52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Sony Xperia X Compact vs iPhone SE
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

X Compact vs iPhone SE - kaks miniatuurset kangelast

Tõsi, ligikaudu 500 euro eest on võimalik osta päris arvestatavaid nutitelefone, aga kõigile ei pruugi need olla sobilikud suuruse tõttu.

Testisin kahte väikest kuni 500-eurosesse hinnaklassi kuuluvat telefoni - Apple’i iPhone SE ja Sony Xperia X Compact - mõlemad on vähem kui 5-tolliste ekraanidega ehk tänapäeva mõistes väiksed.

Kaks mini

Igapäevaselt olen kasutanud 5,5-tolliste ekraanidega telefone, nii et järsku märgatavalt väiksemate mudelite kasutuselevõtt mõjus alguses veidi ehmatavalt. Kui paberil ei tundu suuruste erinevus üldsegi suur, siis reaalsus on teine. Esmalt hakkasin kasutama Sony mudelit, mis alguses tundus justkui nukkudele loodud mängutelefon. Praeguseks olen juba temaga ära harjunud – nagu ka iPhone SE-ga. 

Sony Xperia X Compact – hinna sees pole alumiiniumi

Sony Xperia X Compacti näol on peaasjalikult tegu mini-suuruses mudeliga põhitelefonist, Sony Xperia XZ-ist. Sony on sama taktikat kasutanud ka varasemalt - Xperia Z5 Compact oli Z5 väikevend; Z3 Compact omakorda Z3 oma ja nii edasi.

Kuigi ka sel korral tundub võrdluses suurema vennaga X Compact lahjavõitu, on telefonis siiski koha leidnud ka teiste X seeria telefonide kiiduväärt omadused - ilus disain (ALKALEIDO alumiiniumi paraku pole), kolme sensoriga ennustava fookusega kaamera ning USB C laadimispesa.

X Compact

Tegemist on väga toreda väikse telefoniga, mille aku peab õhtuni vastu, pildid tulevad iga valgusega võrdlemisi korralikud (vähemalt sotsiaalmeedia ja kodukroonika jaoks) ning ka võrdlemisi väikest ekraani on pärast väikest harjumist mugav kasutada, sest sõrmed ulatuvad hõlpsalt ühe ekraani äärest teiseni.

Kahjuks on aga X Compact ilma jäänud kahest väga heast XZ omadusest - hindamatu väärtusega vee- ja tolmukindlusest ning alumiiniumkorpusest. Kui need kaks asja välja arvata, siis on tegu väga mõnusa telefoniga, mis töötab sujuvalt. Telefon peab ilusti päeva lõpuni vastu, teeb häid pilte ning omab mälukaardipesa ja hea heliga stereokõlareid.

Apple iPhone SE – roosa värv ja tubli aku

Nagu enne mainitud, on ka iPhone SE kahe varasema mudeli kooslus ning ei too midagi täiesti uut. iPhone SE välimus/korpus on pärit mitme aasta vanuselt iPhone 5s-ilt. Sisu on aga sellel uuem - pärit eelmise aasta iPhone 6s mudelilt - seega sisult päris võimekas.

iPhone SE

iPhone on Sony mudelist veelgi väiksem, aga mitte väga palju. iPhone SE on saadaval roosas värvitoonis, mida Sony pole. iPhone’il pole mälukaardipesa, mis Sony mudelil on. Veekindluse puudumine on mõlema telefoni puhul taas kurb ühisomadus.

Olenemata mahutavuselt väiksest akust, kestab iPhone’i aku endiselt väga pikalt. Ühe päeva saab telefoni ilma probleemideta kasutada vabalt.

"Minimaalse kasutusega pidas telefon vastu lausa kolm päeva."

Üheks salajaseks akusäästjaks on 640 x 1136 piksli suurune ekraan, mis jääb isegi alla HD kvaliteedile. Kuna ekraan on väike ja Apple on vaeva näinud, et kõik ametlikud rakendused ja avakuva head välja näeksid, ei saa ka ekraani kohta otseselt midagi halvustavat öelda.

Kahjuks sõrmejäljelugeja pole pärit iPhone 6S-ilt, vaid on koos korpusega sama, mis iPhone 5S-il ehk esimesel Apple’i telefonil, millel üldse sõrmejäljelugeja on. Sõrmejäljelugeja ei ole nii kiire kui 6S-il või 7-l, aga vähemalt see toimib enamasti hästi.

Nagu Apple’il ikka, ei tõota paberile kirjutatud andmed üldse mitte midagi head, aga praktikas toimib kõik ilma viperusteta.

Kaamerate võrdlus

Mõlema telefoni kaameratel on oma head ja vead. iPhone’i puhul saab kiita alati toimivat automaatrežiimi, millega saab igaüks pildi tehtud, kellele telefon ulatada. Sonyl on manuaalrežiim, mis on küll idee poolest tore, aga millegipärast ei saa HDRi kasutada automaatrežiimis - nii et Sony Xperia X Compact ei oska pildistada mitu pilti erinevate säriaegadega, et kokku tuleks hea pilt raskemates valgusoludes. See-eest on Sony telefoni kaamera laiema vaatenurgaga, nii et ei pea objektist üldse mitte palju taganema. Samal ajal peab iPhone’iga samasuguse pildi saamiseks päris mitu sammu tahapoole liikuma.

Kaamerad

Kokkuvõte

Sony Xperia X Compact ja Apple iPhone SE< on oma võrdlemisi keskmiste hindadega väga korralikud telefonid, mis toimivad mõlemad väga sujuvalt ja teevad enamasti häid pilte. Kuna kummalgi mudelil pole ühtset operatsioonisüsteemi, siis sõltub valiku tegemine suuresti kasutajast. Kui Sul on iPhone’iga varem rohkem kogemusi, siis on mõistlik jääda Apple’i poolele ja iPhone SE-d kasutada. Kui aga oled aegade algusest olnud Androidi telefonide kasutaja, siis on tõenäoliselt Sony sulle parim valik.

Andri Koolme

22.12.2016

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!