propageerib kvaliteetse erikohvi joomise kultuuri.

Ja kvaliteetset erikohvi joovad Eesti inimesed üha rohkem. See on kõrgeima kvaliteediga kohv, mis hõlmab kogu tarneahelat, kasutades ühe päritoluga kohvi. Kuidas aga kvaliteetset kohvi ära tunda? Kui on võimalik avatud kohvipakki nuusutada ja sealt tuleb kõrbenud lõhna, võib kindel olla, et neist ubadest valmistatud kohv maitseb mõrult. Viimast ei soovi aga enamik inimesi ilmselt kogeda.

Kui aga kohvi nuusutada pole võimalik, siis on lihtsam kvaliteetset kohvi tunda ära, jälgides infot kohvi päritolu kohta. Mida kvaliteetsem on kohv, seda enam infot selle kohta jagatakse, kuni farmi ja farmeri nimeni välja. Ideaalne kohv ei tohi olla mõru ega kibe, vaid peaks olema pehme, magus ja mahlane.

Ent kuidas ise kodus perfektset kohvi valmistada? Selleks, et kodus valmistada perfektset kohvi, on kolm olulist reeglit: kasutage korralikke ube, jahvatage need ise ja doseerige õigesti. Esmalt tuleks vastavalt maitsele valida röst: kes armastab pikka ja tummist, veidi šokolaadist järelmaitset, võiks valida mõne tumedama röstiga kohvi. Pisut kergemad, veidi happelised ja õrnalt puuviljased on heledama röstiga oad. Rösti tumedus kohvipakkidel on ka märgitud. Suurepärase koduse kohvi valmistamiseks võiks järgida just neid soovitusi:

  1. Parim tulemus tuleb siis, kui kasutada puhast, puhast, filtreeritud ja kuni 94°C kraadini kuumutatud vett.

  2. Võimalusel tasub jahvatada kohv värskelt just enne kohvijoogi valmistamist.

  3. Kuna tõmbeaeg mõjutab kohvi maitsetasakaalu väga palju ja väga lihtne on lasta kohvil veega kokkupuutel üle- või alatõmmata, siis võiks kasutada kohvi valmistamisel kella või taimerit ning pidada kinni optimaalsest kohvi ja vee kokkupuuteajast, mis on vastavalt valmistamisviisile mõnevõrra erinev. 

    Näiteks presskannuga valmistamisel on optimaalseim vee ja kohvi vahekord 70 g kohvi 1 liitri vee kohta. Sel tasub lasta 4 minutit tõmmata, seejärel läbi segada ja lusikaga kõige pealt crema kiht maha võtta – siis jääb kohvile puhtam maitse. Võimalusel ei tasu kohvipuru presskannu liiga pikaks ajaks seisma jätta, kuna kohv tõmbab edasi ka siis, kui on metallist filtriga presskannu põhja surutud.

Coffee People eesmärk on pakkuda maailma parimat kohvi. Maailma parimat teenindust oodatakse ka oma koostööpartneritelt. Just sellepärast on nad telekommunikatsioonipartneriks valinud Tele2, kellega väärtused kattuvad.  „Tele2 läheneb oma klientidele ja nende soovidele individuaalselt, on väga sõbraliku ja sooja teenindusega ning aitavad kiirelt. Meie jaoks on oluline, et saaksime läbi koostöö luua lisaväärtust ja seda me ka saame.“

Esimesena Eestis: piiramatu kontor ja ruuter ühes paketis

Selleks, et oma klientide soovidele vastu tulla on Tele2 loonud ka piiramatu internetimahu ja võimeka ruuteriga ärikliendi paketi, mille keskmes on piiramatu võimalus internetikasutuseks ning vaid Tele2 valikus olev võimekas Huawei ruuter. 

Tele2 turundusdirektori Ines Estrini sõnul on kaheks peamiseks väärtuseks piiramatus ja vabadus ning just neid võimalusi soovib ettevõtte pakkuda ka oma äriklientidele.  Piiramatut internetti, Huawei B628 ruuteri renti ning staatilist IP-aadressi sisaldava paketi hind on 23 eurot kuus. 

Lisaks on „Piiramatu Kontori“ paketi kasutajatel on võimalik oma ruuter kolme aasta tagant ilma lisatasudeta välja vahetada. Kõik uued paketid sisaldavad piiramatut andmesidekiirust, kõneminuteid ning tekstisõnumite arvu, ent erinevad andmesidemahu poolest. 

Võta pakkumine juba täna SIIT.

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!