Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Eesti moodsaima kitsefarmi, Andri-Peedo talu perenaine Linda Pajo tõdes, et kuigi algusaastatel oli väga keeruline oma äri luua ja kõike tuli otsast õppida, siis koroonakriisist raskemat aega pole nad seni pidanud läbi tegema.
Linda Pajo on koos elukaaslase Kermo Rannamäega äsja põdenud läbi koroonaviiruse ja tõdeb, et see pole kogu olukorra juures sugugi kõige raskem. Keerulisel ajal on kõige rohkem muret valmistanud teadmatus tuleviku osas – aeg on ebastabiilne ja olukord on piirangute osas pidevalt muutunud. Küsimus, millal taastub täielikult tavapärane elu, on eriti tugevalt peas ilmselt just väikeettevõtjatel.„Ma ei taha viriseda, kõigil on praegu keeruline. Aga kahtlemata pole meil talu loomise algusest nii rasket aega olnud – täna peab kogu aeg mõtlema, mis saab edasi ja kuidas osta loomadele süüa ning inimestele palgad välja maksta. Koroonaajaga on meil väga suur hulk kliente ära langenud, just restoranide poolelt,“ arutles Pajo, kes sõnas kohe positiivsema noodi pealt: „Samas oleme näinud, et elu käibki niimoodi üles ja alla. Kui vahepeal on kõik halvasti, siis järgmisel hetkel on juba kõik jälle hästi. Me pole õnneks ise ka ootama jäänud, et keegi nüüd ja kohe appi tuleks, vaid oleme tegutsenud ja töötanud selle nimel, et saaksime avanemise korral kiirelt edasi liikuda.“
Looduses liikumine aitab
Täna sõlmitaksegi kokkuleppeid erinevate restoranidega. Lisaks üritatakse koostööpartnerite ringi laiendada. Väga palju on tehtud ka selle nimel, et oma kohvik muutuks mugavamaks ja paremaks. Suveks näiteks tehakse kohvikusse uus väliterrass. „Töö käib, teeme reklaami nii palju, kui saame ning proovime oma tooteid naabertaluniku, Nopri talu kojukande abil müüa. Ka sellest on meile tänases olukorras palju abi,“ loetles Pajo.
Selleks, et end vaimselt hoida ja läbipõlemist vältida, soovitab ta võimalikult palju liikuda looduses. Nemad ise armastavad matkamist ning käivad võimalusel ka kohalikega võrkpalli mängimas. Mida aga teha veel selleks, et ka väga nõudlikul ja kiirel ajal vastu pidada?
Pajo sõnul on kõige olulisem pidada silmas lõppeesmärki ja mitte jääda oma murega üksinda. „Projektid ja töö peavad olema põnevad. Kui töö on väga vastumeelne, siis kipuvad asjad väga kiiresti allamäge minema,“ leiab ta. „Kindlasti aitab see, kui on keegi, kellega oma muret ja väljakutseid jagada: me toimetame kahekesi ja saame oma muresid jagada ja kõik pole ainult enda kanda. Ka pere on suureks toeks, kellega on alati võimalk muresid jagada ja nõu küsida.“
Enda jaoks tuleb leida aega
Kiirel ajal on noore naise sõnul oluline ka see, et aeg-ajalt võetaks endale kasvõi jõuga aega. See aitab järgmisel päeval taas paremini ja efektiivsemalt oma tööd teha. „Pigem tulebki mõelda, et alguses on raske ja loota, et ühel hetkel läheb kergemaks, see on hästi oluline. Positiivsust on oluline säilitada ja selle nimel tööd teha,“ nentis ta.
Seniks aga tuleb rõõmu tunda ka väikestest asjadest. Küsimusele, mis Pajole täna rõõmu valmistas, vastas ta: „Oeh, täna valmistab mulle näiteks rõõmu ilus ilm. Päike paistab. Sellest piisab.“